Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sro 13 Maj, 2020
Szukam dobrego zooma do nagrywania zwierzyny z oddali
Autor Wiadomość
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sob 02 Maj, 2020   Szukam dobrego zooma do nagrywania zwierzyny z oddali

Biorę pod uwagę Nikona P950 lub nawet P1000. Zoomy robią wrażenie. Ale kompletnie nie znam się na aparatach. Nawet nie wiem jakie parametry brać pod uwagę. Zdjęć raczej nie będę robił, a tym bardziej ich obrabiał. Póki co to interesuje mnie rozdzielczość wideo 4k lub 1080p w 30 a najlepiej 60 fps. Coś doradzicie? Może coś mniejszego o równie imponującym zoomie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 03 Maj, 2020   

Rozsądne rozmiarowo kompakty z dobrym filmowaniem i sporym zoomem zawsze robił Panas. Np.:
https://www.optyczne.pl/2...ja_aparatu.html
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 03 Maj, 2020   

Z tego co widzę na youtubie to strasznie nieostry i ciemny obraz ma ten model.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 03 Maj, 2020   

W małych kompaktach lepiej nie będzie.

Jak chcesz lepiej to wspomniane prze Ciebie Nikony, ewentualnie Sony:
https://www.optyczne.pl/2...ja_aparatu.html
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Nie 03 Maj, 2020   

Dobrą opcją jest też Panasonic FZ2000
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 04 Maj, 2020   

FZ 2000 jest w porządku. Tu już jakość widzę dużo lepsza. I jasne filmiki są niezależnie od tego ile nieba jest w kadrze. Przynajmniej te co znalzłem na You Tubie. Ale zoom tylko 20x. Zauważyłem przypadłość wielu aparatów w tym Nikona P950, że właśnie jak się filmuje to przy najechaniu na niebo to zaraz ciemnica się robi na ziemi. Im więcej nieba w kadrze tym ciemniejszy (taki ponury) obraz się robi na reszcie obrazu i zanikają szczegóły. O co w tym chodzi? Laikiem jestem w tej dziedzinie.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 04 Maj, 2020   

Jakość lepsza bo matryca większa.
Co do efektu niebo-ciemnica to tak to bywa, gdy robi się na automacie, który czuwa by jasność całego obrazu była "w normie" ;)
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Wto 05 Maj, 2020   

Ja bym zdecydowanie wolał te 20x w FZ2000, niż 125x w P1000.
Dlaczego? Bo matryca większa i lepsza, więc pozwoli na zdjęcia w gorszych warunkach i kadrowanie w razie potrzeby. Do tego dużo jaśniejszy obiektyw. Maksymalna ogniskowa w Nikonie i tak będzie trudna do wykorzystania, bo ogromne znaczenie będą tu miały zniekształcenia atmosferyczne między aparatem, a obiektem.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 05 Maj, 2020   

Chyba znalazłem świętego grała za ułamek ceny tych aparatów i znacznie poręczniejsze go:
https://youtu.be/YoICBATcy1o
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 05 Maj, 2020   

Prosta obsługa. Jakość obrazu rewelacja. Brak pociemnień przy filmowaniu nieba. Nawet nie wiedziałem, że takie małe kamerki mają zoom 90x. I to wszystko uwaga za 800 zł. Szok. Przypominam, że chcą sprzęt typowo do filmowania z oddali. Dzika zwierzyna, rykowisko, itp.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Wto 05 Maj, 2020   

Matryca 1/5.8" :shock: :evil:
Unikałbym jak ognia.

Już prędzej FZ300 - matryca ponad 2 razy większa + stała jasność obiektywu + dobra jakość filmów 4K. W efekcie w razie czego wykadrujesz sobie FHD o takim samym polu widzenia, jak z HC-V180 na maksymalnym zoomie. Do tego na długich ogniskowych jest dużo jaśniejszy. Ja wiem, że drożej, ale na to coś z matrycą mniejszą od paznokcia szkoda czasu i pieniędzy :!:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 05 Maj, 2020   

Troszkę się może zafiksowałem na tą kamerkę, ale przemawiają do mnie za: niska cena, bardzo kompaktowe wymiary i niska waga, łatwość obsługi, cichutko pracujący zacny zoom, przyzwoita jakość filmików z tej kamerki jakie znalazłem na you tubie. Co na nie: brak 4K (chociaż 25 lub 30 fps w większości aparatów z 4k to słabizna, obraz w ruchu się rozmywa), i to że po zmroku jest bezużyteczna.
Ktoś coś jeszcze może dodać bo mi nic więcej do głowy nie przychodzi.
Jakieś takie 4k 60fps (jak GoPro) z dobrą stabilizacją i mega zoomem to byłby ideał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 17