Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetki Solognac
Autor Wiadomość
giez 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 17 Maj, 2020   Lornetki Solognac

Cześć, szukam lornetki dla syna ale też dla mnie na wspólne wycieczki w góry i nie tylko. Wiem, że powinienem wydać dużo więcej niż mam w planie (300 zł) na porządną lornetkę ale na taką jeszcze przyjdzie pora.
Po dłuuugim przeczesywaniu sieci, głównie tego portalu i sklepów/allegro, wiem, że optymalna dla nas będzie mniej więcej 8x25, max 10x32 ze względu na wagę.
Czy ktoś na tym forum miał styczność z lornetkami Solognac?
Bo mój wybór, jakkolwiek zły by nie był, ograniczył się do kilku modeli ale te 2 najbardziej mi utknęły w głowie. Proszę o wypowiedź ewentualne inne podobne opcje.
https://www.decathlon.pl/...id_8555791.html
https://www.skynet.pl/lor...rness-8x25.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 17 Maj, 2020   

Solognac ? . Mam fajne spodnie z logo tej firmy :) , mam też zieloną bluzę z suwakami YYK . Ale lornetki bym nie kupował , czego i Tobie odradzam . Za 300 zł można kupić fajnego Zeissa 8x30 z NRD , ale jest to sprzęt używany . Gdybyś pojechał do salonu ze sprzętem obserwacyjnym , miałbyś szansę poznać siłę swoich pieniędzy , 300 zł to trochę mało :( . Dorzuć jeszcze 200 zł i będziesz miał wybór , naprawdę warto .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 17 Maj, 2020   

Ostatnio kolega ... radzio 19 , kupił nową lornetkę Delta Optical Chase za ponad 1000 zł . Niestety lornetka wyjechała z bram fabryki z poważnym defektem , kontrola jakości miała chyba wtedy przerwę na obiad :( . Dlatego żeby nie ryzykować takich sytuacji , kupuj w sklepie stacjonarnym jeżeli masz taką możliwość . Sprzedawcy przed wysłaniem do klienta nie wyciągają nawet lornetek z pudełka , żeby sprawdzić czy wszystko jest OK .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Maj, 2020   

Do 300 zł z małych to BPC 8x30 w stanie sklepowym, albo CZ Jena 8x30 w stanie wykazującym lekkie zużycie. Z nowych można pomyśleć o Nikonie Aculon 7x35 (ale nie jest mały i lekki), ewentualnie po zwiększeniu budżetu o Bushnellu Prime 8x32. Przy podobnym zwiększeniu budżetu z polecanym maluchów jest jeszcze to:
https://fotojoker.pl/lornetka-nikon-8x25-sportstar-ex------80029544-007?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc

Abs z naszego forum używał i chwalił.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 17 Maj, 2020   

Nikon Sportstar EX 8x25 - mam, używam, polecam. Prawdziwa kieszonkowa, wodoszczelna lornetka od producenta z renomą.
 
 
giez 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 17 Maj, 2020   

Arek napisał/a:
Do 300 zł z małych to BPC 8x30 w stanie sklepowym, albo CZ Jena 8x30 w stanie wykazującym lekkie zużycie. Z nowych można pomyśleć o Nikonie Aculon 7x35 (ale nie jest mały i lekki), ewentualnie po zwiększeniu budżetu o Bushnellu Prime 8x32. Przy podobnym zwiększeniu budżetu z polecanym maluchów jest jeszcze to:
https://fotojoker.pl/lornetka-nikon-8x25-sportstar-ex------80029544-007?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc

Abs z naszego forum używał i chwalił.

Ok a o co chodzi z numerami bpc4, 5 czy 2, jakieś różnice lepsze gorsze?
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 17 Maj, 2020   

Arek napisał/a:
...

Abs z naszego forum używał i chwalił.


Obraz był lepszy od BPC5 8x30 a funkcjonalność znakomita. Nawet jeśli to "entry level" w optyce Nikona (co tłumaczy cena) to był to poziom naprawdę przyjemny. W bezpośrednim starciu z Nikonem Ex 10x50 w piękny słoneczny dzień wypadał tak samo "ostro" choć obraz miał ciemniejszy co subiektywnie w tych warunkach było przyjemniejsze w odbiorze. Swój egzemplarz zgubiłem ale przejechał ze mną kawał świata i "zrobił swoje". Czy miałem ochotę na lepszą optykę? Nieustannie...ale poprawa jakości o subiektywne 20% skutkowało dopłatą co najmniej tysiąca zł.

Ciekawa jest ta linkowana Meade. To znakomity amerykański producent teleskopów. Opinie na Amazonie ładne, dziwi mnie tylko nadmiernie niska cena... a życie nauczyło mnie, że bardzo tanie zazwyczaj jest słabe.

BPC mam, doceniam jakość wykonania ale nie wiem czy wchodziłbym w nielekkie retro do turystyki.. To prawda, że trwałość dzisiejszej chińskiej markowej produkcji jej nie dorównuje ale optyka jest zazwyczaj lepsza (są wyjątki, własnie takie za ok. 100 - 200 zł). Już Nikon Aculon 7x35 (ok 290 zł) ma wyraźnie lepszy obraz w centrum pola
 
 
giez 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 17 Maj, 2020   

Abs, wiesz co, byłem zdecydowany na BPC ale po Twojej wypowiedzi wezmę tą MEADE i po prostu ją sprawdzę, przecież mam darmowy zwrot, bardzo dbam o sprzęty wszelkie więc nie ma strachu, że coś zniszczę. A co myślisz o BPC z 1979 roku? Jakie bebechy wtedy dawali? Starsze czy nowsze są lepsze? pzdr
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 17 Maj, 2020   

giez - mam na sprzedaż Steinera Ranger 8x30. Jak coś możemy się dogadać...
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 18 Maj, 2020   

giez napisał/a:
Abs, wiesz co, byłem zdecydowany na BPC ale po Twojej wypowiedzi wezmę tą MEADE i po prostu ją sprawdzę, przecież mam darmowy zwrot, bardzo dbam o sprzęty wszelkie więc nie ma strachu, że coś zniszczę. A co myślisz o BPC z 1979 roku? Jakie bebechy wtedy dawali? Starsze czy nowsze są lepsze? pzdr


Mam BPC5 8x30 z lat 80-tych. To były uznane na polskim rynku lornetki i dość drogie. W porównaniu z lornetkami o szafirowych szkłach, które pojawiły się z początkiem lat 90-tych made in China im nie dorównywały. Do dziś obraz jest dobry, nieco zażółcony ale "ostry" ale jak pisałem - z Nikonem za 300 - 400 zł już przegrywa. Budowa, mechanika, trwałość znakomita.. po prostu inna epoka. Nie robi się już tak lornetek.. no może Zeissy czy Leiki te nowsze z posmakiem retro są porównywalne ..ale ceny! Używam jej czasem na wypady do lasu.. ale ma 600 g i na wojaże zagraniczne nie zabieram skoro nawet taki Nikon Sportstar daje czystszy obraz a wazy 280 g. historii zmian w rosyjskich lornetkach nie znam. Wszystkie które widziałem (z tych lat) były bardzo solidne i lekko zabarwiały obraz - większość na żółty część na zielonkawy. Może warto dopłacić do Zeiss Jena - konstrukcja identyczna a obraz lepszy...
MEADE nie znam.. jak pisałem.. pierwszy raz widzę.. ale teleskopy mają świetne i relatywnie drogie.
 
 
giez 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 18 Maj, 2020   

Miałem budżet 300 zł a w końcu kupiłem 2 nowe BPC 8x30 i 12x40 i tą Meade :) Ale BPC chyba nie tracą na wartości, na pewno jedną nich sprzedam.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 18 Maj, 2020   

To żeby zostać kolekcjonerem lornetek wystarczy 300 zł ? :)
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 18 Maj, 2020   

Fajnie... dobry zestaw. Znam dobrze te rosyjskie... Koniecznie napisz o tej Meade.. może sobie kupię :razz:
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pon 18 Maj, 2020   

byłem dziś na szybkich odwiedzinach w decathlonie, obejrzałem na szybko 4 modele z ekspozycji,
1) SOLOGNAC 8X25 BEZ REGULACJI za 100zł - tragedia, tak bez absolutnie jakiejkolwiek regulacji, i fabrycznie jest nieostra... albo moje oczy? eee nie aż tak, sprawdzilem 2szt, gdyby była ostra, to ogólnie klarowność, jasnoć, wielkość pola na pewno lepsze niż we wszystkich jakich pamietam 'lornetkach' w cenie do 50-100zł które miały regulacje. brak regulacji jednak uważam za nieakceptowalny
2) SOLOGNAC 100 10X42 za 300zł - troche wyraźnego obrazu w samym w samym środeczku, moze jakieś 15% jako tako wyraźnego pola (wyraźny, ale nie ostry), dramat, im dalej od osi tym wiekszy dramat, BPC5 8x30 którą pamietam ma dużo wiecej wyraźnego obrazu, ale zażółconego..., na stronie www sklepu oceny pozytywne...
3) SOLOGNAC 500 10X32 za 350zł - stroję lewe oko, myślę nieźle!, stroję prawe oko, myślę będzie na prawdę nieżle! otwieram oboje oczu i dopasowuję rozstaw - ała! moje oczy! ktoś mi chce je wykłuć! ... zepsuta bardzo rozkolimowana lornetka, coś lekko dygocze w okularze - cóż wymęczony egzemplarz z ekspozycji, obsługa może nie mieć o tym pojęcia...
4) SOLOGNAC 500 10X42 za 550zł - przyzwoity wyraźny obraz w większości widzialnego pola, jest nieźle, plastik fantastik, dziwnie chodzące pokrętło ostrości, ale najlepsza obejrzana tego dnia w tym sklepie lornetka
miałem tylko 10min, kolejna relacja innym razem :) zwróciłem obsłudze uwagę na zepsuty egzemplarz 10x32, ciekawe czy wymienią czy zignorują,
wygląda ogólnie te modele SOLOGNAC 500 najniższa warta uwagi półka w tym sklepie, nie mialem czasu lepiej zbadać mechaniki i powłok, oraz oglądałem tylko wnętrze sklepu, dystans jakieś 30m, brak wiec żadnych wrażeń jak zachowuje w otwartym terenie...
Ostatnio zmieniony przez ppv Wto 19 Maj, 2020, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 19 Maj, 2020   

Solognac robi bardzo fajne ciuchy , spodnie myśliwskie i turystyczne , bluzy , kurtki , polary . Lornetki ... to nie jest ich specjalność :( . Może przyjdzie taki dzień że w salonie Adidasa będzie można kupić lornetki Adidasa :) . A w salonie 4F teleskopy astronomiczne 4F :) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14