Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
fuji s 9600 czy sony H50?
Autor Wiadomość
Stanley 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 05 Cze, 2008   fuji s 9600 czy sony H50?

Wiatm wszystkich już zapewne w wiekszości profesjonalistów.

A więc do rzeczy chce kupić porządna cyfrówke do robienia zdjęc wszystkiemu krajobrazy, z urzyciem makro w większości przyrody małych zwierzatek roslin itp. jakis małych rodzinnych przyjeć, po budynki itp. po przeczytaniu wielu komentarzy i wielu tematów na różnych forach zupełnie nie wiem co wybrać, myślałem nad zakupem Sony H50, fuji s 9600, zalezy mi na dobrym zoomie, więc prosze o pomoc który wybrać i także o propozycje innych modeli bo chce go kupić juz nie długo i nie wiem co wybrać.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Czw 05 Cze, 2008   

9600 będzie ok, możesz jeszcze rozważyć zakup Panasonica FZ50, jego wadą są szumy ale da sie wytrzymać. Jest jeszcze Casio ale tu cena kosmos choć ja uważam że jest wart tej kasy. Co do pozostałych mega zoomów to jest kwestia taka że nie posiadają pierścienia zmiany ogniskowej na osi obiektywu co akurat dla mnie jest dość ważne. Myślę że dla Ciebie tez będzie o ile już nie jest. Jeśli masz ograniczony budżet to bierz Fuji a jeśli możesz dołożyć to Lumixa FZ50.
 
 
Stanley 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 05 Cze, 2008   

pierścienia nie używałem ale jak ogladałem kilka aparatów wydaje sie wygodniejszy i bardziej precyzyjny od tych różnych guzików i pokręteł elektronicznych...
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Czw 05 Cze, 2008   

Aparat kompaktowy który jest zbliiżony pod względem wielkości a generalnie ma podobne cechy obsługi jak lustro jest bardziej wygodny niż mniejsze konstrukcje. I uwierz mi że kwestia zoomowania poprzez pierścień to naprawdę szok w porównaniu z obsługą przycisków typu +/- lub takim "dzyndzlem" przy klawiszu spustu migawki. Na początku może się zdawać że taki duży nie będzie wygodny ale naprawdę to jest zupełnie inny komfort użytkowania a przede wszystkim jeśli chodzi o zmianę ogniskowej szybkość. Także jednak namawiam Cię na zakup aparatu z takim rozwiązaniem i z takimi gabarytami.
 
 
Stanley 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

a jak byś uzasadnił wybór fuji a nie sony?
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

Sony, Sony wiem że kiedys telewizory dobre robili :mrgreen: nawet sam taki miałem "chodził" 10 lat. Jedyny sensowny aparat Sony jaki znam to :arrow: A700. Według mnie żaden kompakt Sony nie jest wart uwagi.
 
 
Stanley 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

tylko ze s9600 nie ma czy ma stabilizację obrazu? bo piszą ze ma i że nie ma wiec nie wiem jak o jest, a zapewne by sie przydała.
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

Stanley napisał/a:
tylko ze s9600 nie ma czy ma stabilizację obrazu? bo piszą ze ma i że nie ma wiec nie wiem jak o jest, a zapewne by sie przydała.


http://www.cyfrowe.pl/apa...epix-s9600.html

Wynika z tego że ma.
 
 
Stanley 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

a jeszcze zebym mógł nim uchwycić coś poruszającego sie z dość dużą prędkścią
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

:smile: Tego w specyfikacji nie ma że fotografuje obiekty które poruszają się z dużą prędkością. Ale myślę że da radę. :wink:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

Stanley napisał/a:
a jeszcze zebym mógł nim uchwycić coś poruszającego sie z dość dużą prędkścią


Każdy kompakt będzie miał z tym problem i stabilizacja zdaje się w takich sytuacjach psu na budę. W tego typu zdjęciach najwięcej (jakieś 80-90%) zależy od wiedzy i umiejętności fotografa. "Ciupaga" fotograficzna nawet mając profesjonalną lustrzankę będzie mieć duży problem przy takich zdjęciach.
 
 
qadest1 
Rozmowny
Mały czarny Olek ;)



Pomógł: 4 razy
Posty: 341
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

Za kolegą:

z tych dwóch zdecydowanie: S9600 ;)
 
 
Indonaro 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

Z tego co się dowiedziłem, to stabilizacja niby jest, a tak jakby jej nie było... :wink:
 
 
Stanley 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

a jakaś inna alternatywa oprucz tego?
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

Stanley napisał/a:
a jakaś inna alternatywa oprucz tego?


Lumix FZ50
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15