Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Leica "Retrovid" Trinovid 7x35 - recenzja
Autor Wiadomość
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Pią 23 Paź, 2020   

kot Sylvester napisał/a:
Rozumiem że Twoje aktualne credo można określić tytułem jednego z utworów U2 "I Still Haven't Found What I'm Looking For"


Po prostu nie wierzę w istnienie mitycznej, tak zwanej "lornetki docelowej". Człowiek ciągle szuka nowych doznań...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

Nie wierzysz w istnienie mitycznej lornetki docelowej ? :( . To będzie musiał być dla Ciebie szok kiedy taką spotkasz :) .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

A właściwie czego my szukamy? . Towarzysza podróży , czy miłości życia ? :) . Silnych emocji , czy wygodnych butów ? .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

No tak , zapomniałem :( . Szukamy nowych doznań , łudzimy się że świat może być jeszcze piękniejszy :) .
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

Tak naprawdę szukamy samych siebie, a wszystkie gadżety są tylko materią zastępczą, mającą nam odwrócić uwagę od sedna...
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

To mamy problem :( . Ponieważ zmieniamy się z wiekiem . W zasadzie każdego dnia przechodzimy metamorfozę , codziennie budzi się nowy człowiek . Wstaję rano i nie poznaję się w lustrze :) . Włączam wiadomości w TV i mam duże problemy z akceptacją rzeczywistości . Chyba muszę kupić nową lornetkę :)
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

bewithed napisał/a:
Po prostu nie wierzę w istnienie mitycznej, tak zwanej "lornetki docelowej". Człowiek ciągle szuka nowych doznań...


No cóż tak już jesteśmy skonstruowani i to jest jedna sprawa, a druga to moim zdaniem ta że cała reszta zależy od nas. Przy czym ta reszta zmienną jest i bardziej złożoną niż się na pierwszy rzut oka wydaje. W jej skład wchodzi wiele czynników które to zależne są od chwili i czasu podejmowania decyzji.

Tak więc panta rhei jak powiedział Heraklit z Efezu.
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 787
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 20 Lis, 2020   

Kolejna osoba zauroczona nowoczesnym klasykiem... :smile:

http://www.scopeviews.co.uk/LeicaTrinovid7x35.htm
 
 
Dudi 
Bywalec


Posty: 152
Wysłany: Sob 21 Lis, 2020   

adaher napisał/a:
Kolejna osoba zauroczona nowoczesnym klasykiem... :smile:

http://www.scopeviews.co.uk/LeicaTrinovid7x35.htm



"If the honest answer is that you keep your binos well shielded in the field, or if you mostly use them outside for just short periods (for tourism etc), then these are a wonderful all-purpose distance viewer. These get my highest recommendation for all but heavy field use"

Dla mnie nie do przyjęcia w lornetce za 6000 zl
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1064
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 21 Lis, 2020   

Wiking69 napisał/a:
...Wstaję rano i nie poznaję się w lustrze :) ...
Bez przesady z tą ostrożnością w obawie przed koronawirusem. Do spania możesz zdejmować maseczkę.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 21 Lis, 2020   

Negatyw ... Działasz na mnie negatywnie :( .
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Nie 22 Lis, 2020   

Cytat:
sharp, high contrast, high resolution and brighter than the numbers would suggest

Cytat:
Colour is naturally rendered and sharpness outstanding


No tak, czyli znowu przewijają się słowa kluczowe: jasność, niesamowita wręcz ostrość i wspaniały kontrast :) . Po dłuższej perspektywie użytkowania nadal podpisuję się pod tym obiema rękami!

Co może być równie ważne dla wielu osób i również to już wcześniej opisywałem -- ta lornetka jest znacznie bardziej kompaktowa i poręczna w użytkowaniu, niż praktycznie wszystkie współczesne wielkie i "opasłe" lornetki klasy x32...

Cytat:
Leica call these a pocket binocular and that’s the truth, they are very small and compact, perhaps more so than anything this side of 10x25s. They are very light to carry, with only the very lightest 8x32s coming in under these on the scales.
 
 
Veral 
Nowy
Veral


Posty: 10
Wysłany: Sro 11 Maj, 2022   

bewithed, skuszony Twoją recenzją kupiłem Leicę. Potwierdzam w 100% wszystko co napisałeś. W moim garażu lornetkowym zostaje na zawsze jako lornetka turystyczna bo przy niewielkich rozmiarach daje obraz , który zwala z nóg.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pią 24 Lis, 2023   

Odgrzewam kotlet.
Ktoś posiada i podzieli się subiektywną opinią?
 
 
ttttakitam 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

Tak :)

Na szybko - pierwsze co mi się w niej spodobało to wygląd i rozmiar. Uważam, że wiele lornetek jest niepotrzebnie za duża, a gumowa obudowa nie jest do niczego potrzebna. Ma naprawdę fajny futerał, który sprawia że dekielki na okulary i obiektywy są niepotrzebne. Jest kompaktowy, elegancki i praktyczny.

Dobry balans i idealne dobrane ustawienie pokrętła ostrości, jeśli ktoś tak jak ja lubi opierać palec wskazujący o czoło dla stabilizacji.

To co mi w niej zdecydowanie nie pasuje to muszle oczne. Są za małe, niczym w kompaktach. Bez modyfikacji, czyli nałożenia dodatkowych, większych gumowych muszli ocznych, jest dla mnie irytująca w użytkowaniu. Z nimi, pełen komfort.

Optycznie - jest bardzo jasna, jaśniejsza niż Noctivid 8x42 przy zachmurzonym niebie. Nadal ma lekko ciepłe kolory, ale jest prawie neutralna w porównaniu do Nocti i Ultravid oraz Nikonach Jest bardzo ostra w centrum. Dystorsja w tej lornetce mnie osobiście bardzo odpowiada, choć z początku raziło mnie, że wszystkie pionowe linie są łukowate. W naturze z jakiegoś powodu sprawdza się to lepiej niż pole pozbawione zniekształceń.

Teraz wady - najważniejsza z nich to małe pole widzenia. Można się do tego przyzwyczaić, ale trzeba być świadomym, że to największa słabość tej lornetki w porównaniu z nowoczesnymi (i nie tylko) ósemkami. Drugą jej wadą jest duża aberracja chromatyczna poza centrum i na brzegach.

To moja ulubiona lornetka ze wszystkich które miałem i testowałem. Dlatego, że zapewnia mi największy komfort obserwacji. Po prostu jej optyka i moje oczy dobrze się zgrywają.

PS
Nie jest to najlepiej wykonana lornetka. Miałem w ręku dwa egzemplarze i w obu widać było, patrząc od strony obiektywu, coś czarnego wchodzącego w pole źrenicy wyjściowej, widoczne o wiele bardziej w jednym tubusie. Przy obserwacji ta, domyślam się wada montażu, nie daje o sobie znać, ale z czasem może okazać się to czymś poważniejszym. Zdaje się, że Leica wycofała ten model z produkcji. Na Beafoto jest prmocja, może dlatego zresztą pytasz ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14