Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa czy używana ?
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   Nowa czy używana ?

Mając do dyspozycji określoną kwotę którą chcemy wydać na lornetkę , zawsze mamy wybór . Możemy kupić nową lornetkę lub używaną . A ponieważ na rynku wtórnym cały czas można dostać wspaniałą optykę w bardzo dobrym stanie . Uważam że czymś rozsądnym jest rozważenie takiego zakupu i poszukanie w internecie lornetki z drugiej ręki . Jakie macie alternatywne propozycje dla nowych lornetek w kwotach ... 1000 zł , 2000 zł , 4000 zł
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   

Niestety, ale żyjemy w cywilizacji refurbiszu i oszustwa. Jeżeli decydowałbym się na coś używanego to tylko i wyłącznie z pewnego i znanego źródła - ot chociażby od jakiegoś znanego mi forumowicza.

Nie wiem jak to wygląda w kwestii używanej optyki. Znam jednak dość dobrze rynek używanego hi-fi i niekiedy ręce mi opadają co ludzie gotowi są zrobić dla kasy. Zresztą samochody są też dobrym przykładem.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   

W cenach około 2500-3500 zł można kupić lornetki Lecia Trinovid BA lub BN w stanie praktycznie sklepowym. Najlepiej z pudełkiem i wszystkimi papierami. Na niemieckim lub brytyjskim ebay'u zakupy takich sztuk są dość pewne.

Troszkę droższe (klasa 3500-4000 zł) są modele Swarovski SLC.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   

A jakiej lornetki poszukujesz - jakich parametrów?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   

Volver ... :) lornetkowo jestem spełnionym człowiekiem . Mam optykę na każdą okazję , jeżeli miałbym jeszcze coś kupić to byłby to Zeiss 6x42 Dialyt T* . Chodzi mi bardziej o zmianę nastawienia do zakupów lornetek z drugiej ręki . Uważam że warto ryzykować , pod warunkiem że oglądamy lornetkę przed zakupem . Można kupić optykę za 50 % ceny w bardzo przyzwoitym stanie . Poznajemy przy okazji ciekawych ludzi , czasami prawdziwych pasjonatów .
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 28 Cze, 2020   

O. K. Rozumiem. Zgadzam się, można liczyć na ciekawy sprzęt, rzetelnych ludzi i dobre okazje. W sumie ostatnio tylko sprzedawałem, co potestowałem, a nabywcy zdają się być zadowoleni😊 zresztą forum to dobre miejsce spotkań, także na żywo, np. na Festiwalu.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

Lornetka z II giej ręki to ruletka...
Myślę,ze jest tak jak z używanymi samochodami- NIE MA OKAZJI :)

Z drugiej ręki możesz kupić od znajomego ,który udostępni ci ową do testów.
Naciąłem się b. dużo razy ściągając lornetkę używaną w ciemno, zawsze wymagała ona kolimacji, czyszczenia a czasami nawet polerowania pryzmatów - grzybki.

Nawet jeśli spotkasz się własnoręcznie/własnoocznie i dokonasz wstępnej oceny to i tak możesz się przejechać...
To dobre dla osób ,które maja nikle pojęcie o optyce, wadach ,etc. jeśli masz o tym ponadprzeciętne pojęcie to- TYLKO NOWE.
Lornetka będzie więcej kosztować ale masz na 100% nieporysowane szkła, pryzmaty, prawidłowa kolimacje i to co najważniejsze GWARANCJE .

oczywiście mówimy o lornetkach DOSTEPNYCH bo taka :Takahashi 22x60 nie jest już od dawna dostępną w sklepie a wiec trzeba ja kupić i ewentualnie ROBIC bo innej opcji nie ma... :(

T
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

TRYTON7 napisał/a:
zawsze wymagała ona kolimacji, czyszczenia a czasami nawet polerowania pryzmatów - grzybki.


To chyba jednak zależy co i w jakiej cenie kupujesz. Jeśli dobrze wybierasz aukcje i wiarygodnych sprzedających, to ryzyko jest praktycznie zerowe. Jest kilku ludzi z e-bay'a, u których zakup jest pewniejszy niż w sklepie i zawsze dostaniesz sprzęt w idealnym stanie.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

Kupując Leicę trinovid 8x32 BA od myśliwego za 1350 zł wiedziałem że musiała mieć ciężkie życie ( wystawił ją za 1500 zł ) . Ale warta jest każdej złotówki którą na nią wydałem . Ostrość i kontrast nie ustępuje Zeissowi SF który kosztuje w sklepie 12.000 zł . Mogłem oczywiście poszukać egzemplarz w idealnym stanie z pudełkiem za 3000 zł . Ale szukałem lornetki dla wnuczki :) ( 9 lat ) . Chciałem żeby miała bardzo dobrą optykę i przyjemność z obserwacji , minimalne ryski na gumowej obudowie nie mają żadnego znaczenia .
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

wystarczy ,ze źle zapakuje lub trafisz na narowistego kuriera i po kolimacji.

Jeżdżę i oglądam nawet w sklepie o 200km ode mnie, zdążyło się i tak ze w sklepie były dobre lornetki, które posiadały różne odcienie warstw, dodatkowo mam wybór "najlepszej z najlepszych" :) .

Ciekawostka, jest tez fakt porównania używki z nową ,ze sklepu
na 99,9% nikt tego nie robi ale mnie się raz zdarzyło…
żałowałem, ze nie dołożyłem 1/3 ceny i nie kupiłem nowej.



T
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

A gdybym teraz chciał kupić Zeissa Marine 7x50 GA T* za kosmiczną cenę 9199 zł , dostałbym chyba zawału . A zdarzają egzemplarze w idealnym stanie za 4000 zł , nawet na polskim rynku .
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

To dobre dla osób ,które maja nikle pojęcie o optyce, wadach ,etc. jeśli masz o tym ponadprzeciętne pojęcie to- TYLKO NOWE.


Chyba raczej odwrotnie...

Ja od wielu lat kupuję używane lornetki (najczęściej w idealnym/bardzo dobrym stanie) choć dwa razy naciąłem się kupując "na odległość". Ostatnio wyszukuję oferty w okolicy, nie zawsze w najbliższej i oglądam sprzęt osobiście (takie lornetkowe wycieczki:) W kilka minut można dokonać wstępnej selekcji-kolimacja, rysy, grzybki, mechanika, po kilkunastu wie się już prawie wszystko...(ponad 30-letnia praktyka) Oczywiście zawsze coś tam może wyleźć, no ale coś za coś.
Nowa za 800 czy używana za 550? Niewielka różnica... Nowa za 7500, używana, w idealnym stanie, na gwarancji za 4000 to już jest różnica... nie mówiąc już o analogicznej sytuacji-10000-6000... No chyba, że ktoś chce kupić raz na całe życie, jedną i tyle. Ja tak nie mam :mrgreen:

Wiking dużo naczytałem się o legendarnym Dialyt 6x42 ale te ceny... Mnie ostatnio po głowie chodzi Dialyt 7x42, prędzej czy później... :smile:

Pozdrawiam!
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

Zakładam ,ze na forum ludzie kupują lornetki , które kosztują już sporo ze względów na swoje walory optyczne...
a kupowanie lornetek na "tuziny" po 500 zł to ja przechodziłem 20 lat temu :) i wtedy mógłbym przyznać racje : ze to rzeczywiście - ODWROTNIE .

Jeżeli stać mnie na lornetkę za 4000 zł to bym poczekał i za 2 lata kupił za 7000zl nową :) mającą gwarancje, rękojmię na 20lat +, etc.

No ale każdy ma swoje preferencje i nie należy się dziwić. :) .
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

Kolego Tryton, gdybym za każdym razem miał dokładać 2 lata poczekalni do każdej lornetki którą chciałbym mieć, to nie starczyło by mi życia... Niestety to nie przenośnia, łatwo to sobie mogę obliczyć... :smile:
Ale rozumiem oczywiście chęć posiadania nowych lornetek :smile: To rzecz oczywista :smile:
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

Zawodowo zajmuję się grą na gitarze i przy zakupie instrumentów działam podobnie jak z lornetkami. Tu jest podobnie, choć nie identycznie, po latach jeśli drewno nie pękło to już raczej nie pęknie (sprzęt sprawdzony). Jest za to bezpośrednia analogia do tego co tak często powtarza Arek, kontrola jakości, dobór i jakość materiałów, precyzja wykonania, a co za tym idzie brzmienie instrumentów z ubiegłego wieku było zdecydowanie na wyższym poziomie!!! Dodatkowo produkcja gitar przeniosła się z Hiszpanii, USA, Japonii (Japończycy robią równie dobre gitary co lornetki:) wiadomo gdzie... A ceny w ostatnich latach, podobnie jak w przypadku lornetek wywindowały w kosmos!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15