Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nowości Swarovskiego
Autor Wiadomość
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

Kilka dni temu, wybrałem się na długo oczekiwane zakupy.
Dojechał do sklepu NL 8x42 Pure, reszta rozmiarów ma być dopiero za miesiąc lub dłużej. Podobno jest na świecie tyle zmówień na nowe modele, że nie ma odpowiedniej mocy produkcyjnej... Coś takiego w dzisiejszych czasach... Przypomniał mi się PRL, kiedy to musiałem czekać kilka miesięcy na zamówioną wieżę HiFi Diory, która w pierwszej kolejności trafiała na eksport...
Tego dnia była ładna pogoda, więc postanowiłem rozłożyć pod sklepem krzesełko turystyczne i troszkę się pobawić innymi modelami z Austrii, ponieważ były na stanie.
Oczywiście, pierwszy strzał to NL 8x42. Pierwsze przyłożenie do oka było bardzo zjawiskowe. IMAX w najlepszym wydaniu...
Wziąłem po kilku minutach do porównań dwa modele SV x 42 i x50.
Po prawie godzinie porównań w różnych warunkach, konkluzja była następująca: każda z lornetek ma swoje zalety, oczywiście tak duże pole w NL jest czymś nowym na rynku, więc trzeba trochę ochłonąć i przejść do praktycznej strony używania lornetki, bo przecież owo patrzenie nie polega na ciągłym zerkaniu na krańce obrazu, ale głównie na centrum i tam rozgrywa się cała batalia.
Obraz w NL jest mocno neutralny, trudno go odróżnić od SV. Oczywiście ostrość po sam brzeg, CA, i inne dystorsje również kopia SV.
Nie zauważyłem różnicy w jasności i kontraście.
Co ewidentnie różni NL od SV to ergonomia i wrażenia z trzymania w rękach. Nie chcę powiedzieć która jest "lepsza", to jest do oceny indywidualnie przez każdego użytkownika, osobiście jednak preferuję klasyczny design.
Mechanizm fokusa natomiast, to rewolucja. Niestety SV zostaje mocno w tyle w tym temacie. Można by porównać do mechaniki Zeissa w topowych modelach ( nie FL ), raczej SF czy HT.
Odkryłem w NL 8x42 małą optyczną wadę, która nie gości w SV, mianowicie spajki na ostrych punktach świetlnych... Widocznie nowa konstrukcja pryzmatów nie uwzględniła jeszcze tego parametru, lub technologicznie nie jest możliwe ( na razie ) wyeliminowanie tego zjawiska.
Były też nowe modele SLC, więc mówię sobie, a co mam do stracenia, popatrzę, czy coś się zmieniło w optyce.
Najpierw była 10x42 i... bez zaskoczenia. Poprawnie, przyzwoicie, przyjemnie...
No ale po dłuższych zabawach z NL i SV nie było już wielkiego zachwytu.
Na koniec jeszcze poprosiłem pana sprzedawcę o SLC 8x42...
Spojrzałem na numer seryjny, produkcja z lipca tego roku, dziesiątka była z przed roku - mniej więcej.
Pierwsze przyłożenie do oczu i natychmiast poczułem gorąco, tętno przyspieszyło, a w głowie pojawiła myśl - to jest niemożliwe...
Doregulowałem optykę, mechanikę i ponowne spojrzenie, tak, chłopaki w Austrii ewidentnie poprawili ostatnio serię SLC x42, chyba, że egzemplarz, który miałem w ręce był jakiś wyjątkowy...
Oczywiście płaskiego pola jak w SV tam nie znalazłem, ale coś co kocham w lornetkach - piękno obrazu. Ostrość ( centrum ) i jasność porównywalna z NL, kontrast wyższy w SLC - prawdopodobnie spowodowany większym nasyceniem kolorów, oraz lepszy efekt 3D. Praca pod ostre światło - słońce - jeden punkt więcej dla SLC. Ta cała mieszanka zrobiła na mnie większe wrażenie, niż duże pole w NL. Kolejną godzinę spędziłem na porównywaniu nowego SLC z NL. W SLC nie znalazłem również problemów z spajkami. No i ergonomia SLC, moje dłonie bardziej akceptowały takie rozwiązanie.
Koniec końców, wyjechałem ze sklepu z nowym SLC, a jeśli chodzi w NL, poczekam na rozwój projektu i ewentualne usunięcie małych potknięć w optyce, jak i estetyce wykonania ( mocno widoczne szwy na obudowie ).
To nie jest obiektywna recenzja lornetek, tylko moja prywatna opinia, która jest zgodna z moimi preferencjami i doświadczeniem.
Biorąc pod uwagę ilość zamówień na świecie nowego NL-a, jestem chyba w mniejszości osób, preferujących klasyczne, sprawdzone już rozwiązania.
:cool:

2..jpg
Plik ściągnięto 2954 raz(y) 237,75 KB

4..jpg
Plik ściągnięto 2954 raz(y) 437,19 KB

5..jpg
Plik ściągnięto 2954 raz(y) 428,13 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

I pięknie. Będziesz dobie w domy robił pojedynki Discovery 8x44 vs SLC 8x42 vs Chase 8x42 :)
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

Każda jest mocno "wciągająca", w swojej klasie cenowej...
Jaka pogoda na Azorach ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

Jak to na wyspach na Atlantyku - zmienna. Ale ciepło od 20 do 29 stopni.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

Adam dałbyś kiedyś popatrzeć :) .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

Adamie a nie chciałbyś się zamienić na tydzień lornetkami . Ja Ci pożyczę Zeissa SF a Ty mi Steinera .
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

Jarek, to zależy na co... :smile:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

Ty mi pożyczasz Steinera 8x44 , na tydzień może dwa . A ja pożyczam Tobie Zeissa 10x42 SF . Zeiss jest dwa razy droższy , więc niczym nie ryzykujesz .
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

Jarek, moja odpowiedź była do postu z 13.05... :)
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

No to sobie pożartowałeś :) . Nie ma tematu ...
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

W temacie Steinera, to proponuję raczej kupić w sklepie, póki jeszcze są, choć z Astroshop.pl już zniknęła, a była w bardzo dobrej cenie...
Znalazłem jeszcze to:
https://mioga.de/d0-1291936/deeplink.html?pl=idealo&idealoid=2009121158221510592

Jak Ci się nie spodoba, można po dwóch tygodniach zwrócić...
Ale przypuszczam, że nie oddasz... :)
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

Tak tak Adamie :) , świat się zmienia :( . A współcześni mnisi tak jak ci przed wiekami . Gromadzą w spichlerzach dobra wszelakie , jednocześnie namawiając innych do pokuty i ubóstwa . A w sakwach złote monety na czarną godzinę trzymają :) .
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

Jeśli próbowałeś wzbudzić we mnie poczucie winy, to się nie udało...
Nie przepadam za tego typu rozmowami...
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

O żadnym poczuciu winy mowy być nie może . Źle mnie zrozumiałeś Adamie . Ale dzięki Tobie uświadomiłem sobie że wpadłem w pułapkę gromadzenia luksusowych przedmiotów .
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

Jest pewna różnica w gromadzeniu dla samego gromadzenia, a kolekcjonowania w celach użytkowych, związanych z pasją...
Tobie nie grozi to pierwsze...
Możesz kupować ile dusza zapragnie, i jestem przekonany, że każdy zakup będzie należycie i w pełni wykorzystany dla Twojego dobra...
:cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 19