Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nowości Swarovskiego
Autor Wiadomość
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

@3mnich

Możesz zdradzić w jaki sposob odczytujesz u Swarowskiego z nr seryjnego rok produkcji?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

pierwsza jest literka, następnie dwie pierwsze cyfry oznaczają rok, np. 90 oznacza rok obecny, ósemka z przodu poprzednią dekadę, 77 rok 2007 itd. Kolejne dwie cyfry oznaczają który tydzień w danym roku.
Reszta cyfr to już numer seryjny produktu.
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 763
Skąd: Śrem
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

3mnich, rozumiem, że mój egz. EL o numerze D8149 jest z 2011 roku? Trzeba się pospieszyć z ew. naprawą gwarancyjną (oczywiście nie mam zamiaru przyspieszać procesu starzenia :smile: )
Choć z tego co przeczytałem w komentarzach:

https://www.birdguides.co...-w-b-binocular/

to już dawno powinna być rozsypana, a jest jak ze sklepu :?:

Doszły mnie jednak słuchy, że zacinanie się fokusera w pozycji minimalnej odległości ostrzenia to początek usterki tegoż elementu...
Czy ktoś z Was miał/ma podobny "problem"?

ps Już dawno nie widziałem żeby w jednym miejscu aż tak mocno oberwało się Swarovskiemu. Przestawiający się dioptraż, szwy w NL, a w EL fokuser, sznurkowy system Field Pro i ogólna kruchość...
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

tak, przełom listopada i grudnia 2011r.
Swarki zawsze miały problem z jakością pracy i trwałością fokusa.
Wolę te, w których wyczuwa się jakiś smar, w Swarkach słychać podczas obracania jakby tarcie na sucho i na dodatek w jedną stronę lżej, w drugą ciężej.
Mając w rękach EL, wyczuwam większą solidność produktu.
A NL wygląda na firmowych zdjęciach lepiej, niż na żywo...
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 763
Skąd: Śrem
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

Dzięki 3mnich. To prawda, w EL fokuser pracuje średnio gorzej niż miałem w Ultravid. Brakuje jednak kropli tego smaru...
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 149
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

A mi w EL po wizycie nad Bałtykiem jeszcze rzęzi w fokuserze. Ziarenko(a?) są mielone od lipca i za cholerę nie chcą sie zmielić na amen
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2020   

adaher gwarancja liczy się od daty sprzedaży nie produkcji ;) , tak przy okazji u mnie fokuser nie stwarza żadnych problemów, ale moja EL jest relatywnie młoda :) .
Po wpisie 3mnicha tak sobie myślę, coś z tą polityką u SV jest nie tak: pogarszają optycznie najnowsze EL, poprawiają za to SLC, a NL jednak do końca nie zachwyca, skoro 3mnich wychodzi ze sklepu po oględzinach i porównaniu z nową slc 8x42 zamiast NL 8x42, chyba znak czasu ... :roll:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2020   

Zaskakująca decyzja o zakupie Swarovskiego SLC , zamiast Miss World 2020 na której punkcie wszyscy szaleją . Pokazuje że wytrawny koneser jakim niewątpliwie jest Mnich , nie straci głowy i portfela dla pięknej dziewczyny . I nawet ekstremalnie szerokie pole widzenia ostre po sam brzeg , nie wystarczy do wygrania w konkursie piękności . Charakter i piękna dusza też mają znaczenie :) .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2020   

Problemy Swarków z jakością pracy i trwałością fokusa , może wynikać albo z błędu konstrukcyjnego , albo źle dobranych materiałów . Nie chce mi się wierzyć ze jakość i precyzja poszczególnych elementów układu ustawienia ostrości jest niewystarczająca . Ale z własnego doświadczenia wiem że po krótkiej wizycie mojego Zeissa SF w serwisie w Niemczech , fokus zaczął pracować fantastycznie . Wcześniej pracował na 4+ , teraz na 6 . Może wystarczyło więcej smaru , może potrzebna była regulacja ? . Nie wiem :( . Ale w Swarovskim może być podobnie , dobry serwis i problem znika :)
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 763
Skąd: Śrem
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2020   

Dzięki Koraf, nie wpadłem na to...:) Czytałem gdzieś, że w wersji field pro poprawili jakość fokusera.
Wiking, chyba też przed upływem okresu gwarancyjnego wyślę swoją sztukę do Swarovskiego, tak na wszelki wypadek, a przy okazji może osobiście przekonam się o legendarnej obsłudze serwisowej, mam nadzieję:)
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2020   

W ubiegłym roku wysłałem do serwisu w Austrii 10x32 SV na poprawienie pracy fokusa.
Po naprawie jest znakomicie, czuć jakiś smar - nie nosem oczywiście... i praca w obu kierunkach jest taka sama.
Ciekaw jestem na jak długo wystarczy ten zabieg? W nowym SLC fokus też nie pracuje tak jak powinien, ale jest nowy, więc dam mu trochę czasu na dotarcie, lub zatarcie się.
Serwis Swarka jest bardzo OK, korzystałem kilkukrotnie w przeszłości z innymi modelami.
Jeśli ktoś ma potrzebę skorzystać - można bezstresowo.
W temacie samej optyki, seria SLC ma długą tradycję i kilka kolejnych wcieleń. Widać ślady ewolucji na tym produkcie.
NL jest nowatorskim rozwiązaniem, niewątpliwie bardzo udanym, i wiążę z nim dobre nadzieje na przyszłość. Ale jak to była z wynalazkami, czas musi zweryfikować to i owo...
A jeśli chodzi o to wielkie pole widzenia, to chyba wolę obrazek w Nikonie 8x30 E2 ( najnowsza wersja ), jest trochę cieplej i znacznie przestrzenniej ( 3D ). Ostrość przy brzegu to pewna wartość dodana, ale podstawa to jak odbieramy to, co widzimy patrząc centralnie.
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Wiking69 napisał/a:
Zaskakująca decyzja o zakupie Swarovskiego SLC


Jarek, to co widzą oczy może być mylące, ale z wykresami się nie dyskutuje.
Prostszy układ optyczny ( mniej elementów ), z najlepszą technologią powłok i jakością szkła optycznego, powinien dawać lepszy obraz...
( przynajmniej w teorii ).

Badanie wykonane przez Dr Gijs Van Ginkel:

Wykres transmisji 2.jpg
Plik ściągnięto 2863 raz(y) 51,28 KB

Wykres transmisji 1.jpg
Plik ściągnięto 2871 raz(y) 60,87 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Szkoda, że Gijs bada od 450 nm w górę. Zakres 400-450 nm to miejsce, gdzie nasze oczy sporo jeszcze łapią, a jednocześnie jest to przedział, który wpływa na kolorystykę i jest bardzo trudny do wyciągnięcia na dobry poziom (największe pochłanianie w szkle). Tak więc to trochę test jakości zastosowanego szkła. Gorsze poleci w tym zakresie na łeb, dobre utrzyma poziom ponad 80%. I to była przewaga EL-ek.

Mnie nowe SLC nie zachwyciły jak je testowałem kilka lat temu, zdecydowanie wolałem starsze. Ale jeśli pogrzebali w jakości powłok i dali szkło HT o lepszej transmisji w niebieskim, to faktycznie w centrum mogą dawać lepszy, jaśniejszy i bardziej kontrastowy obraz niż EL-ki.
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Tak, wielokrotnie w latach ubiegłych miałem w rękach ostatnie wydanie SLC, ale nigdy nie doszło do zakupu... uważałem ją za dobrą i tyle.
Teraz kiedy kupowałem tego SLC 8x42 który jest z lipca tego roku, wyraźnie się różni od modelu produkowanego rok temu - miałem do porównania.
Ale największy fan miałem przekładając na przemian NL z SLC. Z kolei ten NL był z sierpnia.
Musieli mocno pogrzebać w optyce SLC...

20200910_131555.jpg
Plik ściągnięto 2818 raz(y) 251,64 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Testowany przeze mnie SLC 10x42 miał właśnie ten wyraźny spadek transmisji poniżej 450 nm, czego nie mają EL-ki. Może tam właśnie polepszyli, w efekcie nowy SLC w niebieskim i fiolecie nie odstaje od droższych Swarków, a w centrum zakresu wchodzi 2-3% wyżej od nich. Sumarycznie dostarcza więc zauważalnie więcej światła do oka. Może wezmę Twojego SLC do testów?

W sumie to głupia taktyka Swarka. Po cichu polepszać, zamiast wyraźnie ogłosić wprowadzenie nowej wersji. Byłoby wtedy wiadomo, że starsze testy ze starymi wykresami transmisji nie odnoszą się już do nowszych modeli.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 20