Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nowości Swarovskiego
Autor Wiadomość
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pią 18 Wrz, 2020   

Wiking69 napisał/a:
jaki styl reprezentuje najnowszy SLC ... romantyzm , realizm , impresjonizm . A może renesans albo kubizm .


Z pewnością nie prymitywizm :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pią 18 Wrz, 2020   

Wiking69 napisał/a:
Adamie ... jeżeli w swojej lornetkowej filozofii szukasz w soczewkach wyjątkowego obrazu , który cię poruszy swoim pięknem i wyjątkową paletą barw . A cudowne doznania przeniosą Twój umysł do krainy z innego wymiaru . To korzystając z terminologii jakiej się używa w malarstwie , jaki styl reprezentuje najnowszy SLC ... romantyzm , realizm , impresjonizm . A może renesans albo kubizm .



Niestety, nie da się tego porównać, to mieszanki różnych gatunków, w zależności od tego na co patrzę, jakie jest światło, jak się czuję wewnątrz...
Poza tym, ten SLC trochę kontynuuje filozofię obrazu i ergonomii z pierwszej edycji EL, którą miałem dekadę temu. Co prawda jest zbudowana na jednym moście, jest krótsza, ale kształt owalu zewnętrznej linii obudowy i grubość tubusów przypomina mi EL.
SLC natomiat ma ciekawszą optykę, paletę kolorów. EL niedosycał zakresu czerwonego widma, co trochę "psuło" wschody i zachody na nieboskłonie...
Dodam tylko, że wspomniany EL to był rocznik 2001, późniejsze egzemplarze przed rokiem 2008 były poprawione w zakresie przenoszenia światła.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2020   

Wielkie dzięki 3mnich:

https://www.optyczne.pl/1...ki_NL_Pure.html
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2020   

Z ogromnym uznaniem czytałem ten artykuł, a wątek śledzę, jak większość tutaj postów systematycznie, tj. kilka razy dziennie.
Ogrom pracy i zawziętości w dążeniu do celu ma tutaj swój kwiat. Fascynacja lornetkami, nie tylko z goła jej obrazem, ale też dociekliwość jak i dlaczego...
Panowie, chylę czoła... :roll:
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2020   

NoVik,

Dzię-ku-je-my :cool:
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2020   

Kapitalna robota! Dzięki! A swoją drogą, to producent z pewnością zdaje sobie sprawę, że sama konstrukcja nie jest i nie może być tajemnicą dla konkurencji, więc tym bardziej ciekawa może być technologia powłok i rodzaje szkła. To taka trochę cicha rewolucja w optyce, w której zaczynają nawet być obecni Chińczycy, skoro są w stanie produkować naprawdę dobre lornetki, co dawniej słabo im wychodziło... Nie powinno dziwić, że produkcja z Japonii trafia do Chin u wielu. Swoją drogą, wątpię, czy nawet Zeiss lub Swaro są w 100% europejskie (nawet nie z Niemiec).
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2020   

Volver, fakt, czytałem w necie opinie, że optyka nowych Conquestów HD jest robiona w Japonii. Podobnie ma być z Trinovidami HD.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2020   

Jeśli daje to efekty w postaci dobrej kontroli jakości i powtarzalności, to OK. Gorzej gdy ma to być element cięcia kosztów ze świadomością zmiany na gorsze. Dobre zegarki też mają już komponenty z Azji, a nie ze Szwajcarii. ;-)
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 26 Paź, 2020   

Na Birdforum mamy już pierwsze doniesienia o problemach z mechaniką w NL.
Faktycznie, jak się dokładnie przyjrzeć konstrukcji mechanizmu ogniskowania, można by sądzić, że praca lornetki w niezbyt sterylnych warunkach ( kurz, piach w powietrzu itp.), może spowodować poważne problemy z pracą pokrętła, a nawet jego zablokowaniu...
Ciekawe, jak podejdzie serwis Swaro do tego zagadnienia ?
Są też doniesienia o problemach w pracy pod mocne światło, co sam zauważyłem.
Interesuje mnie jeszcze, czy niedoklejona okładzina tubusów - których też doświadczyłem - będzie poprawiona w kolejnych egzemplarzach?
Jeszcze słowo w temacie ergonomii uchwytu NL. Są zwolennicy, twierdzą, że to najlepsza budowa jaką mieli w ręku... U mnie, pierwsze wrażenie też było OK, ale po jakimś czasie zabawy, zaczynałem odczuwać dyskomfort w palcu wskazującym i kciuku, ponieważ brakowało mi trochę "materii" do pełnego objęcia tubusu i skutecznego utrzymania go z minimalną ilością drgań. Im dłużej trzymałem tę lornetkę, tym większy ból mięśni palców wspomnianych powyżej odczuwałem.
Nie mam z tym problemu w SV czy SLC. Tu jest wzorowo.
Nie jestem przekonany, czy same walory optyczne będą wystarczające do zaakceptowania małej mordęgi z mechaniką...
Zobaczymy jak potrwa ewolucja produktu, w jakim kierunku pójdą ewentualne zmiany.

nowe vs nowsze....JPG
Plik ściągnięto 2690 raz(y) 280,17 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 26 Paź, 2020   

Pięknym dziewczynom wybacza się więcej :) . I nie ma znaczenia że jest bałaganiarą a ugotowanie pierożków z mięsem i czerwonego barszczyku przerasta jej możliwości . I tak ją kochasz a wszyscy ci jej zazdroszczą .
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 26 Paź, 2020   

Jarek, a jak określić co jest piękne ?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 26 Paź, 2020   

To bardzo proste Adamie . Jeżeli patrząc na piękną dziewczynę tracisz resztki zdrowego rozsądku . To znaczy że się zakochałeś :)
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 26 Paź, 2020   

Wszystko dobrze, ale w dalszym ciągu nie widzę związku z pojęciem piękna...
To, że się zakochujesz nie wynika z faktu obecności drugiej osoby, ale twojego odczuwania wobec tej osoby... Ktoś inny zareaguje na tę samą osobę zupełnie inaczej...
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 26 Paź, 2020   

Każdego dnia szukamy piękna , potrzebujemy go , pragniemy go , pożądamy . Twarz pięknej dziewczyny przyciąga nas jak magnes , a jej piękne ciało przyspiesza bicie naszego serca .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 26 Paź, 2020   

Adam zadajesz pytania na które znasz odpowiedzi .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 18