Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nowości Swarovskiego
Autor Wiadomość
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 24 Sty, 2021   

Wojtas_B napisał/a:
Szacuję, ze było około 20 metrów. Pisałem o tym w kontekście dylematu, czy w przypadku zdecydowania się na taki wydatek kupić wersję 8x czy 10x. Jest taka szkoła wśród dużej części ptasiarzy, że musi być moc, więc 10x to obowiązek, ponieważ pewne detale dadzą się zauważyć dopiero od powiększenia 10x. Moje pytanie jest takie: Czy w przypadku NL iść w stronę 8x ciesząc się większym komfortem i polem, ale poświęcając powiększenie, przy czym to "poświęcenie" nie będzie duże, ponieważ lornetka i tak ma fenomenalną rozdzielczość i pokazuje więcej przy 8x niż lornetki 10x ze średniej półki.


Na postawione pytanie Musisz odpowiedzieć Sam. Nikt za Ciebie nie zdecyduje zwłaszcza gdy w grę wchodzi tej wielkości kasa. Może należy bardziej dogłębnie sprawę przeanalizować stawiając dodatkowe pytania:
Co najczęściej obserwuję?
W jakich warunkach (pora dnia, odległość) to robię?
Co zamierzam obserwować w przyszłości?
Jak uniwersalny ma być to sprzęt?

Wojtas_B możesz wierzyć lub nie ale z dwudziestu metrów widać w dobrym oświetleniu otoczkę oczu Gawrona nawet w lornetce z obiektywem 30 milimetrów z przedziału cenowego 2-5 kilozeta.

Ps.Wykonałem kilka prób w ciągu ostatnich dni które to potwierdziły.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

kot Sylvester napisał/a:
Wojtas_B napisał/a:
Szacuję, ze było około 20 metrów. Pisałem o tym w kontekście dylematu, czy w przypadku zdecydowania się na taki wydatek kupić wersję 8x czy 10x. Jest taka szkoła wśród dużej części ptasiarzy, że musi być moc, więc 10x to obowiązek, ponieważ pewne detale dadzą się zauważyć dopiero od powiększenia 10x. Moje pytanie jest takie: Czy w przypadku NL iść w stronę 8x ciesząc się większym komfortem i polem, ale poświęcając powiększenie, przy czym to "poświęcenie" nie będzie duże, ponieważ lornetka i tak ma fenomenalną rozdzielczość i pokazuje więcej przy 8x niż lornetki 10x ze średniej półki.


Na postawione pytanie Musisz odpowiedzieć Sam. Nikt za Ciebie nie zdecyduje zwłaszcza gdy w grę wchodzi tej wielkości kasa. Może należy bardziej dogłębnie sprawę przeanalizować stawiając dodatkowe pytania:
Co najczęściej obserwuję?
W jakich warunkach (pora dnia, odległość) to robię?
Co zamierzam obserwować w przyszłości?
Jak uniwersalny ma być to sprzęt?

Wojtas_B możesz wierzyć lub nie ale z dwudziestu metrów widać w dobrym oświetleniu otoczkę oczu Gawrona nawet w lornetce z obiektywem 30 milimetrów z przedziału cenowego 2-5 kilozeta.

Ps.Wykonałem kilka prób w ciągu ostatnich dni które to potwierdziły.


Bardziej chodziło mi o to, jak szczegółowo widać niż czy w ogóle widać. Przespałem się z tematem i dochodzę do wniosku, że wybrałbym 10x. Nic odkrywczego, że to jednak najczęściej wybierane powiększenie przez obserwatorów ptaków. Kuszące wydawało mi się większe pole w modelu 8x, ale intensywniejsze wrażenie obcowania z obserwowanym obiektem przy powiększeniu 10x ma jednak dla mnie większą wartość.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

tomek__ napisał/a:
Wojtas_B napisał/a:
Jest taka szkoła wśród dużej części ptasiarzy, że musi być moc, więc 10x to obowiązek, ponieważ pewne detale dadzą się zauważyć dopiero od powiększenia 10x. Moje pytanie jest takie: Czy w przypadku NL iść w stronę 8x ciesząc się większym komfortem i polem, ale poświęcając powiększenie, przy czym to "poświęcenie" nie będzie duże, ponieważ lornetka i tak ma fenomenalną rozdzielczość i pokazuje więcej przy 8x niż lornetki 10x ze średniej półki. Dotyczczasowa sprzedaż NL na świecie pokazuje, że najszybciej wyczerpują się zapasy 10x, bo ludzie kierują się utartym przekonaniem, że 10x jest najbardziej uniwersalną dzienną lornetką.


Prawie nikt nie bierze pod uwagę czynnika stabilności obrazu. Każdy ma inne ręce i znam takich, którzy robią nieporuszone zdjęcia przy 50mm i 1/8 sekundy, ale większość ludzi raczej nie ma stalowych nadgarstków. Przy masie lornetek NL Pure przeciętna osoba bez problemu utrzyma 10x stabilnie, niektórzy nawet 12x, ale przy lornetkach poniżej 300 gramów, nawet 8x ciężko utrzymać w idealnej stabilizacji.


To jest bardzo sensowny argument. Moja obecna lornetka 10x jest wyraźnie lżejsza od NL i trzyma się ją mniej stabilnie. Bezwładność masy ma tu znaczenie.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

Wojtas_B napisał/a:
Bardziej chodziło mi o to, jak szczegółowo widać niż czy w ogóle widać.


Szczegółowość jest bardzo dobra. Z tych 20 metrów w dobrym oświetleniu przez 8x30 widać "fakturę" piór, a przez 8x56 to już w ogóle formalność.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 08 Cze, 2021   

Na jednej z grup na facebooku...


Cytat:

My 2 months old Swarovski NL pure 10 x 42 rubber folding lense covers are starting to Split. Im Dissapointed as they are brand new and supposed to be quality.
I bought these from Glasgow Angling centre uk so what to do next.
🤔🇬🇧

FB_IMG_1623105088670.jpg
Plik ściągnięto 2229 raz(y) 30,34 KB

FB_IMG_1623104766248.jpg
Plik ściągnięto 2230 raz(y) 30,34 KB

FB_IMG_1623104770622.jpg
Plik ściągnięto 2232 raz(y) 30,32 KB

 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 08 Cze, 2021   

Widać, że oszczędności materiałowe i księgowe dotarły już do Svarka. No ale przy tej jakości a zwłaszcza cenie i marce jest to nie dopuszczalne. :cry: Svarowski na pewno to usunie w ramach gwarancji, bo słynie z rzetelnego serwisu / podobno/, ale czasu oczekiwania na usunięcie usterki nikt właścicielowi lornetki nie zrekompensuje. W USA, na forum, już wylałby się hejt na Svarka bo tam na pkt. jakości i wykonania /nawet opakowania handlowego/ mają hopla. :smile: Ale może mają rację, przecież firmy o takiej renomie nie powinny pozwalać sobie na takie wpadki, zwłaszcza, że wyroby ich to nie najniższa półka cenowa, ale najwyższa,a za granicą wydatek 3500 $ jest przez kupującego dobrze przeanalizowany, zanim dojdzie do skutku.
Na zakończenie : ciekawe czy to będzie jednostkowy przypadek czy też jakaś seria.Czas zapewne pokaże. :?:
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 149
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Wto 08 Cze, 2021   

Mi sie wlasnie urwal paseczek łączący zaslepke obiektywu z lornetką. Czas półtora roku. Trochę też mało. W viperze od vortexa dłużej mi wytrzymaly
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Cze, 2021   

Na jednym z pierwszych NL Pure 8x42, które mieliśmy na śniadanku lornetkowym guma odchodziła od korpusu w samym jego środku. To był absolutnie nowy egzemplarz. Coś się tam złego dzieje...
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Wto 08 Cze, 2021   

Na szczęście "zatyczki" do obiektywów serwis Swarovski za darmo - nie licząc zakupu lornetki ;) - na swój koszt przysyła. Z innymi rzeczami pewnie nie jest już tak fajnie.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 09 Cze, 2021   

Oby to była choroba wieku dziecięcego i w aktualnej produkcji poprawili.

Czy mogło walnąć na mrozie? Challenger rozwalił się z podobnego powodu.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sro 09 Cze, 2021   

Z uwagi na nowość NL drugorzędnym wyborem zostaje EL. Zatem SLC będzie wycofywana. Ma ktoś, używa modelu SLC?
 
 
albert56 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 110
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 09 Cze, 2021   

NoVik, modele 42mm SLC już przestały być produkowane. A modele 56mm to raczej będą, bo nie ma modeli nocnych w linii NL i EL.
 
 
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   

My tu gadu gadu a czy ktoś zauważył że seria EL swarovskiego wydaje się cichaczem znikać z rynku? :idea:

Przeglądam sobie co jakiś czas oferty i w DE i w PL i ostatnio zauważyłem że znikają oferty na serie x32 i x42.
Czyżby swaro kończył produkcję konkurencji dla NL?
 
 
nobix 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   

Witam wszystkich,
z tego co wiem x32 rzeczywiście są już nieprodukowane. x42 ciągle można zamawiać, ale w każdej chwili też mogą zniknąć, tak samo jak SLC, bez żadnej zapowiedzi. Może planują wypuszczenie jakiejś nowej serii, bardziej przystępnej cenowo :?:
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   

Swarovski Slc zakończył produkcję. Seria El jest produkowana oprócz średnicy 32
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 19