Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dlaczego Zeiss i Swarovski nie chcą stabilizacji obrazu ?
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 11 Lip, 2020   

Za stary ? :( . Adamie 55 lat to idealny czas żeby zacząć wszystko od nowa :) . Już czas opuścić pustelnię , czas na nowy samochód , nową kobietę i oczywiście nową lornetkę :) . Poczuj wiatr we włosach , odkryj nowe kontynenty , nowe galaktyki .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 11 Lip, 2020   

Poczuj wiatr we włosach.... :lol:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 11 Lip, 2020   

Na nogach :)
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 11 Lip, 2020   

Doprawdy nie wiem panowie co was tak rozśmieszyło :) . Pamiętacie Tony Halika , może i nie miał za dużo włosów na głowie . Ale na pewno czuł wiatr we włosach
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 73 razy
Posty: 792
Wysłany: Nie 12 Lip, 2020   

Wiking69 napisał/a:
Obawiam się że każdy kto ma podobne zdanie nigdy nie widział mikroskopu elektronowego firmy Zeiss .

W złą godzinę to napisałeś kolego (chyba mój imienniku z resztą, sadząc z postów Arka do Ciebie :razz: ). Akurat z tezą ryszardo mógłbym się zgodzić, a o mikroskopach elektronowych Zeissa to akurat coś niecoś wiem, zwłaszcza o jednym (choć nie jedynym) egzemplarzu. Z wieloletniej praktyki :razz: :razz: :razz: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam
-J.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 13 Lip, 2020   

To bardzo interesujące zjawisko , po kilku lampkach wina wszyscy się znają na mikroskopach elektronowych Zeissa :) . Jeżeli dobrze rozumiem wasze sugestie , taki mikroskop bez problemu złoży każdy Chińczyk i to z klocków LEGO . Natomiast elektroniczna stabilizacja obrazu w lornetkach :( uuu to przerasta możliwości inżynierów z Zeissa . Niedouczone cieniasy lepiej niech sobie głowy tym projektem nie zawracają . Nie są wstanie ani zaprojektować ani wykonać lornetki z elektroniczną stabilizacją obrazu :)
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 935
Skąd: Józefów
Wysłany: Pon 13 Lip, 2020   

Wiking69, źle rozumiesz przynajmniej moje wypowiedzi.
Nie jestem tylko pewien dlaczego, bo moim zdaniem są one jednoznaczne. Ani razu nie pisałem o tym, że to przerasta czyjekolwiek możliwości. Jeszcze raz piszę: przeczytaj ze zrozumieniem moje wypowiedzi w temacie, a nie mów, że zasugerowałem coś, co nigdy się w moich postach nie pojawiło.

Widzę tylko 4 możliwe wyjaśnienia tej sytuacji:
1. Rozumiesz, ale z jakiegoś powodu wszystko celowo przekręcasz i Twoje wypowiedzi to zwykły trolling
2. Naprawdę nie umiesz zrozumieć jednoznacznej, napisanej prostym językiem wiadomości
3. Masz tak silne przeświadczenie o tym, jaką treść inni próbują przekazać, że czytasz to, co chcesz przeczytać ignorując rzeczywistą treść
4. W ogóle nie czytasz tego, co inni napisali i piszesz to, co Ci się wydaje

Jeśli prawdziwa jest opcja 1, to jest to najłagodniej mówiąc dziecinada z Twojej strony.
Jeśli prawdziwa jest opcja 2, to szczerze współczuję, bo jest to smutne.
Jeśli prawdziwa jest opcja 3, to polecam nauczyć się z tym walczyć. Jest to znany efekt psychologiczny, z którym niestety zderzyłem się swego czasu w dość brutalny sposób: w skrajnych przypadkach zdarza się, że mówisz/piszesz "tak", a druga strona słyszy/czyta "nie" i za nic nie daje się przekonać, że było inaczej (raz mi się udało, bo konwersacja była "na piśmie" i było to skrajnie jednoznaczne - nie polecam).
Opcja 4 nie jest nawet warta komentarza :roll:

Z mojej strony koniec tematu. każdy może moje wypowiedzi przeczytać i zrozumieć moje stanowisko, więcej nic do dodania nie mam :arrow:

PS: napojów alkoholowych nie pijam :razz:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 13 Lip, 2020   

Naprawdę chciało Ci się o pierwszej w nocy analizować moją osobowość ? :( . To Ty nosisz maskę na twarzy :) . A dlaczego Zeiss i Swarek nie produkują jeszcze lornetek z elektroniczną stabilizacją obrazu . To wiedzą tylko zarządy obu tych firm . Mogę zrozumieć argument że to niszowy rynek , szacuję że od 5 do 10 % pasjonatów korzysta z dużych powiększeń . Ale sugerowanie że przerasta to ich możliwości i talent ... Bardzo bym chciał zobaczyć w Łochowie oprócz lornetek Canona i Fujinona , stabilizowane Zeissy i Swarki . Ryszardo :) więcej luzu , nikt nie jest doskonały .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 13 Lip, 2020   

Ale tak na wszelki wypadek przepraszam wszystkich którzy poczuli się urażeni . Może naprawdę nie potrafię czytać ze zrozumieniem :( , może nawet jestem Norweskim Trollem :( i przechodzę załamanie nerwowe :)
Ostatnio zmieniony przez Arek Pon 13 Lip, 2020, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto 14 Lip, 2020   

ryszardo napisał/a:
Mogę się założyć, że klasyczne lornetki nigdy nie zostaną wyparte przez urządzenia elektroniczne

"nigdy" hm, mógłbym się założyć, ale możliwe że miałbym problem z odbiorem wygranej :) akurat uważam, że to kiedyś nastąpi, definiujac ze wyparte = nie produkowane masowo. czy można powiedzieć że fotografia analogowa została już wyparta skoro znam osobę która fotografuje Exactą i sama wywołuje, Kodak upadł a jednak ktoś gdzieś produkuje analogowe filmy, kto wie co będzie np. za 30-100 lat z analogowymi lornetkami, w blade runner 2049 jest nawet wizja cyfrowych implantów oczu :)
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 14 Lip, 2020   

Wyparte? Co należy rozumieć przez "wyparte"? Jeżeli pod tym pojęciem będziemy rozumieć przewagę nowej technologii nad starą, to moim zdaniem lornetki zostaną wyparte przez hybrydy elektroniczno - optyczne. Jaskółką jest sprzęt Swara rozpoznający ptaki. Z czasem pojawią się sprzęty łączące się z netem i lokalizacją oraz identyfikujące inne rzeczy. Siłą napędową będą dziwaczne cechy nowych pokoleń a mianowicie tzw. "dzielenie się" i pozerstwo. Co co dzielenia, to niektórych kumpli zablokowałem na pejsie, gdyż miałem dość przewijania postów co jedli i gdzie byli - ekshibicjonizm do kwadratu (ciekawe, czy kiedykolwiek obejrzą choćby 10% zrobionych fotek?) Pozerstwo natomiast objawia się tym, że często ludzie jadą na wczasy w ciekawe miejsca wyłącznie po to, aby zrobić i wrzucić fotki do neta i podbić stawkę w rywalizacji ze znajomymi. Pozostały czas zazwyczaj poświęcają na picie nie bacząc na uroki miejsca w którym się znajdują.

Dlatego też według mnie pojawią się urządzenia mogące pokazać całemu światu to co akurat widzimy. Powiedzą nam również co widzimy. Pewnie nawet Policja i Leśniczy (nie wspominając o myśliwych) będą mieli taki sprzęt z racji możliwości utrwalania tego co się widzi.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Lip, 2020   

A ja jestem sceptykiem odnośnie wyparcia. Bo takie urządzenie elektro-optyczne będzie zawsze cięższe, droższe, mniej poręczne i wymagające zasilania. Jeśli ma dawać rozsądną jakość obrazu przy powiększeniach na poziomie 7-12 razy, czyli najczęściej spotykanych w lornetkach, to musi mieć solidny układ optyczny. A jak już będzie miało ten solidny układ optyczny, to po co między oko a układ optyczny wkładać elektroniczny rejestrator obrazu, skoro można go pominąć?

Rozumiem argument, że będzie można cyknąć jakąś poglądową fotkę, ale to będzie nisza, która nie usprawiedliwi nakładów na wyprodukowanie czegoś takiego.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 14 Lip, 2020   

Arek napisał/a:
Rozumiem argument, że będzie można cyknąć jakąś poglądową fotkę, ale to będzie nisza, która nie usprawiedliwi nakładów na wyprodukowanie czegoś takiego.


Ja zostanę przy swoim :razz: . Ostatnio oglądałem film o upadku Nokii. Kiedy inżynierowie na długo przed Koreańczykami pokazali zarządowi prototyp smartfona to spotkali się z odmową finansowania dalszych prac. Managerowie stwierdzili, że bajery w smartfonie przyciągną uwagę łepków co najwyżej na kilka minut a SMARTFON JEST WIĘKSZY, MNIEJ PORĘCZNY, ZBYT SKOMPLIKOWANY NIŻ TELEFON A BATERIA SZYBKO PADA.
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem
Wysłany: Wto 14 Lip, 2020   

Zdjęcia poglądowe można robić już teraz (wszyscy mają przy sobie aparat w smartfonie)
Stoję murem za lornetką optyczno-mechaniczną! :smile: ale oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żeby powstawały nowe instrumenty.

ps. Ciekawe czemu ludzie nie zrezygnowali jeszcze z "analogowych" rowerów skoro są elektryczne? :smile:
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 14 Lip, 2020   

adaher napisał/a:
ps. Ciekawe czemu ludzie nie zrezygnowali jeszcze z "analogowych" rowerów skoro są elektryczne? :smile:


Nie zrezygnowali gdyż elektryki są jeszcze zbyt drogie. Ja z kolei zastanawiam się - czy też jestem pełen podziwu - że jeszcze w ogóle nie zrezygnowali z rowerów?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16