Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
PROBLEM....18-55 + 55-200VR czy 18-135
Autor Wiadomość
matost 
Nowy



Posty: 10
Skąd: Lubliniec
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   PROBLEM....18-55 + 55-200VR czy 18-135

Witam!
Jestem na forum po raz pierwszy więc może sie przedstawię...jestem Mateusz...16lat....i jestem z Lublińca ( taka miejscowość pod Częstochową ).
Posiadam Nikona D70s z którego jestem bardzo zadowolony i TAMRONA 28-200 z którego nie jestem zadowolony ( AUTOFOCUS...jak traktor...głośny i wolny:)).

A więc myślę nad wymianą:

ZESTAW 1:
-Nikkor 18-55 + Nikkor 55-200VR
ZESTAW 2:
-Nikkor 18-135

Co radzicie...może wogóle idę w zła stronę...może np. lepiej zainwestować póki co w lampę Sb-800????

POZDRAWIAM
Mateusz
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

matost napisał/a:
ZESTAW 1:
-Nikkor 18-55 + Nikkor 55-200VR


To jesli chodzi o obiektyw. Co do lampy to już Twoja decyzja. Jedno jest pewne dodatkowa lampa jest niezbędna.
 
 
matost 
Nowy



Posty: 10
Skąd: Lubliniec
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

No dobrze ale wiadomo...coś za coś mając 16 lat (ograniczone środki) muszę wybrać zostawiam tamrona i kupuję lampe...czy zmieniam obiektywy.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

Wkleiles to samo w dwoch miejscach. Lepiej bylo zostawic tamto i poprosic moderatora o przeniesienie zamiast robic balagan.
Swojej odpowiedzi z tamtego nie bede przenosil.

PS. Do czego ci lampa potrzebna? Dobrego i jasnego obiektywu nic nie zastapi.
 
 
matost 
Nowy



Posty: 10
Skąd: Lubliniec
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

post P_M_ :Zestaw 3:
sigma 17-70 HSM (lub bez, bo masz naped w korpusie) + Sigma 70-300APO (wersje z silnikiem ciszej dzialaja)
Zestaw 4:
tamron 17-50 + jak wyzej.
Zestaw 5:
Nikkor 18-70 +...
To zalezy, co focisz. Zaopatrz sie w jakies ciekawe szkielko raczej niz caly zestaw, a mierny. Na poczatek mozesz miec taniutkie tele tamrona 55-200. Jest naprawde dobre i smiesznie tanie. Zoom podstawowy kup lepszy.
 
 
Daimon 
Rozmowny



Pomógł: 7 razy
Posty: 393
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

I tutaj to samo. Więc i ja raz jeszcze:
Ten zestaw, 18-55 ale z VR- http://www.agito.pl/Apara...017.html?bid=39
A jak nie musisz od razu mieć tele, to wybierz coś z tego co poleca P_M_
Ja bym wziął jego zestaw nr 5 :smile:
 
 
matost 
Nowy



Posty: 10
Skąd: Lubliniec
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

Słuchajcie...wiecie czego się obawiam...jestem początkujący ale, miałem 28-200 i często używałem praktycznie bardzo ogniskowej rzędu 130-200 i jak teraz sie przerzucę np. na 18-70 nikkora...( dlatego napisałem 18-135 ) a z drugiej strony zestaw number 1 (18-55+55-200) nie podoba mi sie ze względu na to robię komuś fotkę...
- OJ POCZEKAJ BRAKŁO MI...nowy obiektyw...no żlpl..maxx..jak to mówią...
Szukam złotego środka...i szczerze określę się mamy 1000-1100zł wliczam allegro...

[ Dodano: Sob 07 Cze, 2008 22:56 ]
A CO NAJWAŻNIEJSZE DLA MNIE SZYBKI I CICHY AUTOFOCUS
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

matost napisał/a:
Słuchajcie...wiecie czego się obawiam...jestem początkujący ale, miałem 28-200 i często używałem praktycznie bardzo ogniskowej rzędu 130-200 i jak teraz sie przerzucę np. na 18-70 nikkora...( dlatego napisałem 18-135 ) a z drugiej strony zestaw number 1 (18-55+55-200) nie podoba mi sie ze względu na to robię komuś fotkę...
- OJ POCZEKAJ BRAKŁO MI...nowy obiektyw...no żlpl..maxx..jak to mówią...
Szukam złotego środka...i szczerze określę się mamy 1000-1100zł wliczam allegro...

[ Dodano: Sob 07 Cze, 2008 22:56 ]
A CO NAJWAŻNIEJSZE DLA MNIE SZYBKI I CICHY AUTOFOCUS

Nie specjalnie chce mi sie z toba dyskutowac. Kupujesz lustrzanke, to licz sie z faktem, ze dobra (bez rewelacji) optyka kosztuje zazwyczaj wiecej niz korpus. Czasem trzeba ja zmieniac, a najlepiej jakosciowo wypadaja salki, ktore wymagaja ciaglej zaglerki, ale albo chcemy jakosc, albo wygode.
Chcesz wygode? - kup super zooma. Masz do wyboru sigme 18-200OS HSM i nikkora 18-200VR. Maja cichy AF i przedzial ogniskowych, jaki cie zadowala. Tylko pozniej nie marudz, ze ciemno, ze jakosc etc. Wysil sie troche i poczytaj. Albo kup sobie hybryde i daj sobie spokoj z duza, ciezka i nieporeczna lustrzanka. Zajrzyj na forum kompaktow. Tam napewno ci poleca panasa fz18 i bedziesz bardzo szczesliwy.

Kolego, wysil sie troche i poczytaj o sprzecie. Masz duzo recenzji i sampli. Idz do sklepu i poogladaj, moze zapnij do korpusu. Bedzie ci latwiej wybrac.
 
 
matost 
Nowy



Posty: 10
Skąd: Lubliniec
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

JA POSIADAM JUŻ NIKONA D70s...szcerze to używałem 18-200 VR no i faktycznie było ciemno..:)
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 08 Cze, 2008   

matost napisał/a:
Szukam złotego środka...
Nie ma złotego środka jeśli zależy Ci na jakości. W takiej sytuacji trzeba mieć dwa body z dwoma obiektywami... Wczoraj na pokazach lotniczy dobrze się o tym przkonałem, kiedy potrzeba było szybko czegoś szerszego MM miał drugi korpus i mógł robić, ja mogłem się tylko popatrzeć :mrgreen:
 
 
matost 
Nowy



Posty: 10
Skąd: Lubliniec
Wysłany: Nie 08 Cze, 2008   

No więc...spędziłem wczoraj pół nocy przeglądając...allegro.pl i optyczne.pl.
I dalej się nie zdecydowałem! Choć doszedłem do wniosku że uniwersalny zoom ( 18-200 ) to nie najlepszy pomysł.
Powiem wam tak lubię reportaże, przyrodę, portrety.




Wszytko przy Nikonie D70s + Tamron 28-200
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 08 Cze, 2008   

no to okej, jeśli chcesz złotego środka, dokup sobie do Tamrona:


50/1.8 oraz 85/1.8

szukaj używek, żeby zmieścić się cenowo :P
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Nie 08 Cze, 2008   

matost napisał/a:
No więc...spędziłem wczoraj pół nocy przeglądając...allegro.pl i optyczne.pl.
I dalej się nie zdecydowałem! Choć doszedłem do wniosku że uniwersalny zoom ( 18-200 ) to nie najlepszy pomysł.
Powiem wam tak lubię reportaże, przyrodę, portrety.

Wszytko przy Nikonie D70s + Tamron 28-200

Korpus masz fajny i ograniczenie do szkiel z silnikiem ciebie nie dotyczy.
Obiektywy jednak musisz miec dwa, bo do szerokiego kata i do tele/portretu cosik.
Obiektywy musza byc raczej jasne f/2.8, a te kosztuja i nie ma zmiluj.
Dozbieraj raczej do czegos w stylu sigma 50-150/2.8 HSM lub 70-200/2.8 HSM, czy tokina 50-135/2.8 (tu niestety masz naped z korpusu, czyli nie do konca ciszej). To sa fajne szkla do reporterki i portretu. W tej klasie najtansze.
Wybor trudny, szczegolnie przy limitowanych finansach.
Trzymam kciuki!
 
 
matost 
Nowy



Posty: 10
Skąd: Lubliniec
Wysłany: Nie 08 Cze, 2008   

To co myślicie żeby Tamrona zamienił na Nikkora 18-70 i za jakieś 3 miechy dokupił Sigmę 70-200/2.8 HSM? Tworząc taki zestaw??????
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 08 Cze, 2008   

matost, teraz żeś wyskoczył, powiem Ci tak - poczujesz wieeeeellkkąąą różnicę :)

Ale pomyśl znowu nad sigmą 70-200/2.8 jako pierwszym szkle - przecież sam pisałeś, że głównie tych ogniskowych używasz.

Ale i tak ja docelowo na Twoim miejscu priorytet postawił na stałki :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14