Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Delta Optical Chase 12x50 ED pierwsze wrażenia i problem?
Autor Wiadomość
jansid 
Nowy
Amator entuzjasta


Posty: 23
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 05 Lis, 2020   Delta Optical Chase 12x50 ED pierwsze wrażenia i problem?

Cześć, za poradą między innymi Santre zdecydowałem się na zakup Delta Optical Chase 12x50 ED. Mam bardzo pozytywne pierwsze wrażenia i jeden niepokojący problem.

Zacznijmy od pozytywnych pierwszych wrażeń. Lornetka jest elegancka i dla mnie, jako lornetkowego amatora wręcz niesamowita optycznie. Szczegółowość i ostrość obrazu jest dla mnie dużym zaskoczeniem. W porównaniu do Steiner Safari Ultrasharp 10x25 to zupełnie inna liga. Obraz jest czystszy, bardziej kontrastowy, ostrzejszy do tego stopnia, że praktycznie nie ma o czym mówić. Co ważne, mimo większego powiększenia, obserwacja jest znacznie łatwiejsza. Lornetka jest ma znacznie większą tolerancję na ułożenie przy oczach - znacznie łatwiej utrafić w pełny obraz, bez poprawiania lornetki przy oczach, ma dużo większy "sweet spot".

Pomimo tego, że wiele się mówi o tym, że duże powiększenia częściej utrzymać, to w moim odczuciu x12 w Chase jest to o wiele łatwiejsze niż w przypadku wspomnianego Steinera o powiększeniu x10. W obu wypadkach nie widzę powodu do przesiadki x8. Może wprawa robienia zdjęć z długim czasem naświetlania z ręki tu coś daje, albo może po długich obserwacjach zmęczenie przełoży się na większe trudności. Przy pierwszym kontakcie nie mam z tym najmniejszych problemów. Z odległości 45+ metrów (dane z mapy Google) odczytuje napisy na naklejkach firm ochroniarskich (solid security oraz juwentus) na witrynie sklepu z naprzeciwka po drugiej stronie szerokiej ulicy z dwupasmową drogą, tramwajem i podwójnym szerokim chodnikiem. W Steinerze bardziej zgadywałem niż widziałem co jest napisane, w Delcie odczytuje nawet mniejsze od logo napisy z informacjami. AC jest zauważalna w bardzo kontrastowych scenach, ale w sumie mniejsza niż w niejednym obiektywie aparatu z wymienną optyką za grubszą kasę.

Mówiąc krótko, trudno mi sobie wyobrazić lepszą optycznie lornetkę w sposób, który przyniósłby mi wymierną różnicę w trakcie obserwacji. Do tego stopnia, jakby mi się wzrok poprawił ;) Kombinacja powiększenia i możliwości optycznej wydaje się idealna do moich potrzeb.

Jakość materiałów jest wystarczająco dobra. Guma nie jest idealnie równomierna, przy odkręcaniu dystansów do okularów czasami zewnętrzna guma się śliga nie wysuwając jednocześnie dystansu. Drobiazgi. Nie jestem skłonny dopłacić aby pozbywać się tych drobnych niedoskonałości, skoro optycznie jest tak dobrze. Ta lornetka naprawdę wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Jest jednak jeden mały problem. Zorientowałem się, że w samym rogu prawego okularu jest jakby zabrudzenie, którego nie mogę usunąć szmatką dostarczoną w zestawie. Z początku myślałem, że nie dochodzę do samej krawędzi szkła palcem i dlatego się nie doczyszcza. Gdy jednak przyjrzałem się bliżej, a później przez kieszonkowy mikroskop, doszedłem do wniosku, że to nie jest brud, tylko mikrouszkodzenie albo powłoki, albo samej soczewki. Poniżej zdjęcia, które pozwolą to ocenić w praktyce.

Z jednej strony nie chcę być perfekcjonistą maniakiem, któremu przeszkadza najdrobniejsza niedoskonałość. Uszkodzenie jest maksymalnie z boku i nie sądzę aby kiedykolwiek mogło mieć wpływ na jakość obrazu, która jest wyśmienita, jak wspomniałem. W weekend miałem jechać na działkę korzystać z lornetki i jej odsyłanie byłoby pozbawieniem się tej dużej i ważnej dla mnie przyjemności.

Z drugiej strony jednak boli mnie, że nowy produkt ma ewidentną wadę, która obniża jego wartość. Czy sądzicie, że warto to reklamować? Koniecznie przez sklep, w którym zakupiłem (combat.pl), czy może mógłbym coś załatwić u Delty bezpośrednio, najlepiej od ręki np. w salonie w Warszawie? Co byście zrobili na moim miejscu?

Pozdrawiam wszystkich i teraz już wiem ile przyjemności może dać fajna lornetka :)

1

2

3

4

5

6
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Lis, 2020   

To chyba faktycznie uszkodzenie szkła. Sugeruję odsyłkę i wymianę na nową sztukę.

Po pierwsze, to osłabienie szkła, które przy dodatkowych wstrząsach może się powiększyć.

Po drugie, na tym defekcie załamują się promienie świetlne i w szczególnych sytuacjach, przy pracy pod ostre światło, możesz widzieć "duszki" świetlne.
 
 
jansid 
Nowy
Amator entuzjasta


Posty: 23
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 05 Lis, 2020   

Arek napisał/a:
Sugeruję odsyłkę i wymianę na nową sztukę.


Do sklepu w którym kupiłem, czy taką sprawę mogę załatwić bezpośrednio z Deltą? Przyznam, że takiego manewru nie miałem w planach i zwłaszcza w dobie obecnych utrudnień to dla mnie nie mały kłopot.
 
 
jansid 
Nowy
Amator entuzjasta


Posty: 23
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 05 Lis, 2020   

Po telefonie do Delta Optical dowiedział się, że mogę przynieść lornetkę do salonu w Warszawie, oni spiszą protokół i odeślą ją do centralnego serwisu, gdzie zostanie wykonana naprawa. To pozwoliłoby mi uniknąć nadawania paczki i przekazanie sprzętu do samego producenta. Oznacza to jednak pozbawienie się dopiero co dokonanego zakupu na nie wiadomo do końca jak długo. Nie wiem również czy naprawianie jest tutaj najwłaściwszą drogą, w końcu to wada, która była od razu po wyjęciu z pudełka. W tym temacie czekam jeszcze na odpowiedź na maila wysłanego do serwisu. To o czym piszę to na razie efekt rozmowy telefonicznej z salonem w Warszawie, bez oględzin zdjęć.

Czy ktoś może orientuje się, czy nie lepiej w takim wypadku byłoby zwrócić lornetkę do sklepu? Czy skoro zakup dokonany był przez internet, nie oznacza to, że mam prawo domagać się nowego, nieuszkodzonego produktu, albo zwrotu pieniędzy być może w krótszym czasie niż naprawa? Która droga będzie szybsza lub bardziej korzystna? Ktoś ma praktyczne doświadczenie w tym temacie?
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Czw 05 Lis, 2020   

Zdecydowanie wymiana na nowy egzemplarz. Jest to smutne, również reklamowałam sprzęt ponieważ pasek zafarbił obudowę lornetki. W moim przypadku zgodziłem się na naprawę bo to było po trzech miesiącach użytkowania. Wymień na nową i ciesz się przyjemnością ogladania. Definitywna wymiana albo zwrot pieniędzy i ponowny zakup może już w innym sklepie bo tego nie znam i nie chcę oceniać.
 
 
jansid 
Nowy
Amator entuzjasta


Posty: 23
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 05 Lis, 2020   

Santre napisał/a:
Zdecydowanie wymiana na nowy egzemplarz. Jest to smutne, również reklamowałam sprzęt ponieważ pasek zafarbił obudowę lornetki. W moim przypadku zgodziłem się na naprawę bo to było po trzech miesiącach użytkowania. Wymień na nową i ciesz się przyjemnością ogladania. Definitywna wymiana albo zwrot pieniędzy i ponowny zakup może już w innym sklepie bo tego nie znam i nie chcę oceniać.


Tą drogą postanowiłem pójść. Po kontakcie z Deltą, która zdecydowanie zaoferowała wyłącznie serwis i wykluczyła wymianę, zadzwoniłem i napisałem do sklepu combat.pl - to grupa xkom, stąd uznałem, że powinni być wystarczająco godni zaufania, ale sklepu wcześniej nie znałem. Zarówno telefonicznie jak i mailowo ustaliłem, że muszę wypełnić formularz zwrotu na stronie, przez "dodaj zgłoszenie reklamacyjne". Nawet domyślnie wyświetliła mi się opcja, że preferuję wymianę na nowy egzemplarz. Sklep sam podsyła kuriera, co zdejmuje ze mnie konieczność wychodzenia z domu czy dodatkowe koszty związane z wysyłką. Zaczyna się dobrze. Wszystkie opakowania, w których przyszedł sprzęt i tak mam, więc sam proces wysyłki to nie jest problem.

Czy jednak zdecydują się na wymianę na nowy towar tego nie wiem i gwarancji żadnej nie mam, że tak zrobią. Jeśli powiedzą, że nie chcą bądź nie mogą wymienić towaru na nowy (bo np. nie mają więcej sztuk) a zwrotu gotówki nie zaoferują, zaczną się poważne schody i z frajdy zrobi się kłopot. Ale na razie kontakt był bezproblemowy, zobaczę kiedy rozpatrzą moje zgłoszenie i jakie instrukcje dalej podeślą. Natomiast sama lornetka, jak mówiłem, pod względem parametrów, zrobiła na mnie świetne wrażenie i zakładam, że posłużyłaby mi długie lata. Oby cała historia miała szczęśliwe zakończenie :)
 
 
MariuszMM 
Bywalec
Mariusz


Posty: 118
Skąd: TRZEBINIA
Wysłany: Czw 05 Lis, 2020   

Trzymam kciuki za szybkie i pomyślne zakończenie sprawy. Seria CHASE też mnie interesuje na przyszłość.
Dawaj znać.
Tak z innej beczki to dosyć mocne odbicia w tych okularach, tak mi się zdaje.
 
 
jansid 
Nowy
Amator entuzjasta


Posty: 23
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 06 Lis, 2020   

MariuszMM napisał/a:
Tak z innej beczki to dosyć mocne odbicia w tych okularach, tak mi się zdaje.

Nie zapomnij, że robiłem co mogłem, żeby ten mankament uwidocznić i podkreślić, więc celowo jak umiałem najlepiej szukałem tych refleksów światła właśnie, inaczej skazy w ogóle nie widać. Pewno są lepsze lornetki pod tym kątem, zauważam jedynie, że akurat moje zdjęcia nie są najlepszym materiałem aby to oceniać.

Na lornetkach się nie znam, ale fotografią zajmuje się całe życie i nic mnie w tej lornetce nie ubodło jako wyraźna ułomność optyczna. Na pewno można lepiej, pytanie ile to sztuka dla sztuki i zaspokajanie swojego hobby (nie ma w tym absolutnie nic złego) a na ile przyniesie to wymierną różnicę w ternie podczas np. wypatrywania zwierząt.
 
 
MariuszMM 
Bywalec
Mariusz


Posty: 118
Skąd: TRZEBINIA
Wysłany: Pią 06 Lis, 2020   

No to czekamy jak zachowa się sklep i Delta.

Powodzenia
 
 
jansid 
Nowy
Amator entuzjasta


Posty: 23
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 16 Lis, 2020   

Sklep combat.pl uznał reklamację i zdecydował, że należy się darmowa wymiana na nową lornetkę. Decyzję otrzymałem w piątek 14 listopada, a dzisiaj w poniedziałek 16 listopada otrzymałem przesyłkę. Lornetka jest faktycznie inna, ale czy nowa? Soczewki w niej były zabrudzone tak jak na poniższych zdjęciach, które wykonałem prosto po wyjęciu z pudełka - zanim jeszcze przyłożyłem lornetkę do oczu. Zabrudzenia widoczne głównie dzięki zaparowaniu - para osadziła się na zimnych szkłach. Po przetarciu śladów już raczej nie ma, a więc w stosunku do uszkodzonej soczewki jest jednak postęp.

Zastanawiam się natomiast, czy sklep combat.pl rozsyła jako nowe same lornetki po zwrotach, czy może Delta ma taki poziom kontroli w fabrykach? Skłaniam się raczej w stronę sklepu, nie producenta. Zauważyłem też, że o ile regulacja ostrości w pierwszym modelu działała z przyjemnym oporem, w tym modelu kręci się bardzo łatwo, niemal bez żadnego oporu. Co też budzi trochę mój niepokój. No i pojawia się pytanie, zwracać znowu, czy może żyć z tym już i przestać się szarpać. A jak znowu przyślą inną, ale też po zwrocie? Czy może od razu po zwrot pieniędzy się ubiegać? Nie wiem. Ale trochę mnie to irytuje i zajmuje niepotrzebnie mój czas.

Lornetki daje się używać, ewidentnych wad nie ma, ale nie po to zamawiałem nową, prosto ze sklepu, żeby potem borykać się z takimi problemami...


 
 
MariuszMM 
Bywalec
Mariusz


Posty: 118
Skąd: TRZEBINIA
Wysłany: Pon 16 Lis, 2020   

No co najmniej podejrzane. Nie wydaje się nową.
Poza tym mocno zaparowała, ciekawe czy jest wypełniona azotem.
Niech dadzą znać użytkownicy tego modelu jak działa ustawiane ostrości. Czy tak wygląda po dłuższym użytkowaniu? ( wyrobiło się).
Piszesz, że śladów raczej nie ma na soczewkach. No to jakie są? Jakbym nie doczyścił optyki w nowej lornetce tak na 100% to bym odsyłał.

Głupia sprawa....
Zobacz co inni odpiszą o CHASE ja nie posiadam tego modelu.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pon 16 Lis, 2020   

No cóż, w przypadku kiedy ktoś nie ma sprecyzowanych oczekiwań sami tutaj często doradzamy "jak nie możesz się zdecydować zamów dwie, jedną odeślesz". No i to są efekty, ktoś zamówił, odesłał a przecież nie wyrzucą takiej lornetki przez to, że ktoś miał ją kilka dni.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Lis, 2020   

Poza tym dzisiaj zakup sprzętu za kilka tysięcy nie daje gwarancji, że optyka będzie czysta. Więc czego oczekiwać od chińszczyzny za 1000 zł.
 
 
MariuszMM 
Bywalec
Mariusz


Posty: 118
Skąd: TRZEBINIA
Wysłany: Pon 16 Lis, 2020   

Arek napisał/a:
Poza tym dzisiaj zakup sprzętu za kilka tysięcy nie daje gwarancji, że optyka będzie czysta. Więc czego oczekiwać od chińszczyzny za 1000 zł.


Uczciwości?
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lis, 2020   

jansid, weź to oddaj... Podajesz, że jesteś z Wwy, to pojedź po prostu do salonu Delty (wcześniej umów się na oglądanie sprzętu) i spokojnie sobie wybierzesz. Nie wiem jak teraz działają, ale we wrześniu kupowałem tam okular do lunety i sprzedawca wręcz nalegał, żeby go obejrzeć, podpiąć do lunety i porównać z innym :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14