Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat do M4/3
Autor Wiadomość
xavi1984 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pon 30 Lis, 2020   Aparat do M4/3

Kupiłem obiektyw Olympus 12-45 4.0, teraz mam dylemat przed zakupem body. Trzy aparaty wchodzą w grę.

Olympus M10 Mark II - najtańszy, metalowy, ergonomia mogłaby być lepsza ale ogólnie pasuje mi.
Olympus M5 MarkII. - kupowalbym go głównie ze względu na uszczelnienia, ale czy warto dopłacać do niego względem M10 aż 800zl
Olympus M10 Mark IV. - świetna stabilizacja i ogólnie podoba mi się jak wygląda i może poczekać aż cena spadnie i kupić ten model.

Przeznaczenie aparatu to cele podróżnicze, w deszczu robię zdjęcia ale rzadko, za dwa lata planuje wyprawę do Azji południowej a tam może być wilgotność, która podobnież może uszkodzić aparat, ale czy dla jednej wycieki warto dopłacać do uszczelnień. Poproszę o sugestię z praktycznego punktu widzenia co wybrać.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Pon 30 Lis, 2020   

Jeżeli tylko te 3 wchodzą w grę, to raczej zdecydowałbym się na M5 mkII
 
 
xavi1984 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pon 30 Lis, 2020   

Budżet mam do dyspozycji 2500 tys. na zakup aparatu, a w tym przedziale cenowym ton chyba najlepsze co jest obecnie do wzięcia
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Gru, 2020   Re: Aparat do M4/3

xavi1984 napisał/a:

Olympus M5 MarkII. - kupowalbym go głównie ze względu na uszczelnienia, ale czy warto dopłacać do niego względem M10 aż 800zl

W stosunku do E-M10 II to nie tylko uszczelnienia, ale lepszy (powiększenie, punkt oczny) wizjer, bardziej cicha i szybsza (1/8000 s) migawka, lepsza lampa błyskowa (nie jest wbudowana, tylko dołączana - ale troszkę mocniejsza i z ruchomą głowicą). Ja bym za sam wizjer dopłacił 800 zł... No i skoro masz uszczelniony obiektyw, to aż się prosi uszczelniony korpus.
 
 
xavi1984 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pią 04 Gru, 2020   

Postanowiłem kupić M5 Mark II, chciałbym dokupić jeszcze jasną stałke, mam na oku Panasonic 15 1.7, lepiej pasuje mi ogniskowa ale według testu na optyczne, występuje duża dystorsja, czy będzie ona korygowana przez Olympus M5 czy lepiej dla bezpieczeństwa kupić szkło Olka 17 1,8
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Gru, 2020   

Tak, będzie korygowana, bo dane o korekcji są zapisywane w pliku. U mnie (też E-M5 II) Panasonic Leica 12-60 pokazuje bardzo niewielką dystorsję na 12 mm, zarówno w jpg, jak i przy wywoływaniu raw-ów z domyślnymi ustawieniami. Czasem dla efektu wyłączam (Capture 1) domyślny profil producenta i mam niewielki efekt rybiego oka :) A jako stałkę o tych kątach kupiłem Olka 17/1.8 zamiast Panasa 15/1.7, ale z innych powodów
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 08 Gru, 2020   

xavi1984 napisał/a:
Postanowiłem kupić M5 Mark II,

I dobrze!
Szkło dobre miej, np. 45 1.8, czy Panasonic 20 1,7 I albo II (I nawet troszunię lepsza)
 
 
xavi1984 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Wto 08 Gru, 2020   

Ja zdecydowałem się oprócz 12-45 na Olka 17 1.8 ale długo zastanawiałem się nad panasem 20 1.7 ale ostatecznie zrezygnowałem i nie wiem czy dobrze zrobiłem
 
 
xavi1984 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Sro 09 Gru, 2020   

Dzisiaj odebralem sprzet z paczkomatu, czyli aparat olympus M5 markII ze szklami 17 1.8 oraz zoomem 12-45, i od razu niezbyt przyjemna niespodzianka, po naladowaniu baterii, aparat po wlaczeniu sam sie wylacza, nie ma zadnego obrazu z obiektywu, tylko menu kafelkowe, jutro odbieram dwie dodatkowe baterie, to sprawdze czy to wadliwa bateria, ktos spotkal sie z takim problem
 
 
xavi1984 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Sro 09 Gru, 2020   

W pelnych trybach automatycznych jak sceny( krajobraz, portret) aparat sie nie wylacza, takze to nie bateria
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Gru, 2020   

Zobacz Custom Menu (to z dwoma trybikami) i zakładkę D, tam regulujesz czas do uśpienia i czas do wygaszenia ekranu
 
 
xavi1984 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 10 Gru, 2020   

Dzieki, problem rozwiazany, kiedy przelaczalem sie miedzy podgladem na zywo a menu kafelkowym(funkcyjnym) ustawione fabrycznie na przycisku Fn3, aktywowal sie tryb wylaczenia aparatu po paru sekundach
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Gru, 2020   

Trochę ta konfiguracja E-M5 II (i podobno innych Olków) pogmatwana. Ja zużyłem dwa tygodnie po ok 1 godzinę dziennie na siedzenia z aparatem, instrukcją i eksperymentowanie :)
 
 
xavi1984 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Sob 26 Gru, 2020   

Mam kolejny problem, podejrzewam że coś nie tak jest przy bagnecie aparatu. Body M5 nie widzi obiektywu, ani zoom 12-45 i stalki 17 1.8, na ekranie jest czarne tło, wskaźnik MF, nie można przełączyć na tryb af, nie można zmienić przysłony - pojawia się symbol ,_._,. I ogólnie nie ma żadnego obrazu dawanego przez obiektywy, moje pytanie czy może coś trzeba przeczyscic, jakąś aktualizacja oprogramowania- choć w body mam najnowszą 4.1, czy pozostaje tylko serwis, dodam że sprzęt zakupiłem niecały miesiąc temu.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 791
Wysłany: Sob 26 Gru, 2020   

Aparat nowy czy używka? gdyby tylko ciemniał ekran to byłby problem z bolcem wskazującym zapięcie bagnetu, aparat traci w ogóle kontakt z obiektywem, wszystko jedno systemowym, czy manualnym, u mnie zdarzyło się to parę razy na skutek poluzowania zatrzasku bagnetu, wystarczyło przekręcić obiektyw celem skasowania luzu/pełnego zapięcia.
U Ciebie jest chyba jednak co innego, bo po części kamera zachowuje się, jakby nagle jej się zwidziało, że ma do czynienia z obiektywem w pełni manualnym. Może jest to więc problem ze stykami. Tylko chyba po stronie body, skoro jaki obiektyw zapniesz, dzieje się to samo. Obejrzyj styki, zobacz, czy któryś pin np. nie wystaje mniej od innych itp. Można też je przeczyścić, ale jeśli to nowy aparat, to raczej mała szansa, że to pomoże. Z prostych rzeczy obstawiałbym właśnie "cofnięty" pin. Tj. słaba lub trwale zgięta sprężynka, albo nie trzyma tolerancji wymiarowej i jest o włos krótszy. Wszystko inne to już chyba tylko serwis, ale jeśli któryś pin w stykakch jest fabrycznie krótszy, to w sumie też, bo sam nie wymienisz przecież. Jeslis przęt na gwarancji, to jeszcze można wymienić. Zwłaszcza, ze problem możę być głębszy niż styki (zwalona elektronika) aparatu.
Pozdrawiam
-J.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14