Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki mikroskop do naprawy elektroniki?
Autor Wiadomość
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 08 Sty, 2021   

Wysłałem PW.

Remanent/inwentaryzacja to było zawsze dla mnie traumatyczne przeżycie. Przez tydzień-dwa niemal nie wychodziłem z firmy od świtu, do późna w nocy :twisted: Jest szansa, że w przyszłym tygodniu się ogarną, choć wg. info na ich stronie powinni już teoretycznie działać normalnie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tytus_Bomba 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Pią 08 Sty, 2021   

Przesyłam podziękowania
Skontaktuję się z tym panem, jak tylko znajdę wolną chwilę w poniedziałek.
Jeszcze raz dziękuję
 
 
Tytus_Bomba 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Sro 20 Sty, 2021   

Przyszła niedawno głowica. Popatrzyłem się chwilę i widzę, że jak się ustawię prawidłowo to obraz w okularze stanowi niewielką część mojego pola widzenia. Żeby uzyskać prawidłowy obraz co muszę poprawić? Tak poza tym to obrazek naprawdę ładny wypluwa.
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 20 Sty, 2021   

Pokrętłem z prawej i lewej strony głowicy (tym niebieskim) zmieniasz powiększenie. Im większe, tym mniejsze pole widzenia uzyskujesz.

Rzeczywiste powiększenie to iloczyn powiększenia okularów i obiektywów w głowicy, w modelu SZ-450B to zakres 10x-45x. Pole widzenia dla standardowych okularów (10x/20) wynosi 19mm dla powiększenia 10x do 4,5mm dla powiększenia 45x.
 
 
Tytus_Bomba 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Sro 20 Sty, 2021   

Chodziło mi raczej o to że obraz jest dosyć mały. Jak się odsunę to zaczyna się poprawiać. Na Delcie tej małej nie było czegoś takiego.
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Sty, 2021   

Aha. Pewnie chodzi o efekt tak zwanych okularów z "odrzuconą źrenicą" :)

W większości współczesnych mikroskopów nie przystawiasz oczu mocno do okularów i nie wtykasz ich w oczodoły. Optymalna odległość to ok. 10 mm od okularów (można delikatnie oprzeć się tuż nad policzkami). Dzięki temu nie dotykasz tak mocno głowicy i nie powodujesz dodatkowych drgań mikroskopu. Osoby w okularach korekcyjnych nie muszą ich ściągać, co jest dodatkowym plusem.
Nie każdy jest przyzwyczajony do takiej pracy. Czasami można sobie dokupić muszle oczne, które poprawiają komfort obserwacji. Ja się zawsze bez nich obywałem.
 
 
compucar 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 53
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 22 Sty, 2021   

19 mm jest ok, mbs -10 ma 23 mm przy x8. dotykanie oczyma mikroskopu na wysięgniku powoduje drgania. w okularach faktycznie da się pracować, jednak ja zawsze zdejmuje; nie ma możliwości by nie porysować szkieł..
 
 
Tytus_Bomba 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Sro 10 Lut, 2021   

Tyle, że ja jestem przyzwyczajony do dotykania oczyma mikroskopu. Na poprzedniej firmie panowie mieli ciężkie statywy i mikodrgania nie wpływały szczególnie na obraz widziany. Ciężko mi się odzwyczaić od tego stylu pracy.
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 10 Lut, 2021   

Niestety, takie to już uroki pracy z wysięgnikami. Jeśli to statyw DIY, może masz możliwość jakiegoś lepszego usztywnienia jego konstrukcji? W przypadku modeli, których używałem, najlepiej sprawdzały się te na sztywnych belkach, z ograniczonymi przesuwami/elementami obrotu/pochyłu uchwytu głowicy przy pomocy dociskających ich pokręteł. Najgorsze pod względem drgań, były dla mnie takie "elastyczne" ramiona, z dużym stopniem swobody.

Na swoje szczęście, pracuję ze stereoskopami na małych, typowych statywach, więc problem drgań praktycznie dla mnie nie istnieje. Ale to inna specyfika pracy jest. :wink:
 
 
compucar 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 53
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 13 Lut, 2021   

do nie dotykania oczyma bardzo łatwo się przyzwyczaić; starczy stabilne siedzisko, dobra nastawa rozstawu okularów i ergonomiczna pozycja za biurkiem - to z wysięgnikiem jest proste do osiągnięcia. gorzej z pracą w okularach korekcyjnych, sam nie wiem jak to pokonać by te pozostały w dobrym stanie..
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Lut, 2021   

W MBSach jest o tyle gorzej, że o ile mnie pamięć nie myli, dedykowane muszle oczne są plastikowe. W SZ-tach Delty okulary mają przynajmniej gumowe nasadki. Choć zważywszy na to, że w moich aparatach mam gumowe muszle, to i tak okulary wyglądają jak po spotkaniu z papierem ściernym, więc to chyba niewiele pomaga ;) :mrgreen:
 
 
compucar 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 53
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 15 Lut, 2021   

dobrze pamiętasz, są plastikowe i ich nie używam by nie dotykać mikroskopu. obudowy okularów są z aluminium.
powiedzcie proszę, czy to tylko ja nabawiłem się problemu ze skupieniem wzroku na bliskie cele odkąd zacząłem używać mikroskopu? te tubusy są jednak rownolegle więc tak początkowo pomyślałem, choć zbiegło się to u mnie z osiągnięciem wieku, w którym wzrok zwykle się pogarsza..
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 16 Lut, 2021   

Ja nie odnotowałem takiego problemu, a z racji zainteresowań entomologicznych, ciągle muszę skupiać wzrok na bliskie cele.

Na pewno poleciały mi mocno dioptrie przy patrzeniu w dal. Najpewniej głównie ze względu na wieloletnie wpatrywanie się w mikroskopy, w warunkach dość słabego oświetlenia. Kiedyś miałem świetny, sokoli wzrok. Teraz bez okularów nie rozczytam kilkucentymetrowych liter z odległości 2 metrów.
 
 
compucar 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 53
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 16 Lut, 2021   

więc to jednak indywidualna sprawa, z dalą wciąż nie mam większych problemów. natomiast do bliży tylko okulary, przy czym i tak nie mogę skupić wzroku na bliskie cele. odruchowo przysuwam mikroskop i wtedy następuje duża ulga, bo nagle widzę wyśmienicie. moje oczy chcą patrzeć równolegle:)
 
 
Tytus_Bomba 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2021   

Panowie, jeszcze korzystając z tego wątku zapytam o model MC75T od Mechanica. Kilku internetowych entuzjastów serwisowania go używa. Chwalą go za jasność i ostrość obrazu. Spotkał się ktoś z tym modelem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14