Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy wyższa cena lornetki gwarantuje większą satysfakcję
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 26 Gru, 2020   Czy wyższa cena lornetki gwarantuje większą satysfakcję

Ponieważ na naszym forum lornetkowym wieje nudą ( obudźcie się wreszcie ) , zacząłem intensywniej czytać birdforum . Trafiłem na zdanie które mnie zaintrygowało , cytuję ... Używanie lornetki za 500 dolarów jest trochę głupie , kiedy masz lornetkę za 2400 dolarów . Przypomniałem sobie że kupując kilka lat temu Zeissa SF 10x42 , byłem przekonany że znalazłem złoty środek i nie będę potrzebował już innych lornetek . Kiedy jednak analizuję jak często korzystam z SF , okazuje się że 50 % czasu spędzam z małym Zeissem 8x25 Victory , 30 % z wojskowym Zeissem 6x30 B i tylko 10 % czasu spędzam z Zeissem SF 10x42 . Ostatnie 10 % to klasyki porro z Oberkochen , 8x30 oraz 8x50 B . Uświadomiłem sobie że na spacery i długie wycieczki wolę mniejsze i lżejsze lornetki , w dodatku z mniejszym powiększeniem . Teraz kiedy już wreszcie mam wymarzonego Dialyta 7x42 T* , te proporcje pewnie się zmienią . Nie zmienia to jednak faktu że to nie cena decyduje którą lornetkę zabiorę na wycieczkę , lecz waga , wielkość i komfort użytkowania .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MariuszMM 
Bywalec
Mariusz


Posty: 118
Skąd: TRZEBINIA
Wysłany: Sob 26 Gru, 2020   

Może chodziło autorowi o to, że skoro zainwestował 2400$ w sprzęt to musi go więcej używać by się nie marnował na półce.
Więc były by to głupio wydane pieniądze gdyby leżała w futerale i nie cieszyła lepszym obrazem.
( oprócz pochwalenia się że ją ma)
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 26 Gru, 2020   

Jeżeli ktoś ma większą gotówkę i chce już koniecznie kupić lornetkę klasy premium , bez żadnych kompromisów , z najlepszą optyką i mechaniką . Lepiej żeby wydał taką kwotę na lornetkę o takich parametrach , komfortowej wielkości , wadze i powiększeniu . Dzięki którym będzie korzystał z lornetki z maksymalną częstotliwością . Zamiast kupować wielką i ciężką SLC 10x56 , lepiej kupić średnią EL 8x32 . Wielu doświadczonych obserwatorów analizuje jak często korzysta z konkretnej lornetki . I czy warto trzymać w szafie taki cud optyki , wyciągając ją z pudełka dwa razy w roku .
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Sob 26 Gru, 2020   

Czy ten powiew nudy nie jest spowodowany tym, że pisze się tu głównie o bardzo drogim sprzęcie? Nawet jeśli zagląda tu ktoś nowy to po krótkiej lekturze pewnie skonstatuje "Ło panie, to nie miejsce dla mnie, sama elyta". I szuka gdzie indziej informacji. I tak forum staje się skostniałym miejscem gdzie udziela się tylko kilka osób. Dobrze, że jest Wiking, który bije rekordy w zakładaniu nowych wątków (i dobrze) ale i on jak widać zaczyna już się niecierpliwić. Dawniej było tutaj więcej informacji o tańszym sprzęcie może też dlatego, że Arek częściej testował lornetki dla zwykłych śmiertelników. Ja testu polecanej często Kowy YF 8x30 nie mogę się doczekać od długiego czasu. No cóż natura nie znosi próżni i w końcu pojawi się jakaś prężna konkurencja.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sob 26 Gru, 2020   

anatol1 napisał/a:
(...)Dawniej było tutaj więcej informacji o tańszym sprzęcie może też dlatego, że Arek częściej testował lornetki dla zwykłych śmiertelników. Ja testu polecanej często Kowy YF 8x30 nie mogę się doczekać od długiego czasu. No cóż natura nie znosi próżni i w końcu pojawi się jakaś prężna konkurencja.


Nie sposób pominąć również faktu, że na tym portalu na cenzurowanym są lornetki mniejsze niż 30 mm. W tym przypadku prawdopodobnie nie ma nawet jednego testu popularnej małej lornetki, który mógłby służyć jako referencyjny. A z moich obserwacji wynika, że wiele ludzi okazjonalnie użytkuje lornetkę tylko w dzień i raczej wybierze 8x25 niż 30.
No ale tutaj uzyska informację, że 8x25 to "gówienko" a przecież z 8x56 też od biedy można chodzić po lesie cały dzień a nawet jeździć rowerem. Dostanie również poradę, że jak mu pasek obetrze szyję do krwi to może sobie kupić specjalne szelki :razz:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 26 Gru, 2020   

A może tak po prostu brakuje nam witaminy D :) . Brakuje nam promieni słonecznych , prawdziwej zimy , śniegu , mrozu . Doskwiera nam brak długich spacerów na świeżym powietrzu , mamy ograniczone kontakty i więzi rodzinne . A maseczki na twarzach , są symbolem naszej bezradności i uległości wobec polityków . To wszystko razem :( wywołuje depresję i przygnębienie . Nasze forum merytorycznie na pewno nie jest gorsze niż birdforum . Mi osobiście brakuje tylko większej dawki poczucia humoru :) .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 26 Gru, 2020   

A co do najmniejszych lornetek klasy 8x20 / 8x25 ( bardzo je lubię ) :) . Gdyby pojawiły się testy takich maleństw , forum dostałoby drugie życie . Aż trudno uwierzyć , ale są na świecie ludzie którzy używają tylko takich małych lornetek . Miałem nadzieję że Arek w Wigilię zamieści test Zeissa SF 8x32 ... szkoda , nie było niespodzianki :( .
 
 
Whisky 
Uczestnik


Posty: 58
Wysłany: Sob 26 Gru, 2020   

No cos w tych lilipucich malenstwach jest...
Mialem Nikona HG-L 10x25 i musze przyznac ze poza troche malym polem to nie bylo do czego sie przyczepic. To byl taki maly pancernik kieszonkowy w obecnym oceanie optyki. Sprzedalem malenstwo, ale przynajmniej wiem ze poszedl w bardzo dobre rece (zawodowy fotograf przyrody).
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 26 Gru, 2020   

Wiking69 napisał/a:
Zamiast kupować wielką i ciężką SLC 10x56 , lepiej kupić średnią EL 8x32 .


Jedno i drugie ma rację bytu. Mała 8x32 będzie lepsza w plener ale 10x56 bardzo dobrze sprawdzi się choćby w balkonowych obserwacjach astro nawet w takim mieście jak Kraków.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 26 Gru, 2020   

Jeżeli będzie Cię stać tylko na jedną z tych lornetek . Wiedząc że 95 % obserwacji prowadzisz w dzień , podczas spacerów i górskich wędrówek , to którą wybierzesz ? . Każda lornetka ma rację bytu , nawet Fujinon 25x150 . Ale w życiu musimy chodzić na kompromisy , lepiej większą kwotę wydać na lornetkę z której będziemy częściej korzystać .
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Sob 26 Gru, 2020   

W 100% obserwuje w dzien i w 100% uzywam el10x50,reszta lornetek stoi na polce w gablocie.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 27 Gru, 2020   

Dzisiaj miałem przyjemność spojrzeć przez Swarovskiego 10x50 WB i Leice Trinovid BA 7x42.
Może któryś dzień sklecę jakiś opis.
Chyba, że ktoś napisze coś ciekawszego :wink:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 27 Gru, 2020   

anatol1 napisał/a:
Czy ten powiew nudy nie jest spowodowany tym, że pisze się tu głównie o bardzo drogim sprzęcie? Nawet jeśli zagląda tu ktoś nowy to po krótkiej lekturze pewnie skonstatuje "Ło panie, to nie miejsce dla mnie, sama elyta". I szuka gdzie indziej informacji.


Trafione w punkt. Już dawno odniosłem takie wrażenie.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 27 Gru, 2020   

To nie ceny opisywanych lornetek mają wpływ na stagnację forum lornetkowego . Ale nasze osobowości , może po prostu jesteśmy nudni :) . Brakuje nam poczucia humoru , finezji , błyskotliwego intelektu . Poza nielicznymi wyjątkami nie spotykamy się w realu , nie dzwonimy do siebie , nie znamy swoich głosów . Kiedy na Youtube oglądam relacje pasjonatów chodzących po polach z wykrywaczami metali . Widzę ich emocje , radość , przygodę , odkrywanie historii , ekscytację . A czy są jakieś filmy i relacje pasjonatów dwuocznych obserwacji ? . My się nawet nie znamy i chyba nie mamy ochoty poznawać .
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Nie 27 Gru, 2020   

RoboBat napisał/a:
Trafione w punkt.

Też tak uważam. Np nie rozumiem, dlaczego w dziale "Lornetki" nie ma wątku "Pomagamy w wybirze lornetki"? Z podziałem wg kategorii cenowych, jak w działach poświęconych aparatom, np.:
1) lornetki do 200 zł
2) lornetki do 500 zł
3) lornetki do 1500 zł
4) lornetki do 3000 zł
5) lornetki powyżej 3000 zł
Sam tylko dział pt "Jaka lornetka" to trochę zbyt duże uogólnienie problemu, prawda?
Pzdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15