Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kompakt w okolicy 2500zł
Autor Wiadomość
axl2 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Czw 07 Sty, 2021   Kompakt w okolicy 2500zł

Cześć,

Trafił się kupiec na mojego sony a6000 18-105 a że już jakiś czas temu chciałem odejść od wymiennej optyki (brak czasu jak i funduszy) aparat poszedł na handel. Szukam teraz czegoś co częściowo może mi zastąpić powyższy zestaw ale w kompakcie. Głównie zdjęcia w podróży, krótkie wypady z dzieciakami w góry i w mały stopniu jakieś makro. Wstępnie zastanawiałem się na sony rx100 V ale zamarzył mi się dotykowy ekran :) na mark VI też bym dozbierał ale z kolei jest dużo ciemniejszy. Po poszukiwania znalazłem w cenie sony mark VI canon G5 X mark II ale z kolei jeżeli chodzi o foto to ma takie same parametry jak canon G5 X mark I i nie wiem czy ma sens przepłacać aż 800zł do wersji II ? Jest też panasonic LX-100 mark II który na papierze wychodzi najlepiej bo matryca większa, dobra jasność, itd ale wyczytałem że robi różowe zdjęcia ;p

Z racji że mam już taki mętlik w głowie proszę o poradę, co wybrać?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






sonnar 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 18 Sty, 2021   

Z Canona polecił bym G5X mark I.

Osobiście mam od niedawna G7X mark II. Aparat ten jest prawie identyczny jak G5X mark I. Z tą różnicą, że G5X ma:
- wizjer
- dużo lepszą ergonomię (lepszy uchwyt, drugie i lepiej umiejscowione pokrętło, więcej przycisków i lepiej rozłożone te przyciski)
- nieco starszy procesor (wydaje mi się że różnica jest minimalna)

Poza tym te aparaty są identyczne.

Ja fotografuję głównie lustrzanką, a aparat kupowałem jako drugi, możliwie mały model, na sytuacje gdy nie chcę / nie mogę wciąż torby z lustrzanką. Dlatego G7x - bo łatwiej wchodzi do kieszeni bluzy/kurtki. Ale jeżeli będzie to twój jedyny aparat, to myślę że lepiej mieć g5x, ze względu właśnie na wizjer i ergonomię.

Jeżeli chodzi o nowsze modele (g7x iii, g5x ii) - to zależy.
To są modele dla osób kręcących filmy (na tym polu usprawnienia są duże).
Jeżeli chodzi o fotografię, to "na papierze" różnice są prawie zerowe. Natomiast nowe modele mają nowsze matryce - w efekcie kolory są nieco inne, czy lepsze czy gorsze to kwestia trochę indywidualna. Moim zdaniem nowe modele Canona mają na ogół kolory mniej przyjemne dla oka i dlatego pod kątem fotografii jednak proponowałbym zostać przy poprzednich modelach.

---

Sony RX100 wersje od 2 wzwyż to także bardzo dobre aparaty, chwalone przez uzytkowników. Jakość obrazka porównywalna do powyższych Canonów. Matryce niemal identyczne. Optyka na porównywalnym poziomie. Inne menu, inny software. Kolory ma Sony nieco inne, ale też bardzo dobre.

---

O tym Panasonicu nic wiem, więc się nie wypowiem.


---

Jako pomoc z podjęciu dezucji, polecam pooglądać sobie na Flickr zdjęcia zrobione konkretnymi modelami:

https://www.flickr.com/cameras/
 
 
axl2 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Pon 18 Sty, 2021   

Dzięki za pomoc, udało mi się ustrzelić canona g5x Mark II. Wiem że różnica między Mark I jeżeli chodzi o foto jest żadna ale ciekawe pieniądze dałem więc nie było się co zastanawiać :) jak na razie zadowolony chodź testowany póki co tylko w domu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14