Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Noktowizory
Autor Wiadomość
slameg 
Nowy
slameg


Posty: 1
Wysłany: Sob 20 Lut, 2010   

Luki1510, Ja kupiłem ten Brasser NV i jak Cię dalej interesuje temat to mogę Ci trochę pomóc
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Guliwer 
Maniak



Pomógł: 76 razy
Posty: 781
Wysłany: Sob 19 Cze, 2010   

Mam ukraiński noktowizor Promiń IR. Widać dobrze na kilkadziesiąt metrów. W każdym razie można odróżnić czy koło domu kręci się człowiek, czy pies :razz:
Obraz zniekształcony na brzegach jakby przez dno butelki patrzeć. Powiększenie 1,5x. Po włączeniu cienko piszczy :roll:
Strumień światła IR można regulować.
Zasilanie aż na 8 paluszków AA albo z akumulatora samochodowego.
Na alle bywają po 140zł.
http://www.allegro.pl/ite...tleniem_ir.html
Fajna zabawka.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Nie 20 Cze, 2010   

Ruslan napisał/a:
Osobiście znam amatorów z lepszymi karabinami snajperskimi i optyką do strzelań nocnych
Jeśli ta optyka to noktowizory to ostro podpada pod paragraf ;) .
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 21 Cze, 2010   

A kogo obchodzą paragrafy... :twisted:
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Cze, 2010   

maziek napisał/a:
Jeśli ta optyka to noktowizory to ostro podpada pod paragraf ;) .

Tak jak napisał jaad75... 'Kogo to...', a już najmniej samych posiadaczy... :wink:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pon 21 Cze, 2010   

Kogo obchodzą? Ano tych, u których taką broń znajdą, bo to jest broń szczególnie niebezpieczna :) .
 
 
Guliwer 
Maniak



Pomógł: 76 razy
Posty: 781
Wysłany: Pon 21 Cze, 2010   

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 20 marca 2000 r.

§ 1. Bronią szczególnie niebezpieczną jest:
...
4) broń palna wyposażona w laserowe lub noktowizyjne urządzenia służące do zwiększenia dokładności celowania


Myśliwy z taką bronią straci pozwolenie i zostanie wykluczony z koła łowieckiego. Poza tym to chyba przesada polować z noktowizorami, laserami itd.

Co do noktowizorów "luzem", to czytałem na stronie sklepu z tym sprzętem, że w Polsce wolno posiadać bez zezwolenia te I i II generacji.
 
 
janko125 
Uczestnik



Posty: 77
Wysłany: Nie 26 Kwi, 2015   

Odgrzewam temat, bo zastanawiam się nad zakupem noktowizora. Pytanie - jaki sprzęt wybrać?
 
 
wirtualny 
Uczestnik



Posty: 66
Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   

A ile możesz na ten sprzęcik przeznaczyć? Bo wybór jest duży, a noktowizory nie należą do najtańszych.
Tutaj masz coś tańszego: http://www.bron.pl/lornet...mt-spartan-3x42
A tutaj z trochę większymi możliwościami: http://www.bron.pl/lornet...iew-pro-cyfrowy
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   

Mając odpowiednie oświetlenie można chyba by było użyć podglądu w aparacie cyfrowym czy telefonie.
 
 
R.Roobs 
Rozmowny



Posty: 251
Skąd: Bezdomny
Wysłany: Pon 04 Mar, 2019   

Minęło 4 lata od ostatniego postu to i kotlecik wraca do podgrzania :-)
Planuje zakup Noktowizora, przeznaczenie obserwacja w terenie, dobra widoczność sylwetek, naturalne warunki, minimum 4x..... zasięg nie mniej jak 50-70 metrów. Cena? zakładam do 3 tyś zł.
Kompletnie się nie znam, będę wdzięczny za wskazówki.
PS. Możliwe że ktoś na forum ma coś dobrego i przymierza się do zmiany sprzętu.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pon 04 Mar, 2019   

Za 3 patyki możesz kupić noktowizor I generacji albo "noktowizor cyfrowy" i cudów się nie spodziewaj. Tzn. w otoczeniu miejskim, gdzie jest sporo rozproszonego światła czy kiedy przedmiot obserwacji będzie oświetlony przez księżyc będzie widać całkiem nieźle, ale na tym się możliwości skończą. I generacja to jest najprostsze rozwiązanie bez płytki mikrokanalikowej a "noktowizor cyfrowy" to po prostu kamera video z matrycą wysterowaną na dużą czułość (plusem jest to, że taka "elektroniczna lornetka" może nagrywać zdjęcia, robić filmy i czasem mieć tryb dzienny również).

Natomiast generacja II, o rząd wielkości efektywniejsza, to już kwoty też o rząd większe (no, może nie 10x, ale 5 razy). Można od czasu do czasu kupić noktowizor II generacji a w zasadzie jego "serce" wyciągnięte z natowskiego, zezłomowanego wozu bojowego, mniej więcej w cenie jaką podałeś, zwie się Philips/Mullard XX1332. Jest to kość plastikowa z dwoma okienkami, na jedno należy rzutować obraz za pomocą obiektywu, a na drugim pojawia się obraz wzmocniony. Kość ta wymaga do zasilania napięcia stałego 6V i można spokojnie zasilać ją z paluszków. Okna są o średnicy ok. 5 cm i dość łatwo można wsadzić to do pudełka, w którym z przodu dasz jakiś obiektyw z pełnej klatki a z tyłu okular "naoczny" lub tanią kamerkę cctv, jeśli chcesz obraz nagrywać. II generacja to bajka :) w porównaniu z I.
 
 
R.Roobs 
Rozmowny



Posty: 251
Skąd: Bezdomny
Wysłany: Pon 04 Mar, 2019   

Ponoć te „pudełko” ma jakieś żywotność. Nie wiem jak z usterkowością. Zasadniczo będzie służył do obserwacji który z sąsiadów skubie mi nocą winogron 😊 to jakieś max 80 metrów. Więc nie wiem czy warto szukać na siłe czegoś drogiego.
 
 
Kerebron 
Bywalec
The Beholder



Pomógł: 6 razy
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 04 Mar, 2019   

R.Roobs napisał/a:
Zasadniczo będzie służył do obserwacji który z sąsiadów skubie mi nocą winogron 😊 to jakieś max 80 metrów. Więc nie wiem czy warto szukać na siłe czegoś drogiego.

To nie prościej zainstalować zwykłą kamerkę przemysłową z doświetlaniem IR?
Albo fotopułapkę na zwierzęta. :razz:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pon 04 Mar, 2019   

Miałem dwa takie pudełka i co do żywotności przetwornika to daj mi Boziu taką żywotność ;) ... Ale jeśli chodzi o obserwację stałego miejsca 80 m od chałupy to pewnie, że cctv. To może się w 500 zł zmieścisz. Pytanie, czy na pewno chcesz wiedzieć, kto Ci skubie winogrona :) ... Drzewo wiadomości jak wiadomo jest zatrute...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15