Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Żyjecie ?
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 22 Sty, 2021   

Maciek napisał/a:
Trudno aby było zainteresowanie małymi lornetkami, skoro nikt z "fachowców" na tym portalu nie powiedział o nich ani jednego dobrego słowa. Wręcz przeciwnie - pojawiały się napędzane egoizmem i własnymi upodobaniami terminy typu "gówienka" itp.


Wybacz, ale nie będę opowiadał rzeczy, z którymi się nie zgadzam, tylko dlatego, żeby Ciebie zadowolić.

Ludzie nie są głupi. Jeśli nie byłeś w stanie przeciwstawić rozsądnych kontrargumentów na argumenty tych "fachowców", to widocznie ludzie uznali, że "fachowcy" jednak trochę wiedzą co mówią.

Abstrahując już od tego, że nie przypominam sobie, żeby komuś polecano 7x50 na wycieczki czy rower.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Sob 23 Sty, 2021   

Małe lornetki mają swoje zalety i wady.
Zalety takie, że są małe i są. Z nami. W schowku w aucie, w kieszeni, małym futeraliku.
Optycznie mogą być przyzwoite a nawet dobre. Mam jeszcze Olympusa WPII 8 x25 i czasem go ciaram, gdy ryzyko utraty jest duże. Popatrzeć i tyle. Widać sporo.
Mam Zeissa TERRA ED Pocket 8x25 fajna lorneteczka i nie narzekam, wycieczkowa, na grupowe wypady, wczasy, zwiedzanie. Spoko.
Żeby jednak się nacieszyć spokojną, wygodną obserwacją zabieram coś większego.
Najlepiej nieduże porro, wiadomo, że jak nieduże i porro to Nikon EII. Lub Habicht 8x30.
Gdybym teraz kupował malucha to nie Terrę tylko Zeissa VICTORY POCKET 8x25 .
Szerzej i wygodniej. Taki kompromis. Ale nie zgniły.
Jak jadę siedzieć nad San, oglądam czaple czy nurogęsi to biorę 10x. Wiadomo, pewna większa odległość, ale i możliwość podparcia. W lesie, krzakach x7. Wiadomo większa głębia ostrości. A łażenie cały dzień i zwiedzanie Świdnicy, to 8x25 Terra. Jakieś elementy architektury, ale i widoczki po drodze i co tam jeszcze w biegu się napatoczy.
Na ostatnie wypady wakacyjne w Sudety zabierałem Habichta, to wersja wojskowa, trwały, nieduży i dość przyjemny w czasie obserwacji.
Po co to piszę?
Nie ma lornetki uniwersalnej. Nie ma, że małe jest super bo jest małe i wejdzie do kieszeni. Wejdzie i co z tego. Lornetka ma leżeć wygodnie przy oku a nie w kieszeni.
Kto ceni wygodne i dobre, w sensie optycznym, obserwacje ponosi koszt noszenia torebki z większą lornetką, przewieszoną przez ramię. W ciekawym terenie wprost na szyi. Pod ręką. Trza cierpieć, ale co to za cierpienie, to przyjemność.
W necie jest sporo opisów małych lornetek. Jakieś Leici, Nikony, Kowa, Zeissy. Nie więcej jak 10 modeli tak naprawdę. Różnią się wielkością, jakością i ceną. Nie ma co dzielić włosa na czworo. Poczytać, porównać, sprawdzić stan konta i brać małą, do kieszeni.
Wszelkie typu Olympus WPII, tanie Kowy, Sportstary Nikona i inne za 500 można sobie darować. Za duży kompromis. Tylko do okazyjnego zerkania.
Pozdr. Ch.
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sob 23 Sty, 2021   

Przyjemnie się czyta kol Chomsky .Pozdrawiam . :grin: :grin:
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Sob 23 Sty, 2021   

Dziękuję!
Przeżyłem okres fascynacji maluchami. Wydawało mi się, że najważniejsze jest to, że będą zawsze ze mną. Teraz czuję inaczej. To nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest dopasowanie lornetki do gębusi. Zaraz potem jakość optyki. To się trochę wiąże. Bo jak występują odblaski, np. w Habichcie to trzeba się nakombinować by je zmniejszyć. Wtedy się człek nagnieździ w oczodołach. Jak większa AC znowu trzeba unikać motywów kontrastowych. Mały Olympusik WPII ciągle daje mleczne półksiężyce w dolnej części pola widzenia- kombinacje alpejskie z pakowaniem gałek ocznych w muszelki i skręcanie nieco muszli mocno pomaga.
Zeiss Terra 8x25 nie jest do końca wygodny dla mnie. Sporo kombinacji.
Za to Meostar 7x42 przykładam i mam. Od razu. Habicht ostrzejszy, mikrokontrasty wyśmienite, ale Meostar nie ma odblasków. Najbardziej lubię Nikony EII, bardziej x8.
Tylko znowu jak pada to do torby, ale jak pada to i tak uciekam. Bardziej mnie martwi w Nikonach wnoszenie z mrozu do wnętrza, do ciepłego. Znowu do torby i trzymam by się ociepliły same z czasem.
Habicht ma lepsze muszle, większe niż wersja cywilna, tylko Indywidualny focus do ptaszków jest nie za bardzo. Za to do widoków to rewelacja. Nawet krzyż artyleryjski nie przeszkadza, czasem coś policzę, dla żartu. Nowe mapy w tablecie dają dokładne pomiary odległości.
Nie ma lekko, nawet lornetki z dobrej średniej półki mają swoje wady i trzeba się nakombinować.
Zanim wyjdę z domu z grubsza wiem gdzie i po co. Dobieram lornetkę. Nie chodzę więcej jak 6-8 kilometrów. Najczęściej 3-4. Mam stare autko stawiam gdzie chcę i podchodzę kawałek. Rzadko chodzimy z żoną ponad 10 km. raczej na wakacjach.
Jeśli dobrze znam teren i wiem co będę z grubsza obserwował, to biorę jedną z lornetek.
Nigdy też nie cuduję, że coś tam mi nie spasiło. No bo co? Świat mi się zawali? Przecież to zabawa.
Mam znajomych leśników i strażników leśnych, koledzy znają świetnie ptaki, bo ja nie, wszyscy radzą sobie doskonale z zupełnie przeciętną optyką. I tak widzą więcej i ciagle coś wypatrzą, sam nie jestem zbyt spostrzegawczy.
Chyba za dużą uwagę przywiązujemy do sprzętu. Ciągle się pocieszam, że to hobby i trzeba być trochę wariatem. Szukać idealnej lornetki.
Wiatr wieje z południa jak głupi. Nad Sanem szczególnie. Może podeschnie szybciej to błoto po śniegu. Żadna lornetka nie pomoże. Oczy mam załzawione bez przerwy i nic mi się nie podoba.
Pozdr. Ch.
P.s. takie luźne uwagi bez ładu i składu, ale w temacie, w końcu forum umiera. Jest tu kto?
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie 24 Sty, 2021   

Ja jestem . :mrgreen: I jeszcze raz pozdrawiam . :wink:
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem
Wysłany: Nie 24 Sty, 2021   

Chomsky napisał/a:

Za to Meostar 7x42 przykładam i mam. Od razu. Habicht ostrzejszy, mikrokontrasty wyśmienite, ale Meostar nie ma odblasków. Najbardziej lubię Nikony EII, bardziej x8.

P.s. takie luźne uwagi bez ładu i składu, ale w temacie, w końcu forum umiera. Jest tu kto?

Mądrego to i dobrze posłuchać... no więc posłuchałem i kupiłem Meostara 7x42 i nie żałuję! :smile:

P.s. Od kiedy to ja już tu czytam o umieraniu forum... :smile:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 24 Sty, 2021   

adaher napisał/a:
P.s. Od kiedy to ja już tu czytam o umieraniu forum...


To fakt. Od nas zależy czy umrze, czy przeżyje.
I co ciekawe, ostatnio to właśnie chyba dział lornetek najbardziej to forum ciągnął.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 24 Sty, 2021   

Forum lornetkowe przeżyje, o to jestem spokojny :grin: , gdyż łączy nas pasja, a ta umiera ostatnia. Czytam forum na bieżąco, choć mniej piszę a więcej, bo praktycznie codziennie dokonuję obserwacji lornetkowych. Dobieram lornetki w zależności od charakteru obserwacji, pogody, własnych preferencji i z perspektywy wielu lat posiadania różnych lornetek tak naprawdę nie ma większego znaczenia czy lornetka jest tania czy droga, jasna czy ciemna, ważne aby z niej korzystać w praktyce, gdyż to daje najwięcej przyjemności, czego serdecznie wszystkim życzę :roll: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14