Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy komputer - PC vs MAC
Autor Wiadomość
Iber 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 31 Sty, 2021   Nowy komputer - PC vs MAC

Cześć,

Przymierzam się do wymiany mojego starego PC.

Wstępnie założyłem sobie następujące parametry dla PC:
- RAM 32 GB
- Procesor i5 (10500) lub i7 (10700) 10-gen
- Dysk SSD (+ ewentualnie dodatkowy HDD).

Koszt takiego zestawu, łącznie z system mieści się między 4200 a 5600 PLN w zależności od wybranych dysków i procesora (jednego z 2 powyżej wspomnianych).

Dawno temu, myśląc o nowym kompie odrzuciłem MAC ze względu na to, że za porównywalną wydajność musiałbym zapłacić 2x tyle co za PC. Ostatnio pojawił się jednak MAC Mini M1, który trochę namieszał mi w głowie. Jeżeli zdecyduję się na MAC, to wersja z 16 GB RAM. Jego wydajność jest mocno chwalona, a cenowo MAC stał się konkurencyjny z PC.

Jako, że środowisko MAC jest dla mnie nowe (ciągnie mnie ciekawość a jednocześnie mam trochę obaw), mam trochę pytań ;) Zastosowanie kompa: amatroska obróbka zdjęć (PS, LR), bardzo okazjonalnie (może raz na rok) montaż filmu 4K
1) Co w tym wypadku będzie lepsze MAC czy PC? Chodzi mi o szybkość, płynność działania, stabilność oraz "wrażliwość na upływ czasu". Tzn. lubię sprzęt wykorzystać na max niż zmieniać go co 2-3 lata. Nie będzie mi przeszkadzać brak nowinek technicznych, ale ważne jest dla mnie, żeby np. po 5 latach sprzęt dalej sprawnie działał. Oczywiście przy założeniu, że obrabiam zdjęcia z tej same puszki (przyjmijmy D7500, bo jest na mojej liście zakupowej, a puszek też często nie zmieniam ;) )
2) W przypadku PC, warto zadbać o kartę graficzną, czy wystarczy zintegrowana? Póki co patrzę tylko na to, żeby był display port.
3) W przypadku MAC, z jakimi dodatkowymi kosztami muszę się liczyć (np. z powodu niewielkiej ilości portów, zakładam, że będę musiał zainwestować w różne adaptery do kart SD itp.). Zewnętrzny napęd DVD, czy zadziała każdy, czy musi być jakiś z jabłuszkiem za potrójną cenę? ;)
4) Jak bardzo utrudnię sobie życie korzystając z MAC i telefonu na Androidzie? Na Windowsie googlowe aplikacje chodzą całkiem fajnie, synchronizacja zakładek w Chrome, Google Drive itp. Wiem, że synchronizacja w środowisku Apple działa o niebo lepiej, ale nie planuję zmiany telefonu w najbliższym czasie (2-3 lata), więc co najmniej trochę będę musiał się pomęczyć).
5) Mam monitor z wejściem DP. MAC mini ma thunderbolt. Czy z połączeniem nie będzie problemu?
6) Kompatybilność peryferii - np. mam klawiaturę Microsoftu (ergonomic sculpt) i nie chcę jej zmieniać, bo jest idealna jeśli chodzi o ergonomię. Czy MS nie pogryzie się z Applem?

Będę wdzięczny za porady, zwłaszcza gdy ktoś doświadczył migracji z WIN na macOS, a pewnie takich osób trochę jest ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14