Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Osprzęt do lornetki Nikon SE 8x32.
Autor Wiadomość
Adam. 
Uczestnik
Adam.


Posty: 66
Wysłany: Czw 25 Lut, 2021   Osprzęt do lornetki Nikon SE 8x32.

Witam,

Chciałbym zapytać o kilka rzeczy związanych z lornetką Nikon SE 8x32.

Po ponad 12 latach użytkowania z pokrowca niewiele zostało. Może ktoś ma namiary na sklep gdzie można kupić jakiś porządny pokrowiec który będzie pasował na moją lornetkę. Wszędzie jeśli znajdę jakiś to pasuje raczej na lornetkę dachową a nie na szerokie porro.

Cudem jeszcze nie zgubiłem zaślepek chroniących z przodu szkła lornetki (ogólnie te zaślepki to jakiś ponury żart ze strony Nikona). Kiedyś czytałem, że niektórzy stosują jakieś zamienniki czyli uniwersalne zaślepki a nawet zaślepki lunet do broni. Może ktoś życzliwy podpowie gdzie można nabyć takie pasujące do Nikona SE 8x32.

Mimo że lornetka wygląda jak nowa to jeden element nadaje się do wymiany. Są to muszle oczne. W jednej części zaczęły się pocić a w innej dostały białego nalotu a naprawdę dbam o sprzęt. Ponadto można je obracać dookoła po prostu nie przylegają ściśle do okularów. W rozmowie z serwisem Nikona dowiedziałem się że nie ma już części zamiennych do serii SE gdyż już go nie produkują więc nie mogą mi wymienić muszli ocznych. Zauważyłem, że muszle w serii EII wydają się identyczne jak w serii SE. Chciałbym zapytać czy ktoś wymieniał muszle w lornetce z serii EII jeśli tak to ile to kosztuje. I czy w ogóle mocno trzeba rozmontować lornetkę aby je wymienić.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






macs 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 102
Skąd: UK
Wysłany: Czw 25 Lut, 2021   

Gumowe muszle oczne w SE i EII nie są jednakowe, średnica co prawda ta sama, ale w SE są dłuższe ze względu na większy odstęp źrenicy.
Kiedyś założyłem te od EII na moją 8x32 SE i blackouty były po prostu masakryczne:)

Nic nie musisz rozmontować, po prostu je ściągasz z okularu.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 07 Mar, 2021   

Szczerze mówiąc, to pozbyłem się SE ze względu na te blackouty i przesdnie jak dla mnie ER. Mam E2 i inna bajka, a optyka nadal bardzo dobra.
 
 
Adam. 
Uczestnik
Adam.


Posty: 66
Wysłany: Wto 09 Mar, 2021   

Patrzyłem również przez Nikona EII ale moim zdaniem Nikon SE jest lepszy. Jest ostry w całym polu widzenia i ma lepszy kontrast. Oczywiście ktoś może mieć inne zdanie na ten temat.
Co do tematu to liczyłem na większy odzew na moje pytania. Dzięki macsowi wiem już jak się ma sprawa z muszlami ocznymi. Znalazłem firmę która robi na zamówienie różne futerały i pokrowce. Może ktoś pomoże w sprawie zaślepek.
 
 
macs 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 102
Skąd: UK
Wysłany: Sro 10 Mar, 2021   

Mnie też EII nie zachwycił w bezpośrednim porównaniu z SE, kwestia blackoutów dużo lepsza, ale mi one specjalnie nie przeszkadzały w SE. Potem pojawiła się Leica UV 8x32 i sprzedałem Nikony.

Co do zaślepek to nie pomogę za bardzo, moje pasowały dość ciasno i nie spadały samoistnie.
Taka luźna myśl, jak masz dostęp do drukarki 3D to zrób sobie sam te zaślepki, tanio i szybko :)
 
 
Adam. 
Uczestnik
Adam.


Posty: 66
Wysłany: Czw 11 Mar, 2021   

Pomysł z drukarką 3D wydaje się ciekawy. Niestety nie mam dostępu do tego typu sprzętu. Ale dziękuję za podsunięcie pomysłu.
Jeśli chodzi o samą lornetkę to uważam ją za świetną mimo swoich wad. Optycznie jest na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście są lepsze ale za jaką cenę.
Szkoda, że nie produkują już serii SE. Chętnie kupiłbym model 12x50.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Sob 13 Mar, 2021   

Polecam dekle na przód od minoxa 8x33 hg pasują idealnie
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 768
Skąd: Śrem
Wysłany: Nie 14 Mar, 2021   

Jeśli chodzi o muszle, to można wyszperać w "chińskim sklepiku". Mają tam wszystko :smile: Są dokładnie pomierzone i można coś dopasować. Dużo drobiazgów już tam kupiłem. Przykładowe:

https://pl.aliexpress.com/item/32854941646.html?spm=a2g0o.detail.1000014.1.56b2225eojXHZ8&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.14976.165517.0&scm_id=1007.14976.165517.0&scm-url=1007.14976.165517.0&pvid=167eef7b-9100-4af8-83b2-705f8ef2b5d3&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.14976.165517.0,pvid:167eef7b-9100-4af8-83b2-705f8ef2b5d3,tpp_buckets:668%230%23131923%238_668%23808%235965%23331_668%23888%233325%2319_4976%230%23165517%2342_4976%232711%237538%23916_4976%233104%239653%2310_4976%233141%239887%235_668%232846%238108%23181_668%232717%237564%23641_668%233164%239976%23179
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 768
Skąd: Śrem
Wysłany: Nie 14 Mar, 2021   

Gdzieś w jakichś ocenach na Ali. takie zdjęcie ktoś zamieścił. Cuda wianki można za grosze wyszukać :smile:

Muszle Nikon.jpg
Plik ściągnięto 3206 raz(y) 52,86 KB

 
 
Adam. 
Uczestnik
Adam.


Posty: 66
Wysłany: Sro 17 Mar, 2021   

Fajne te muszle ze zdjęcia. Oryginalne w Nikonie SE są słabe, mocno przeszkadza boczne światło. Trzeba często osłaniać tę stronę dłonią.
Dziękuję za link do strony z muszlami ocznymi.
W sumie najbardziej denerwują mnie w Nikonie SE zaślepki na obiektywy. Trzeba ciągle sprawdzać czy nie spadły. I tak cud, że przez tyle lat jeszcze ich nie zgubiłem.
Kimek27 dzięki za informację. Lornetkę Minox 8x33 hg można kupić ale same zaślepki to już chyba nie.
 
 
Marcelixt 
Bywalec
Marcelixt


Posty: 189
Skąd: Białystok
Wysłany: Sro 17 Mar, 2021   

Taka cena za lornetkę i takie wtopy.
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 768
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 17 Mar, 2021   

W dużo droższych, czasem zdarzają się większe wtopy...
A może jako osłonki coś takiego? Na "Ali" też jest tego pełno w każdym rozmiarze...

Osłonki.jpg
Plik ściągnięto 3101 raz(y) 134,04 KB

 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 768
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 17 Mar, 2021   

No może nie tak łatwo znaleźć w każdym rozmiarze... Kiedyś widziałem, a teraz same na 42mm widzę...
 
 
Marcelixt 
Bywalec
Marcelixt


Posty: 189
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 18 Mar, 2021   

Ale obraz bajka ponoć w tym Nikonie co????Nie miałem okazji nigdy popatrzeć przez nią.
 
 
Adam. 
Uczestnik
Adam.


Posty: 66
Wysłany: Pią 19 Mar, 2021   

Widzę, że na aliexpress są największe szanse kupić zaślepki do lornetki. Tylko pewnie za pierwszym razem nie trafi się w odpowiedni rozmiar.
Co wpisać w wyszukiwarkę aliexpress aby pokazał się duży wybór zaślepek do lornetki?
Adaher co to lornetka porro ze zdjęcia powyżej?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 18