Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka ornitologiczna na prezent
Autor Wiadomość
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 21 Mar, 2021   

https://www.optyczne.pl/3...D_Prominar.html
https://www.optyczne.pl/3...back_10x42.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 21 Mar, 2021   

To może być dobry i relatywnie ekonomiczny produkt https://teleskopy.pl/Lornetka-Bresser-Pirsch-10x42-WP-PhC-teleskopy-4743.html Może bo w rękach nie miałem ale
dwukrotnie drozszy 8x42 (ale w ED) miał bardzo dobry wynik...
 
 
sharif 
Nowy
Sharif


Posty: 2
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 22 Mar, 2021   

Po pierwsze to witam serdecznie.
Śledzę Was od bardzo dawna i tak samo długo decyduje się na zakup pierwszej lornetki. Albo kupię ją na dniach albo znowu będę odkładał to w nieskończoność.
Byłem praktycznie zdecydowany na zakup DO Chase 10x42 ale bardzo spodobała mi się Kowa Prominar BD XD 10x42, o której tutaj zaczęliście rozmawiać.
Szybkie pytanie brzmi, który z tych modeli wybrać?
Mieszkam właściwie w otulinie lasu. Nie wychodząc z domu dalej niż 20 metrów mam przestrzeń, na której mogę obserwować wiele zwierząt i jeszcze więcej ptaków. W sezonie kwiecień-październik robię szlakami Biebrzańskiego Parku Narodowego kilkaset kilometrów i nie ukrywam, że głownie pod tym kątem szukam lornetki, gdyż obserwacja samymi oczyma zaczęła nie wystarczać.
Zanim doszedłem do DO Chase , nie chciałem wydawać więcej niż 500pln. Kwota 1100 pln to moja górna granica, gdyż mam jeszcze inne hobby/miłość która pochłania wszelkie oszczędności :)
Wyprzedzając pytania: nie noszę okularów, nie mam problemów ze wzrokiem a wręcz przeciwnie wzrok mam jeszcze sokoli. Sokoli ale jednak lornetki potrzebuję :) Nie będę szlajał się nigdzie po nocy ani o zmierzchu , prędzej o świcie.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Pon 22 Mar, 2021   

MZ różnica między tymi modelami, tzn. Prominar i Chase, nie jest wielka i którą z tych dwóch byś nie wybrał - będziesz zadowolony. W tej sytuacji raczej decydujące powinno być wrażenie związane z ergonomią i estetyką: która lepiej będzie leżała w ręku i który dizajn bardziej Ci odpowiada. Oczywiście pamiętaj, że ta Kowa jest w promocji i jeżeli się nie zdecydujesz, to pewnie szybko w takiej cenie jej nie dostaniesz.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pon 22 Mar, 2021   

Kiedy tylko mogę to "kultywuję" patriotyzm zakupowy co wskazuje na mającą polską proweniencje Chase. Jednak zważywszy na cenę w tym przypadku zdecydowanie wybrałbym Kowę (nawet pomimo nieznacznie mniejszego pola widzenia).
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Wto 23 Mar, 2021   

Jak mawia translator Googl "nie możesz się pomylić z żadną z nich" :smile:
Ja, podobnie jak przedmówca, także wybrałbym jednak Kowę...
Pozdrawiam!
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 23 Mar, 2021   

sharif - mieszkając w tak pięknej okolicy dopiero teraz decydujesz się nabyć lornetkę?! O zgrozo! :lol:
 
 
sharif 
Nowy
Sharif


Posty: 2
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto 23 Mar, 2021   

NoVik napisał/a:
sharif - mieszkając w tak pięknej okolicy dopiero teraz decydujesz się nabyć lornetkę?! O zgrozo! :lol:


W otulinie Biebrzy mieszka moja Teściowa i mój przyjaciel od szlajania się po lesie i to on mnie zaraził tym trybem życia bo nie powiem, że to pasja. Natomiast ja mieszkam pod Olsztynem ale miłościwie nam panująca w mieście władza postanowiła czas jakiś temu wybić i wyciąć wszystko co żyje i jest zielone.
A dlaczego dopiero teraz? Bo przez dłuższy czas wystarczało mi samo wyjście w teren i zakup był odkładany na następny raz.
Tak czy siak dziękuję za pomoc, KOWA zamówiona.
 
 
SbWhoLikesU 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 23 Mar, 2021   

Soniak10 napisał/a:
SbWhoLikesU napisał/a:
czy masa na stronie nie jest błędem, bo podali, że ma ponad 1 kg

Chyba nie jest to jedyny błąd w opisie technicznym: napisali że ma pryzmaty porro, a przecież to jest dachówka. Kurcze: w tym opisie to jest błąd na błędzie: źrenica wyjściowa też źle podana - 5,6 zamiast 4,2 itd. Mam nadzieję, że chociaż cena jest rzeczywista?
No, ale nie zrażaj się tym. Lornetka na szczęście o tych błędach nie wie i jest taka, jaka ma być :grin:


Namówiliście mnie ;) A niech sobie chłopina ogląda te ptaszki przez Kowę.
Bardzo dziękuję Wszystkim za pomoc i rady :mrgreen:
Pozdrawiam serdecznie!
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 23 Mar, 2021   

sharif napisał/a:
NoVik napisał/a:
sharif - mieszkając w tak pięknej okolicy dopiero teraz decydujesz się nabyć lornetkę?! O zgrozo! :lol:


W otulinie Biebrzy mieszka moja Teściowa i mój przyjaciel od szlajania się po lesie i to on mnie zaraził tym trybem życia bo nie powiem, że to pasja. Natomiast ja mieszkam pod Olsztynem ale miłościwie nam panująca w mieście władza postanowiła czas jakiś temu wybić i wyciąć wszystko co żyje i jest zielone.

Też mieszkam pod Olsztynem (7km) ale pretensje mam nie do władz Olsztyna tylko do leśników, bo to co robią w lasach wygląda okropnie! Nie dość, że wycinają to jeszcze bajzel zostawiają. Po przejściu takich "leśników" to ptaki i sarny wariują a o jagodach, malinach czy grzybach to na wiele lat można zapomnieć :(
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Wto 23 Mar, 2021   

TomPL2 napisał/a:
pretensje mam nie do władz Olsztyna tylko do leśników, bo to co robią w lasach wygląda okropnie! Nie dość, że wycinają to jeszcze bajzel zostawiają.

1) Zdecyduj się, czy sharif pisał o lasach miejskich czy będących w zarządzie Lasów Państwowych, bo inaczej będzie to wyglądać na rozmowę gęsi z prosięciem,
2) Bardzo Cię proszę, żebyś wkleił tutaj (albo pod osobnym wątkiem w "Nasze zdjęcia") jakieś fotki tego "okropnego bajzlu, po którym sarny wariują" a najlepiej gdybyś jeszcze wyjaśnił, jak Ty byś wykonał wycinkę drzew, żeby takich "okropności" uniknąć? Bo rozumiem, że chodzi ci o "bajzel" jaki pozostaje po wycince drzew?
3) czy wiesz, wg jakich zasad planuje się a następnie wycina drzewa w lasach? I w ogóle PO CO prowadzi się wycinkę drzew oraz co się dalej w tym miejscu dzieje? Plantacje oleju palmowego są tam zakładane i las już tam nie wraca?
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 24 Mar, 2021   

Soniak10 napisał/a:
TomPL2 napisał/a:
pretensje mam nie do władz Olsztyna tylko do leśników, bo to co robią w lasach wygląda okropnie! Nie dość, że wycinają to jeszcze bajzel zostawiają.

1) Zdecyduj się, czy sharif pisał o lasach miejskich czy będących w zarządzie Lasów Państwowych, bo inaczej będzie to wyglądać na rozmowę gęsi z prosięciem

Może niech raczej sharif zdecyduje o czym pisał ;)
"Bajzel" polega na tym, że poszycie zryte dokumentnie, mniejsze drzewka, krzaki i gałęzie ścięte i pozostawione i gniją latami
A w ogóle to ty jakiś obrażony leśnik jesteś czy kto?
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Sro 24 Mar, 2021   

To, że pozostawione i gniją to raczej na plus - będzie próchnica pod nowe nasadzenia. Przykro czasem gdy wycinają ulubiony kawałek lasu ale trzeba pamiętać, że to są uprawy leśne, które wcześniej czy później tak właśnie mają skończyć.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Czw 25 Mar, 2021   

To może zmieniła się jakaś teoria "naukowa" bo kiedyś taką drobnicę zawsze zbierano i wywożono z lasu. Teraz od kilkunastu lat widzę, że w podolsztyńskich lasach że to olewają, byle pozyskać drzewa i reszta ich nie obchodzi...
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 25 Mar, 2021   

U nas na zachodzie na porębach gałęzie składa się w wielkie stosy celem tworzenia kryjówek dla drobnej zwierzyny. W pobliżu zazwyczaj stawiane są tablice które o tym informują i zawierają prośbę o nie niszczenie tych stosów. Z czasem ulegają one biodegradacji i zamieniają się w ściółkę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14