Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Najlepsza lornetka na rynku do kupienia
Autor Wiadomość
GÓRAL 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 22
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2021   

Wojtas_B napisał/a:
bo patrzyłem przez NL 8x, 10x i 12x

Czy miałeś może dla porównania, albo jakieś doświadczenia też z EL.
Jaka więc jest wartość dodana w serii NL względem EL oprócz już wspomnianego pola widzenia. Czy obraz jest jeszcze bardziej ostrzejszy, kontrastowy, jaśniejszy itp. i mechanika też jest choć ciut lepsza w NL?

Co do rozterek o sens wyłożenia ogromnej kwoty w najlepszy sprzęt optyczny - nie nie powiem, że nie mam oporów i dużych obaw tym bardziej, że nie jestem bogaty. To bieda podpowiada mi, żeby kupić raz, a dobrze i cieszyć się patrzeniem bo to moje ulubione hobby. Dodatkowo jest właśnie też pewność że takiej klasy sprzęt w razie kryzysy odsprzeda się w przyzwoitej cenie np. 50-60% ceny początkowej. Więc ja to sobie tak tłumacze - np. EL 10x50 w sklepie jest po 10 tys., a jak go kupuje w praktyce jak gdyby po 5 tys. bo przecież powiedzmy po 5 latach go odsprzedam za 5 tys. :grin:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2021   

Góral jeśli masz budżet kupuj śmiało Nl. Również biorę taką możliwość ale mam El i oprócz niej kilka dobrych lornetek które stanowczo studzą moje zapędy. Masz testy Arka wiesz co kupujesz jeśli masz taką potrzebę realizuj swoje marzenia i nie będziesz narzekał bo najnowsza seria swarovskiego jest najlepszą aktualnie propozycja na rynku. Złota zasada nie stać mnie na tanie rzeczy w optyce sprawdza się prawie zawsze 😊
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2021   

@GÓRAL 10 tyś to b.dużo. Warto pisać do sprzedawców z zapytaniem czy "puszczą" taniej bo w sklepie obok (to musi być prawda) cena jest niższa a szukasz jeszcze niżej. Warto przeglądać oferty nieznanych sklepów (dalsze wyniki wyszukiwarki) bo czasem mają sprzęt, którego nie mogą sprzedać bo nikt ich nie zna a ich lokalny klient nie jest zainteresowany. Czasem w sklepach na terenie UE można znaleźć ciekawe oferty, np. w jednym z germańskich sklepów były zestawy promocyjne lunet Kowa-773 + okular TE11-WZ + pokrowiec Kowa za 8000zł, zamiast grubo ponad 10000zł na naszym rynku.
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Sro 28 Kwi, 2021   

Witam,w ostatni weekend bylem w sklepie z optyka w UK po to by popatrzec przez swarka NL w wersji 8x i powiem ze wow jednak wymienil bym moja Elke 10x50 na NL ,zauwazylem poprawe w balansie bieli czyli bardziej chlodne kolory wzgledem mojej EL i mi sie te kolorki podobaja a ostrosc praktycznie w calym polu zreszta tak jak i w Elce,tak ze bardzo droga lornetka ale dal bym za nia tyle bez problemu jak bym mial heh. :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 29 Kwi, 2021   

Echchch... To tak jakby pytać Casanovy, która kochanka była najlepsza...
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 29 Kwi, 2021   

Arek napisał/a:
Echchch... To tak jakby pytać Casanovy, która kochanka była najlepsza...


Odpowiedź jest banalna: to ta którą najtrudniej było zdobyć i najdłużej się opierała. :mrgreen:
 
 
GÓRAL 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 22
Wysłany: Sro 05 Maj, 2021   

Szanowni miłośnicy optyki - obrałem kierunek zbierania funduszy na najlepszą lornetkę - wybrałem Swarovski NL 8x42. Zacząłem zgłębiać temat i trafiłem na opis - trochę przysłowiowy kubeł zimnej wody:https://www.birdforum.net...roblems.395989/
Może to pojedynczy przypadek, ale jednak pojawia się znak zapytania.
Międzyczasie dzięki uprzejmości znajomego miałem możliwość popatrzenia przez słynnego Nikona EII 8x30. Obraz piękny, duże pole widzenia, bardzo dobre wykonanie - ciężko mi było znaleźć poważne wady, no może w tym bardzo szerokim polu widzenia skraje już tracą ostrość.
Tutaj pytanie do osób, które miały styczność zarówno z Nikonem EII i Swarovskim NL czy EL.
Jak bardzo te niemieckie instrumenty optycznie wyprzedzają Japończyka - chodzi mi tutaj głównie o jakość optyki, ostrość obrazu itp.
 
 
GAPik 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 34
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021   

Odnośnie omawioanego tematu.

Nadal pamiętam ten widok kiedy jako dziecko patrzyłem przez Tento 7x35 z zabójczo ostrym obrazem z centrum. Tak, to ona utkwiła z mojej pamięci do dnia dzisiejszego, więc podchodząc sentymentalnie do omawianego tematu, to ona zapoczątkowała pasję do optyki. Nie jest najlepsza, nie jest najdroższa, ale nadal pamiętam ten obraz...

Nie ma najlepszych, dla każdego najlepsze jest inne. Podobnie jest ze szczęściem.

Teraz, na dzień dzisiejszy, mając absolutny top optyki mogę stwierdzić,która jest najlepsza ! ale tylko dla mnie.

Można kupić najdroższą optykę, ale wcale nie będzie to najlepsza optyka. Założycielowi wątku proponuję chwycić kilka omawianych powyżej lornetek w dłoń a odpowiedz przyjdzie sama, która jest najlepsza. Zawsze można doradzić, i to jest fajne ponieważ m.in rozwija i poszerza to kontakt między miłośnikami danego zainteresowania, lecz naprawdę czasem dobrze powąchać przed zjedzeniem :)
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 909
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021   

A ja tak trochę z innej mańki w kwestii najlepszości. Otóż parafrazując stare przysłowie najlepsza będzie ta lornetka, ktorą mamy przy sobie kiedy trzeba. O ile ktoś przesiaduje na balkonie to wybór może paść nawet na ponad kilogramową 8x56. Jednakże dla kogoś aktywnego typu rower, spacery czy góry wszystko ponad 32 mm odpada.
Dlatego też ja osobiście nie wykazuję żadnego zainteresowania większymi lornetkami, gdyż niezależnie od jakości były by dla mnie jedynie drogimi fetyszami używanymi od wielkiego dzwonu.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021   

Są lornetki przez które wystarczy raz popatrzeć i umrzeć ...

chyba takiej nie spotkałeś :cool:

Niektórzy maja lornetki > 7 kg.zl. typu :Leica, Swarek, Zeiss oglądając je i przez nie gl. na imprezach okolicznościowych.
Uwierz mi, na takie imprezy chodzi się z wielką przyjemnością wyczekując momentu degustacji optycznej :) .

T
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021   

GÓRAL napisał/a:
Szanowni miłośnicy optyki - obrałem kierunek zbierania funduszy na najlepszą lornetkę - wybrałem Swarovski NL 8x42. Zacząłem zgłębiać temat i trafiłem na opis - trochę przysłowiowy kubeł zimnej wody:https://www.birdforum.net...roblems.395989/
Może to pojedynczy przypadek, ale jednak pojawia się znak zapytania.
Międzyczasie dzięki uprzejmości znajomego miałem możliwość popatrzenia przez słynnego Nikona EII 8x30. Obraz piękny, duże pole widzenia, bardzo dobre wykonanie - ciężko mi było znaleźć poważne wady, no może w tym bardzo szerokim polu widzenia skraje już tracą ostrość.
Tutaj pytanie do osób, które miały styczność zarówno z Nikonem EII i Swarovskim NL czy EL.
Jak bardzo te niemieckie instrumenty optycznie wyprzedzają Japończyka - chodzi mi tutaj głównie o jakość optyki, ostrość obrazu itp.


Na jakiej podstawie podjąłeś decyzję o zbieraniu na NL? Na podstawie recenzji, czy patrzyłeś przez jakąś?
Na Twoim miejscu dałbym sobie spokój z przejmowaniem się przypadkiem opisanym na birdforum. Znam ten temat i jest to jedyny taki wątek, o którym mi wiadomo, a przeczytałem chyba wszystko, co jest na angielskojęzycznych forach na temat NL. Myślę, że tamten przypadek to jakaś awaria. Nie spotkałem się z żadnym podobnym problemem poza tym jednym, czy innymi narzekaniami na stronę mechaniczną.
Powtarzają się natomiast raporty o odblaskach przy dolnej krawędzi pola, które mogą się pojawiać w pewnych warunkach (pod ostre słońce itp.). Te odblaski są pewnie wynikiem kompromisów technicznych związanych z osiągnięciem ogromnego pola widzenia. Sam je zauważyłem, ale przy pełnym wysunięciu muszli okularów. To pełne wysunięcie również obcina część pola widzenia, więc jest moim zdaniem zupełnie bezużyteczne. Odpowiednie wkręcenie muszli (o jeden, dwa stopnie) znacząco lub całkowicie te odblaski redukuje. Nie ma na rynku lornetki idealnej, ale NL zdaje się zbliżać do ideału najbardziej ze wszystkich najwyższych modeli. (Zamówiłem NL 12x, a decyzja była poprzedzona intensywnym studiowaniem rynku i wielokrotnymi osobistymi testami.)
 
 
GÓRAL 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 22
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021   

Wojtas_B, Ja tak na razie czysto teoretycznie rozglądam się za najlepsza lornetką na rynku.
Po pierwsze ustaliłem parametry lornetki - uznałem że najlepsze dla mnie będą parametry cos około 8x40, ponieważ chce oglądać swobodnie bez statywu, trochę w dzień krajobrazy, trochę w nocy (gwiazdy).
I tak czytając fora ustaliłem, że jeżeli najlepsza lornetka to może to będzie Swarowski NL 8x42 lub EL 8,5x42 albo jeszcze Nikon EDG 8x42.
Tak jak będę już na finiszu zbiórki to pewnie wypada przymierzyć osobiście, ale nie znam stacjonarnego sklepu na południu Polski, który by posiadał na stanie wszystkie trzy lornetki. Przy okazji jakie są pewne, dobre sklepy stacjonarne i internetowe (żeby nie było reklamy lub antyreklamy - mogą być informację na PW).
Na razie najlepsze lornetki jakie miałem w dłoniach to Nikon EII 8x30 i Fujinon 10x50 - obie podobają mi się i ciężko wyobrazić sobie coś lepszego, ale mam nadzieję, że moje ww. trzy typy powinny być zauważalnie albo choć trochę lepsze optycznie.
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 768
Skąd: Śrem
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021   

Góral, z czystym sumieniem i pełnym przekonaniem polecam sklep Lanius-Books!
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 07 Maj, 2021   

GÓRAL napisał/a:

Na razie najlepsze lornetki jakie miałem w dłoniach to Nikon EII 8x30 i Fujinon 10x50 - obie podobają mi się i ciężko wyobrazić sobie coś lepszego, ale mam nadzieję, że moje ww. trzy typy powinny być zauważalnie albo choć trochę lepsze optycznie.

Miałem jedną i drugą (Nikon EII 8x30 i Fujinon 10x50). Obecnie mam EL10x50 i zdecydowanie mogę powiedzieć, że Twoje 3 typy będą nie tylko optycznie lepsze.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 07 Maj, 2021   

GÓRAL, Swarovskiego NL mają niektóre sklepy myśliwskie. Sprawdź w swoim regionie i popytaj.
Sklepy, które zamówiły wcześniej, mogą mieć na stanie po sztuce. Na dziś zamówionego NL czeka się co najmniej 3 miesiące. Obecnie najbardziej pożądana jest podobno 12x, ponieważ jest nowością i hitem (Swarovski nie miał dotychczas 12x42 w ofercie, do tego w poręcznym rozmarze), później 10x, bo to najpopularniejszy format. Na 8x jest chyba najmniejsze zapotrzebowanie, więc najszybciej można dostać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14