Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Swarovski SLC 8x56 czy 10x56 ? Pomocy.
Autor Wiadomość
Mareksb 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 29 Kwi, 2021   Swarovski SLC 8x56 czy 10x56 ? Pomocy.

Witam szanowne Grono chciałem prosić o poradę. Mianowicie zastanawiam się nad kupnem nowej Lornetki i zastanawiam się nad dwoma egzemplarzami:

Swarovski SLC 8x56 lub swarovski 10x56 SLC

Ma to być Lornetka uniwersalna będzie wykorzystywana do polowania w nocy oraz do obserwacji za dnia. 8x56 swarovskiego już miałem i była kapitalna. Sprzedałem ponieważ miała już kilka lat i chce wymienić na nowszy model.

Generalnie co do marki i do światła 56 nie mam wątpliwości, Bardziej mi chodzi o różnice pomiędzy 8 a 10. Moje obawy to czy drgania nie będą w dziesiątce dużym dyskomfortem oraz czy po zmroku w dziesiątce będzie mniejsze pole widzenia... bardzo proszę o opinie najlepiej użytkowników. Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021   

Twój dylemat sprowadza się do wyboru: stabilność czy powiększenie?
Lektura obowiązkowa to choćby opinie na tym portalu:

https://www.optyczne.pl/i...pryzmat=0&sort=

https://www.optyczne.pl/i...pryzmat=0&sort=

oprócz nich jest sporo w sieci na różnych zagranicznych forach. Więcej na temat ósemki bo ta bardziej popularna w praktyce.
Sam powinieneś odpowiedzieć sobie co dla Ciebie jest ważniejsze? Pytania pomocnicze to: czy używana będzie bardziej w dzień czy w nocy, w jakim terenie, na jakie dystanse, czy do astro również? Kwestia priorytetowa to drżenie Twoich rąk. Stabilność ósemki jest bezdyskusyjna a dziesiątki już niekoniecznie. Z drugiej strony przy tej masie szkła (wiem to z własnego doświadczenia w obcowaniu z tą masą i aperturą) nawet powiększenia rzędu dwanaście czy piętnaście razy mogą być użyteczne.

Decyzja nie będzie łatwa czyli tak jak jest w życiu. W nagrodę czeka przyjemność z patrzenia bo ta jest bezdyskusyjna zwłaszcza w kwestii ostrości i jasności obrazu przy 56 -cio milimetrowej aperturze.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021   

Choć nie posiadam / przepraszam :wink: / także stoję przed podobnym wyborem i sam nie wiem ale zwrócę (w nawiązaniu do powyższych informacji) uwagę na 2 kwestie: twój wiek i tzw. "pewny chwyt" i "źrenica oka" (jedno z drugiego wynika) i dominujący cel obserwacji (nawet jeśli wstępnie wydaje się, że jest wszechstronny). Z czasem zauważam że większym komfortem obserwacji w warunkach leśnych cechuje się ósemka a dziesiątka zaczyna mi służyć głównie do zdefiniowanych obserwacji punktowych. Z drugiej strony jeśli miałeś 8x spróbuj ocenić czy potrzebujesz 10x (zaspokojenie chęci zmiany też jest fajne byleby nie przekalibrować). Wiem że moja wypowiedź niewiele wnosi w kwestii samej marki ale może poszerzone spektrum pytań w czymś pomoże. Powodzenia życzę
PS. Zupełnie na marginesie ze Swarowskiego postawiłbym na świetne powiększenie 8,5x (zważywszy własne potrzeby) ale nie ma w go aperturze 56mm (tylko 42mm)...
 
 
Rafii72 
Początkujący
Rafii72


Posty: 31
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021   

Jak już masz 8x56 i jesteś zadowolony to lepiej jest nie kombinować bo można przedobrzyć. Mało kto bierze pod uwagę fakt że jeżeli nie mamy wprawy w stabilnym dłuższym utrzymaniu 10x56 to w takim obrazie zobaczymy mniej szczegółów niż w 8x56.
 
 
albert56 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 110
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021   

Ja mam 8x56, tyle że Steiner NH. Moim zdaniem lepiej wybrać 8x56. Jaśniejsza, mniejsze drgania, większe pole widzenia. Z powiększeniem 10x jak pisali moi przedmówcy można przedobrzyć, więc jeśli miałeś 8x56 i twoim zdaniem była kapitalna, to ja kupiłbym po prostu nowszy model 8x56.
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem

Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021   

Swoją drogą jest teraz wysyp "nocnych" lornetek (dozwolona w polowaniu nokto/termowizja) Na optyce myśliwskiej i innych olxsach jest sporo używanych SLC często w stanie idealnym i w dobrych cenach, a w tej sytuacji można się jeszcze bardziej potargować...😊
Powodzenia w zakupie!
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 01 Maj, 2021   Re: Swarovski SLC 8x56 czy 10x56 ? Pomocy.

Mareksb napisał/a:
Witam szanowne Grono chciałem prosić o poradę. Mianowicie zastanawiam się nad kupnem nowej Lornetki i zastanawiam się nad dwoma egzemplarzami:

Swarovski SLC 8x56 lub swarovski 10x56 SLC

Ma to być Lornetka uniwersalna będzie wykorzystywana do polowania w nocy oraz do obserwacji za dnia. 8x56 swarovskiego już miałem i była kapitalna. Sprzedałem ponieważ miała już kilka lat i chce wymienić na nowszy model.


Wątpliwości typu "osiołkowi w żłoby dano ... " bez obrazy :wink: , chyba sam sobie w tym poście już odpowiedziałeś :razz: , kupuj 8x56 swarek slc nowszy model, bo przecież była kapitalna i jeżeli ma być uniwersalna to tylko 8x.
Sam używam 8x do widoków i krajobrazów, a punktowo (w tym ptaki 10x) i nie ma nic bardziej uniwersalnego. Pozdrawiam i życzę udanej decyzji.
 
 
Marcelixt 
Bywalec
Marcelixt


Posty: 189
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 01 Maj, 2021   

8x,te powiększenie jest ok.
Przerabiałem temat i męczarnie.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 01 Maj, 2021   

Miałem Swarovskiego SLC 10x56. Baardzo fajna, ale nie idealna. Znadziesz na forum moją obszerną recencję. Wątek pt. Cierpienia mlodego Volvera. Oraz recka w bazie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15