Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zeiss conquest hd
Autor Wiadomość
albert56 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 110
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 02 Cze, 2021   Zeiss conquest hd

Witam serdecznie!

Postaram się ożywić forum lornetkowe, więc piszę z zapytaniem.
Czy zeiss conquest hd jest wart swojej dzisiejszej ceny?

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 02 Cze, 2021   

Jeżeli chodzi Ci o 10x42 to zdania na forach są podzielone. Zastanowiłbym się nad zakupem Nikona HG lub Vortexa Razora HD, ponieważ różnice między nimi a Zeissem w niektórych pkt. są tak małe,że nie warte dopłacania takiej różnicy w cenie. No chyba, że cena u Ciebie nie gra roli. Ale to już Ty musisz zadecydować sam. Może inni forumowicze doradzą Ci coś innego. A tak apropo, to przeczytaj sobie poniżej Twojego postu opis kol.Wojtasa na temat zakupu Kowy BD II XD, tego Nikona i Zeissa.To powinni Ci co nieco odpowiedzieć na Twoje zapytanie.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 02 Cze, 2021   

Jaki model , jaka cena ? . Nigdy nie zapomnę festiwalu lornetkowego w Łochowie , gdzie Arek i Mnich wspólnie doszli do wniosku że Conquesty HD są wspaniałe , może nawet lepsze od FL . Od tamtej pory do tej serii Zeissa odnoszę się z dużym szacunkiem .
 
 
albert56 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 110
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 02 Cze, 2021   

Wiking myśle o modelu 10x42 i 8x32
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 02 Cze, 2021   

Miałem je w rękach , wspaniała optyka , piękne żywe kolory , duże pole widzenia . Wszystko zależy do czego chcesz porównać ... w tym przedziale cenowym .
 
 
albert56 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 110
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 02 Cze, 2021   

Wiking miałeś może kowe genesis w rękach żeby porównać?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 02 Cze, 2021   

Nie śledziłem na bieżąco cen, ale faktycznie modele 42 mm teraz chodzą w okolicach 5000 zł i to jest faktycznie sporo. Optyka Conquestów jest OK. Problemem jest ich śliska obudowa, która z czasem jeszcze bardziej się wyciera i lornetka wygląda mało estetycznie.

Jeśli chodzi o 8x32 bardzo dobrą alternatywą jest Swarek CL Companion 8x30. Mniejsze pole widzenia, ale lornetka jest dużo bardziej poręczna.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 02 Cze, 2021   

Kowa Genesis ? . Ze względu na serwis , radziłbym Ci wybrać Zeissa lub Swarka .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 02 Cze, 2021   

Serwis Vortexa jest chwalony więc sugerowany przez Jana Razor HD jest godny rozważenia. Poza tym to bardzo ładna i zgrabna lornetka.

No i jeszcze Meopta Meostar 10x42 HD z najnowszymi powłokami.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sro 02 Cze, 2021   

Mam Conquesta HD 8x32 dałem za nią 2,5 k. świetny sprzęt, ale nie wart swojej aktualnej ceny.
Biorąc pod uwagę aktualne relacje cena/jakość wybrałbym Kowę BD II XD. Może się zestarzałem i zrobiłem zgredem, ale za 5% ostrego pola nie zaplacę kilku tysięcy.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 02 Cze, 2021   

Maciek napisał/a:
Mam Conquesta HD 8x32 dałem za nią 2,5 k. świetny sprzęt, ale nie wart swojej aktualnej ceny.


Święte słowa. Mam dokładnie tak samo z HD 10x32 kupioną za bardzo podobną kwotę.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 02 Cze, 2021   

Maciek napisał krótko ale treściwie :grin: , Arek poddał bardzo dobrą radę co do Swarka CL :grin: a o Razorze HD już pisałem. Na Swarka CL sam "choruję" ale na razie poczyniłem inny zakup i dalej muszę "chorować" :mrgreen:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 02 Cze, 2021   

To nie jest takie proste . Kierowanie się tylko ceną i polem widzenia może być ślepą uliczką . W Łochowie porównywałem dwa Zeissy z tej samej serii ... FL 10x32 ( 120 metrów pola widzenia ) cena 3300 zł oraz FL 10x42 ( 110 metrów pola widzenia ) cena 4100 zł . Teoretycznie powinienem wybrać tańszą lornetkę z większym polem widzenia :) . Ale Zeiss FL 10x42 dawał mi większą przyjemność z obserwacji , pomimo mniejszego pola . Miał większą głębię ostrości i ładniejszą plastykę obrazu . Ale to widać dopiero przy bezpośrednim porównaniu .
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Sro 02 Cze, 2021   

Zeissy i Swarki to nie moje klimaty zwłaszcza że jak widzę wszyscy zachwalający te marki podają jako argument dość niewymierne pojęcie "komfortu" albo "plastyki", natomiast nie zauważyłem wypowiedzi, z której by jasno wynikało cóż takiego właściciel Swarka lub Conquesta zaobserwował przez swoją lornetkę, czego by nie dostrzegł gdyby patrzył przez, dajmy na to, Vortexa Vipera, Bushnella Nitro czy DO Chase? Czy ktoś z posiadaczy tego topowego sprzętu zechce zatkać tę lukę? A jak chodzi o parametr nieostrości przy brzegu pola widzenia to zauważyłem u siebie taką dziwną przypadłość, że jak patrzę przez lornetkę to skupiam się na centrum obrazu a nie lustruję wzrokiem całego pola dookoła. I raczej skupiam się na tym CO WIDZĘ a nie JAK WIDZĘ.
No i jeżeli chciałbym sobie jeszcze jakąś kupić to chyba tylko coś klasy 12x50, np Vortexa Vipera lub podobną.
Ps: to jak, Arku, doczekam się testu? 😇
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 02 Cze, 2021   

Z lornetkami jest jak z samochodami . Z punktu A do punktu B można dotrzeć samochodem nawet za 1000 zł . Ale jeżeli ktoś pokonuje duże odległości i chce czerpać przyjemność z jazdy , słuchając muzyki filmowej w ciszy i komfortowym skórzanym fotelu , potrzebuje samochodu wyższej klasy . Oczywiście z Krakowa do Gdańska można przejechać Fiatem 126p :) , ale dużo przyjemniej pokonamy tą trasę Mercedesem 500 SEL . Dlaczego ludzie na całym świecie kupują Swarki NL , skoro to samo można zobaczyć przez Chińską lornetkę za 5 % ceny Swarovskiego . Czy na pewno to samo ? .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15