Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zeiss conquest hd
Autor Wiadomość
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Soniak10 napisał/a:
Wiecie co? Wyobrażam sobie taki teoretyczny test: gdyby wziąć z 10 lornetek o identycznych parametrach, np 8x42 i zbliżonych gabarytach, okleić je i obudować tak, żeby z wyglądu były nie do odróżnienia i dać je do porównania i ustawienia rankingu jakimś dwudziestu osobom o różnym doświadczeniu lornetkowym. Idę o zakład, że wcale nie każdy z nich ustawiłby na pierwszych miejscach Swarka lub Zeissa. Zgadzacie się? Arku, jak Ci się wydaje?



Osoby, które nie wyłowiłyby topowych modeli Swaro lub Zeissa spośród grupy lornetek budżetowych, miałyby albo upośledzoną percepcję obrazu, albo uszkodzony wzrok.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Wojtas_B napisał/a:
Osoby, które nie wyłowiłyby topowych modeli Swaro lub Zeissa spośród grupy lornetek budżetowych, miałyby albo upośledzoną percepcję obrazu, albo uszkodzony wzrok.

Oj mógłbyś się zdziwić :shock: Przyznam wprawdzie, że nie mam dostępu do "topowych" lornetek, ale Zeiss Conquest HD którego mam to mimo wszystko mocny zawodnik.
Wśród znajomych prowadziłem kiedyś ślepe próby i "lepszość" Zeissa w stosunku do np. Opticrona Travellera BGA ED, Nikona M7 czy nawet DO Chase wcale nie była oczywista.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Maciek napisał/a:
Wojtas_B napisał/a:
Osoby, które nie wyłowiłyby topowych modeli Swaro lub Zeissa spośród grupy lornetek budżetowych, miałyby albo upośledzoną percepcję obrazu, albo uszkodzony wzrok.

Oj mógłbyś się zdziwić :shock: Przyznam wprawdzie, że nie mam dostępu do "topowych" lornetek, ale Zeiss Conquest HD którego mam to mimo wszystko mocny zawodnik.
Wśród znajomych prowadziłem kiedyś ślepe próby i "lepszość" Zeissa w stosunku do np. Opticrona Travellera BGA ED, Nikona M7 czy nawet DO Chase wcale nie była oczywista.


Lepszość którego Zeissa nie była oczywista? Conquesta?
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Wojtas_B napisał/a:
Lepszość którego Zeissa nie była oczywista? Conquesta?

Conquesta HD, innego nie mam.
Paradoksalnie wiele osób którym dawałem lornetki do oceny lepszość tej czy innej lornetki wiązała bardziej z wygodą muszli ocznych niż niuansami obrazu. Ponadto nikt się nie rozczulał nad ostrością na brzegu pola czy odwzorowaniem kolorów. Zeiss tracił też "punkty" za gabaryty i masę.
Prawda jest taka, że trzeba być mocno wbitym w tematykę i mieć sporo pooglądane przez różne sprzęty żeby porównywać, oceniać i wyceniać.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2491
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Większość kupujących lornetki jest zorientowana tylko na to, że lornetkę trzeba przyłożyć do oczu i patrzeć. Nawet nie chcą oglądnąć instrukcji żeby sprawdzić co do czego służy w lornetce,a już takie niuanse jak aberracja,ostrość pola,kolorystyka obrazu to dla nich czarna magia. Miałem taką sytuację, że poproszono mnie o pożyczenie na moment lornetki do popatrzenia na góry i usłyszałem, że moja lornetka jest zepsuta bo nic przez nią nie widać. Wziąłem lornetkę przyłożyłem do oczu i widać bardzo dobrze, na to Pan zaskoczył i stwierdził :a to tak trzeba przyłożyć do oczu. Po prostu gość przyłożył lornetkę do góry nogami i zaślepki opadły mu na obiektywy. A później to już nie mógł wyjść z zachwytu, że on taką musi sobie kupić tylko cena go zastopowała i stwierdził po co tyle kasy wydawać na lornetkę.Była to wtedy lornetka Vortex Raptor 6,5x30 za 380 zł.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Jan55, Zachwycił mnie intelekt i światopogląd tego typa.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2491
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Wojtas_B. Miałem też kolegę,fajny gość,niestety już śp.ale to wspomnienia o nim, i on też nie mógł pojąć jak można wydać na lornetkę te 380zł. Pokazał mi swoją, którą jak zobaczyłem to o mało nie wypuściłem swojej z rak na ziemie. To coś to była ruska chyba 12x50 która po przyłożeniu do oczu prawie powodowała paraliż wzroku. Rozjechana na maxa. Tak naprawdę to tylko prawym obiektywem można było patrzeć ale też bardzo krótko. I Adaś był bardzo zadowolony z niej bo kosztowała 80 zł na giełdzie w Krakowie a to, że miała podstawowe mankamenty optyczne to nie było ważne. Jemu to nie przeszkadzało a jak moją przyłożył do oczu to stwierdził, że jest za ostra i go oczy bolą. Śp.Adaś był jajcarski. :lol:
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Cytat:
Osoby, które nie wyłowiłyby topowych modeli Swaro lub Zeissa spośród grupy lornetek budżetowych

Zależy jak definiujemy pojęcie "budżetowej lornetki". Jak dla mnie budżetowa to taka do 1000 zł, 1001 do 2500 to klasa średnia, 2501 do 4000 klasa wyższa a powyżej to biżuteria lornetkowa. I pisząc o teście nie miałem raczej na myśli budżetowych.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2491
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Soniak. Mam identyczny podział grupowy lornetek.Masz rację, tylko ja powyżej 4500zł. uznaję za biżuterię lornetkową. A osób z "upośledzoną percepcją obrazu i uszkodzonym wzrokiem" jest niestety tak na oko 99%, a gdyby wiedziały jeszcze, że patrzą przez lornetkę za kilkanaście tysięcy zł. to podejrzewam,że mogłyby dostać udaru mózgu. :mrgreen:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Wracam do teoretycznego testu 10 lornetek zaproponowanego przez Soniaka . Mnich rozpoznałby każdą wysokiej klasy lornetkę z zamkniętymi oczami , po dotyku i po zapachu :) . A gdyby miał możliwość otworzyć oczy , to po kolorach i odcieniach powłok powiedziałby jeszcze rok produkcji :) . Są na tym świecie ludzie którzy delektują się obrazem , spędzają setki a może i tysiące godzin wpatrzeni w okulary lornetek . Są ludzie o niezwykle wrażliwym zmyśle wzroku , wyczuleni na najdrobniejsze subtelności kolorów , kontrastu i ostrości . To tacy ludzie szukają latami wyjątkowych lornetek . A ich doświadczenie jest jak światło latarni morskiej . Po co błądzić w ciemnościach i tracić forsę na kolejne eksperymenty z tanimi lornetkami .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2491
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Nie każdego stać na zakup lornetki klasy "złotej biżuterii". Mnie np. stać tylko na klasę "srebrną". I tak jest z wieloma osobami,które chcą wejść do świata lornetek. To tak samo jak nauczyć się można tajników Mercedesa a kupić i jeździć Kią, Hyundayem czy Mazdą. Podziwiam kol.Mnicha i jemu podobnych za ich dar i pasję.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Pią 04 Cze, 2021   

Cytat:
Mnich rozpoznałby każdą wysokiej klasy lornetkę z zamkniętymi oczami

Dlatego Mnicha i Arka bym z testu wykluczył. Mogliby zasiadać w jury :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14