Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka do 5 tys. zł.
Autor Wiadomość
albert56 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 110
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   Lornetka do 5 tys. zł.

Witam

W związku z tym, że Zeiss Conquest HD okazał się kosztować aktualnie za dużo do swoich możliwości to powiedzcie mi jaka jest waszym zdaniem najlepsza lornetka do dziennych obserwacji przyrodniczych (ptaki, zwierzyna, wycieczki) do 5 tys. zł. Interesują mnie modele ø32mm, ø42mm, ø50mm (coraz rzadsze :sad: ).

Piszcie panowie! :wink:
Pozdr.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Rafii72 
Początkujący
Rafii72


Posty: 31
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Według mnie najciekawsze z lornetek w granicach 4-5 tyś to:
- Nikon Monarch HG
- Swarovski Cl Companion - dla mnie faworyt
- Swarovski Habicht
- Leica trinovid hd - niestety są wyjątkowo ciężkie, zarówno 32 jak i 42


Ewentualnie Vortex Razor UHD 10x42 ale to już cena 5800 zł
Z lornetek 10x50 to jest luka w tym przedziale cenowym i jedyny model który przychodzi mi do głowy to Kite Optics Lynx HD+ 10x50
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Albert56 na twoim miejscu poważnie zastanowiłbym się nad KITE Bonelli 2.0 10x42.

https://edredon.com.pl/pl/p/KITE-Bonelli-2.0-10x42/495

Myślę że te dwie stówki udało by się wytargować tak coby zmieściła się w budżecie.
Opini na stronie Kite sporo:

https://www.kiteoptics.co...ars/bonelli-20/

Ps. Jest jeszcze jej klon ale nie na naszym rynku i na to trzeba być już gotowym mentalnie.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

kot Sylvester, a patrzyłeś przez tego Kite, czy znów polecasz tylko na podstawie moderowanych opinii na stronie producenta?

Dla mnie propozycje godne rozważenia to:

Nikon Monarch HG
Nikon EII
Vortex Razor HD
Meopta Meostar
Swarovski CL Companion

Ewentualnie w tej kwocie możesz mieć praktycznie dziewiczą Leikę Trinovid BN 8x32 lub 10x42, ewentualnie Swarka SLC poprzedniej generacji. Za kwotę na poziomie 4000 zł kupisz egzemplarze praktycznie nieużywane i jeszcze na gwarancji, bo wtedy była 30-letnia.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2512
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Dopisałbym do tego: Kowa BDII XD, Vortex Razor HD,Kite Lynx+ chociaż podobno już nie są tak dobre jak te bez +, Vortex Viper HD/2018/... Nikon HG nie warty obecnej ceny a Leica Trinovid to takie trochę ciężkawe klocki a ceny obecnie jakby odjechały w kosmos, Swarovski CL jest super ale cena bez futerału i paska to już przegięcie, no ale to tylko w Polsce. Za cenę jednej z nich możesz mieć dwie
bardzo dobre lornetki 8-32 + 10x42, które będą się różniły od nich tylko jakimiś niuansami optycznymi ,ale nie na tyle aby je to dyskwalifikowało w stosunku do tych dużo droższych. chyba, że jesteś wytrawnym "binomanem" i właśnie te niuanse są dla Ciebie ważne.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Popieram propozycje Arka . W tym przedziale cenowym można wybierać i przebierać :) . A jeżeli zdecydujesz się kupić lornetkę z drugiej ręki , otwiera się przed Tobą ocean możliwości :) .
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

@ Albert56 (niewiele starszy ode mnie :twisted: ) . Gdybym miał sobie odpowiedzieć na pytanie jak w temacie, to przede wszystkim wziąłbym pod uwagę to, że nie ma lornetki najlepszej ani uniwersalnej.
Dlatego też dysponując takim budżetem kupiłbym dwie uzupełniające się:
- Kowa BDII-XD 6.5x32 WA, jasna lornetka o wyjątkowo szerokim polu do astro i krajobrazów,
- Kowa BDII-XD 10x32 WA, duże powiększenie, samoloty, ptaki.
Został by mi tysiak na porządny futerał, monopod do dziesiątki i jeszcze na jakąś porządną flaszkę :mrgreen:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2512
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Popieram kol.Maćka.Tylko zamiast Kowy 10x32 kupiłbym Kowę 10x42,która jest niewiele większa i cięższa ale ma większe pole widzenia i mniejszą aberrację /gdzieś na Birdforum było to poruszane/ no i ciut jaśniejsza. Różnica w cenie też niewielka. Reszta kasy została by mi na jakiś ciekawy wyjazd w góry puki można. :lol:
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

https://www.lanius-books....xd-prominar-817
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2512
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

ABS.Przecież to jest cegła,która waży 1kg. Powinni jeszcze do niej dopłacać żeby było na tragarza. :mrgreen:
 
 
albert56 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 110
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Cytat:
nie ma lornetki najlepszej ani uniwersalnej.

Ile razy ja już to słyszałem...
Przecież to oczywiste... nie wiem dlaczego zawsze tak pisze :roll:
Może jakoś podświadomie poszukuje takiego sprzętu :wink:
 
 
albert56 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 110
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Poważnie się zastanawiam nad Kowa BD II. Ale zanim dojdzie do decyzji to trochę czasu minie :lol:
 
 
albert56 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 110
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Abs, zastanawiałem się nad genesis, ale uświadomiłem sobie że 1kg za lornetkę 44mm to trochę za dużo. Taka waga jest akceptowalna przy modelach 50 i 56mm.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

albert56 napisał/a:
Poważnie się zastanawiam nad Kowa BD II. Ale zanim dojdzie do decyzji to trochę czasu minie


Choć Kowa BDII to udana seria, uważam że z Twoim budżetem naprawdę da się kupić coś o klasę lepszego.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2512
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Arek. Oczywiście,że się da, ale będzie miał tylko jedną hiper/super, a może rozważyć zakup dwóch, mniejszej i większej i obie super. Mniejsza 8x32 na wycieczki a większa 10x42 do patrzenia na przyrodę,samoloty czy zwierzynę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14