Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaką lornetkę zabieracie na wakacje
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 01 Lip, 2021   

Jak już wcześniej pisałem - USA i Wyspy Brytyjskie są mentalnie w innym świecie lornetkowym. I nie ma znaczenia wiek, stary, młody czy dziecko, mogą mieć w rękach i na szyji lornetkę i nie budzi to sensacji. Będąc w Szkocji i bywając w różnych parkach-ptasich, wodnych, spotykałem dużo ludzi z dziećmi, którzy albo pożyczali na specjalnych stoiskach RSPB lornetki lub lunety albo nawet kupowali je bo i tak można. Oczywiście na takich stoiskach są lornetki kilku marek klasy 50-300 funtów. Tak, że wybór był, no może poza wielką trójcą. W UE, tam gdzie byłem i bywam :sad: , z takim zjawiskiem się nie spotkałem. :sad:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 01 Lip, 2021   

Sytuacja jaką zastał Jan w samym Wiedniu a więc stolicy Austrii , pokazuje że najciemniej jest pod latarnią :( . Ciekawe czy jest chociaż sklep firmowy przy samej fabryce , kto wie ? . Może nawet można kupić jeszcze ciepłe lornetki , prosto z taśmy produkcyjnej :) .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 01 Lip, 2021   

Wiking69. W samym centrum Wiednia gdzie znajdują się najdroższe sklepy światowych marek, znajdują się 3 sklepy Svarka o słusznej powierzchni z wszelakimi świecidełkami i biżuterią a nie postawili w żadnym z nich chociaż jednej gabloty ze swoimi lornetkami. Co można o tym pomyśleć? :shock: Po prostu dziadostwo.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Czw 01 Lip, 2021   

U nas podobnie: w galeriach handlowych widuję stoiska ze świecidełkami Swarka, ale po lornetkach ani śladu. Żeby chociaż broszury reklamowe tam mieli ze sprzętem optycznym albo porządne katalogi z całościową ofertą marki, a tam nic! Widocznie obecna sytuacja Swarovskiemu odpowiada i nie jest zainteresowany stymulowaniem popytu i poszerzaniem rynku. Inni producenci chyba zresztą też. Np Delta mogłaby spróbować się dogadać z jakąś siecią marketów i umieścić w nich któryś ze swoich tańszych modeli. Kto wie czy by to nie poprawiło wyników sprzedaży i zarazem przyczyniło się do spopularyzowania mody na lornetki?
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 01 Lip, 2021   

Soniak10 napisał/a:
Np Delta mogłaby spróbować się dogadać z jakąś siecią marketów i umieścić w nich któryś ze swoich tańszych modeli.


Najlepiej z Biedronką bo Lidl już swoją linię lornetek posiada. :mrgreen:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 01 Lip, 2021   

No właśnie. Zastanawiam się czemu sieć Fotojoker nie wejdzie w współpracę z Deltą i nie prowadzi sprzedaży ich wyrobów. Mają tylko jakieś nikonowskie najtańsze badziewia w swoich sklepach i to w ilości 2-3 szt i to wszystko. Chyba,że Delcie jest to też obojętne więc nie wychodzi z propozycją wystawienniczo-sprzedażową.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 01 Lip, 2021   

Kiedyś już o tym pomyśle pisałem , teraz tylko przypomnę . Coca Cola i Pepsi Cola wstawiają swoje szafy chłodnicze z napojami do sklepów spożywczych . Dlaczego Steiner nie wstawia oszklonych gablotek z lornetkami do sklepów sportowo-turystycznych . Mają tak szeroki asortyment , lornetki praktycznie na każdą kieszeń . Nawet dla kompletnego laika taki napis robi wrażenie ... STEINER made in Germany .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 01 Lip, 2021   

A co będzie jeżeli Swarovski idąc za światowym trendem zdecyduje się wypuścić na rynek tanią serię ... made in China . Kto się nie skusi na dachówkę z napisem Swarovski 8x32 za 2200 zł . Jest już Zeiss Terra , może być Swarovski Perra . Obie będą produkowane w tej samej fabryce :) .
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Pią 02 Lip, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Kiedyś już o tym pomyśle pisałem , teraz tylko przypomnę . Coca Cola i Pepsi Cola wstawiają swoje szafy chłodnicze z napojami do sklepów spożywczych . Dlaczego Steiner nie wstawia oszklonych gablotek z lornetkami do sklepów sportowo-turystycznych . Mają tak szeroki asortyment , lornetki praktycznie na każdą kieszeń . Nawet dla kompletnego laika taki napis robi wrażenie ... STEINER made in Germany .


To prawda,ja zebym nie zauwazyl lornetki w Lidlu pierwszy raz to bym sobie nie przypomnial ze to moje ukryte gdzies marzenie miec lornetke,tak ze trzeba prowokowac do zakupu,a jak sie nie widzi tego to sie tez o tym nie pomysli ze bym chcial wogule cos takiego.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 02 Lip, 2021   

No właśnie :) . Kupujemy oczami , lornetki jak każdy inny towar musi być w zasięgu wzroku . Przedstawiciele handlowi bardzo się starają żeby ich towar w marketach leżał na najlepszych pułkach . Czyli na odpowiedniej wysokości idealnie w zasięgu wzroku . A gdzie są lornetki Zeissa , Swarovskiego , Steinera ? . Muszę jutro poszukać , może są ukryte pod skarpetkami :) w dziale tekstylnym . A Leica pewnie się schowała za proszkiem do prania :) w dziale chemicznym .
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Nie 04 Lip, 2021   

A zauważyliście jedną rzecz: że chyba żaden producent toreb i plecaków fotograficznych nie promuje żadnego ze swoich modeli jako przystosowanego do noszenia lornetek :?: Pomyśleli o kilku obiektywach, miejscu na smartfona, laptopa a nawet tableta, ale nie przyszło im do głowy że fotograf może chcieć zabrać w teren lornetkę?! Właśnie dostałem w prezencie na Dzień Ojca od córek plecak Vanguard Veo Select 37BRM (uzgodniony ze mną) i będę się musiał nagimnastykować żeby upchnąć w nim którąś lornetkę.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 04 Lip, 2021   

Właśnie dlatego Swarovski produkuje własne plecaki , przystosowane do przenoszenia lornetek i lunet :) . Liczę że Zeiss weźmie przykład z konkurencji i zacznie produkować porządne plecaki . Ponieważ szmaciany plecak który dają w gratisie przy zakupie lornetki , przypomina bardziej worek na kapcie jaki nosiłem w szkole podstawowej :) .
 
 
pokorak_1 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Pon 05 Lip, 2021   

Jan55 napisał/a:
Wiking69. W samym centrum Wiednia gdzie znajdują się najdroższe sklepy światowych marek, znajdują się 3 sklepy Svarka o słusznej powierzchni z wszelakimi świecidełkami i biżuterią a nie postawili w żadnym z nich chociaż jednej gabloty ze swoimi lornetkami. Co można o tym pomyśleć? :shock: Po prostu dziadostwo.



Jakieś 15 lat temu tak własnie było, w butikach Swarowskiego z biżuterią stała gablota z lornetkami. To informacja z pierwszej ręki, osobiście taką kiedyś widziałem.

Teraz firma ma kilka oddziałów / filii, najprawdopodobniej działających niezależnie i mających inne strategie sprzedaży więc siła rzeczy sprzedających produkty w różny sposób.
Tak na marginesie, sprzedaż lornetek w sklepach z biżuterią musiała być naprawdę kłopotliwa :mrgreen: Wyobrażcie sobie na przykład szkolenia personelu :???: :grin:

Tak czy inaczej, firma która produkuje lornetki to Swarovski Optik a firma produkująca biżuterię to Swarovski Crystal Business. Ta druga produkuje chyba też kulki szklane do farb odblaskowych. Mają jeszcze dział o nazwie Tyrolit produkujący fajne zabawki dla przemysłu:

https://www.tyrolit.co.uk/



Z ciekawostek:

1) grupa ma swoje SSC w Gdańsku (powszechna praktyka, duże korporacje robią payrol, księgowość itd tam gdzie jest tanio a jednocześnie ludzie są dobrze wykształceni). Nawet sobie z ciekawości sprawdziłem opinie o miejscu i wygląda na to że pracuje sie tam naprawdę spoko. Gdybym tam kiedyś aplikował to na rozmowe wpadam z EL8.5x42 na szyi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

2) Daniel Swarovski urodził się bardzo blisko polskiej granicy, rzut beretem od Jakuszyc.

3) Swarovski Optik zostało utworzone w 1949 roku ale lornetki robiło juz od roku 1935. W czasie IIWŚ miało kod "cag". Wpiszcie sobie w gugla: "cag binoculars".

4) Rodzina Swarovskich bardzo lubiła pana ze śmiesznym wąsem...
Więcej informacji w anglojęzycznej wiki:

https://en.wikipedia.org/wiki/Swarovski
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 05 Lip, 2021   

Kiedyś w gablotce zobaczyłem kilka lornetek Steinera , nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie fakt że gablotka stała w sklepie Decathlon :) . Przecierałem oczy ze zdumienia , lornetki szybko się sprzedały . Minęło wiele lat :( , nigdy więcej kierownictwo sklepu nie zdecydowało się na sprzedaż markowego sprzętu optycznego . Wolą sprzedawać najgorszy badziew którego nikt nie chce kupić , ponieważ rozlatuje się w rękach .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 07 Lip, 2021   

Wiking69.Svarowski nie ma żadnego sklepu firmowego, ani w Austrii ani na świecie. Bazują tylko na gablotkach w lepszych sklepach z optyką. Szczególnie w USA, Kanadzie i w Anglii, nie wiem jak w Niemczech. Z tego wygląda, że "jadą" tylko na marce i to im wystarcza. :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14