Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
PROSZE O POMOC W WYBORZE OBIEKTYWU !!!
Autor Wiadomość
szycha333 
Nowy
szycha333


Posty: 6
Skąd: podlaskie
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   PROSZE O POMOC W WYBORZE OBIEKTYWU !!!

WITAM , jestem nowy na tym forum zajmuje sie pstrykaniem jakies 2 lata, obecnie mam aparat canon eos 40D, i obiektyw do niego to Canon 28-135 mm f/3.5-f/5.6 EF IS USM, chcialbym dokupic nwy obiektyw cos z klasy L , mam do wyboru Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS USM , drugi to Canon 28-300 mm f/3.5-f/5.6L EF IS USM , i ostatni to Canon 100-400 mm f/4.5-f/5.6L EF IS USM. czy móglby ktos z forumowiczów doradzic, który z nich jest najlepszy do focenia w sumie wszystkiego po trochu,przyroda, ludzie ,sport,itp. glównie jednak chyba najwiecej pstrykam reporterki. Nie chodzi mi ze ten drozszy , a ten tanszy,wazne aby byl funkcjonalny. Czekam na jak najwiecej rad, i z góry dziekuje , pozdrawiam wszystkich. Postaram sie wstawic niebawem kilka moich fotek, do galerii. Lecz narazie musze sie zapoznac z funkcjonowaniem forum.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

Jesli potrzebujesz czegoś do reporterki to 70-200 /f2.8 L będzie lepszym wyborem niż 100-400L . Przemawia za nim stałe światło. 100-400 L mam i jestem z niego bardzo zadowolony ale to szkiełko do reporterki w pomieszczeniach się napewno nie nadaje bo jest za ciemne.

Za 100-400L przemawia głównie zakres . Dla mnie priorytetem przy zakupie tele był właśnie zakres dlatego kupiłem 100-400L a nie 70-200 2.8L .

Jako plus 100-400L mogę podać jeszcze sposób zmiany ogniskowej ,który jest jak dla mnie dużo poręczniejszy niż typowe kręcenie.
 
 
Itey 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

70-200 do reporterki w pomieszczeniach? Ze mnie zaden reporter, ale po tych probach co sie troche bawilem to mi wyszlo, ze troche dlugie te ogniskowe. A jak poczytac o pracy reporterow to chyba czesciej uzywaja szerokiego kata niz tele.
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

szycha333 żaden z wymienionych przez Ciebie obiektywów nie nadaje sie do reporterki. Tele które wymieniłeś nadają się do sportu, przyrody ew. portretu. Do robienia zdjęć reporterskich potrzebujesz szkła takiego jak np. 16-35 f/2.8L, 17-40 f/4L, 17-55 f/2.8 EF-S. Lub jakiejś stałki np.14 mm f/2.8L II , 24 mm f/1.4L, 35 mm f/1.4L.
Co do tele to jeśli potrzebujesz dobrego światła to 70-200 f/2.8L. 100-400L jeśli potrzebujesz większego przybliżenia.
 
 
szycha333 
Nowy
szycha333


Posty: 6
Skąd: podlaskie
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

a co mozecie powiedziec o tym obiektywie , Canon 28-300 mm f/3.5-f/5.6L EF IS USM .
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

Dość wiekowa kontrukcja, ciężko coś napisać nie ma zbyt wiele informacji na necie odnośnie tego szkła. Ale przy tym zakresie ogniskowych nie będzie rewelacji jeśli chodzi o jakość zdjęć. Sugerowałbym Ci zakup tele od 70/100mm i dodatkowo jakiś szeroki kąt choć na cropie to i tak nie będzie rewelacji, musiałbyś mieć 10-22mm ale to już raczej do pejzażu się bardziej nadaje. Choć inne zdjęcia też mogą być ciekawe.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

rafalg napisał/a:
szycha333 żaden z wymienionych przez Ciebie obiektywów nie nadaje sie do reporterki.


Jesteś reporterem? Sądząc po tym co piszesz to raczej nie jesteś.
Obiektyw 70-200/2.8 IS L to podstawowy obiektyw reporterski i wraz z 16-35 tworzy "złoty tandem" fotoreportera. Z pewnością warto kupić.
28-300L to też szkło dla fotoreportera i jeżeli warunki oświetleniowe będą dobre to z pewnością często da sobie radę z tematem. Niemniej "złoty tandem" jest z pewnością lepszym wyborem... masz cały czas światło 2.8 , zasięg można sobie wydłużyć przez TC 1.4 a światło i tak będzie lepsze przy długim końcu a 16-35L zapewni prawdziwy szeroki kąt.
Z trzech zaproponowanych obiektywów bezwzględnie polecam 70-200/2.8.
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

MM napisał/a:
Jesteś reporterem? Sądząc po tym co piszesz to raczej nie jesteś.

Nie jestem, ale dobrze że Ty jesteś reporterem, fotografem zawodowym, ślubnym i niewiadomo kim jeszcze. Składamy Ci wszyscy pokłony. My niedouczeni amatorzy.

Aha i czekam na ostrzeżenie.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

Na tym forum sporo jest osób które doradzają w kwestiach o których tylko czytały a same tego nie robiły. Jeżeli ktoś o czymś nie ma praktycznego pojęcia to niech tak kategorycznie nie doradza a jak już doradza i robi to źle w dziedzinach o których ja mam jakąś wiedzę praktyczną to takie złe doradzanie będę zdecydowanie "prostował" i posty ja wyżej w stylu "urażonej panienki" nie zrobią na mnie wrażenia.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 14 Cze, 2008   

Co jak co, ale ja nie rozumiem o co chodzi z tym 28-300L -> ktoś może mi powie, dla kogo z początku takie szkło, było przeznaczone?

100-400 miałem dzisiaj w łapie - fajne niby, z pewnością fajniejsze od 70-200VR, ale to moje osobiste potrzeby :)

a 70-200IS - nie znam osoby, która nie poleciłaby tego szkła do sportu halowego, na świerzym powietrzu czy czegoś tam jeszcze. Sensu istnienia 16-35 do reporterki sportowej nie widzę, ale wierzę, żę coś takiego istnieje. Inaczej z reporterką przykładowo polityczną, tam nie widzę za bardzo miejsca na 70-200IS :)

Ale to już osobiste potrzeby...

Jak robisz przyroda + sport -> 100-400 moim zdaniem (super szkło do focenia ptaszków, a i na piłkę nożną czy żużel w dzień spokojnie się można udać z tym),
jak sport + przyroda -> 70-200/2.8IS + TC 1.4 na wrazie czego :)

A tak wg mnie to powinieneś zainwestować w zestaw stałek :)
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

28-300L - dla kogo?
np dla osób które mają kasę i chcą mieć L w takim zakresie-znam jedną :lol:

[ Dodano: Nie 15 Cze, 2008 00:08 ]
dodam więcej znam osoby które kupują 400/2.8 L też z tego powodu :cool:

[ Dodano: Nie 15 Cze, 2008 00:10 ]
a jesli chodzi o sport to imho tak 70-200 (w każdej wersji), jak 28-300L, 100-400L i 400L (w obu wersjach) mogą być przydatne i znajdą się osoby które posiadając jedno z tych szkieł, a nie posiadając innych będą do upadłego bronić swojego wyboru :cool:
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Ale z pewnościa najbardziej uniwersalne (pomijając do czego) to 70-200!
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

dla czego i do czego? :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

mavierk napisał/a:
Inaczej z reporterką przykładowo polityczną, tam nie widzę za bardzo miejsca na 70-200IS :)


Mavierk, weź do ręki pierwszy z brzegu numer Wybiórczej i zobacz ile tam jest fotek twarzy polityków, robionych podczas różnych konferencji prasowych. Czym chcesz robić takie twarze, jak nie jakimś tele?
Szerokim kątem to można robić jak rolnicy rzucają pomidorami w ministra rolnictwa. :D
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

mavierk napisał/a:
Inaczej z reporterką przykładowo polityczną, tam nie widzę za bardzo miejsca na 70-200IS :)


To podstawowe szkło w takich zastosowaniach. Często jest używane także wraz z podpiętym 300/2.8 IS L na drugim 1D.
Wszelkie oficjalne konferencje prasowe, ceremonie otwarcia, oficjalne uroczystości itd. Tam taki 70-200/2.8 jest ważniejsze często od 16-35L, bo "borowiki" trzymają dystans i prasa ma swoje odgrodzone miejsca - niestety często nie jest to zbyt blisko od idealnych miejsc do focenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14