Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Porównanie najlepszych siódemek
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 13 Lip, 2021   Porównanie najlepszych siódemek

Kocham siódemki , mam tak od dziecka :) od czasu kiedy pierwszy raz dorwałem PZO 7x45 . Miałem przez kilka lat Leicę Trinovid 7x42 BN , teraz mam króla klasyków :) czyli Zeissa Dialyta 7x42 T* i moje spełnione marzenie :) FL 7x42 oraz 1600 g czystego złota czyli Wiliams Optic 7x50 ED . Miałem w rękach wspaniałego Swarka SLC 7x42 , rewelacyjnego mistrza ostrości SLC 7x50 , magicznego Zeissa Marine 7x50 , uroczego średniaka Steinera Navigatora 7x50 Pro , zachwycającą Leicę Ultravid 7x42 , odlotową Leicę Trinovid 7x35 , a na deser bawiłem się oazą spokoju :) , czyli Meoptą 7x42 . I powiem wam że każda z tych siódemek jest inna , to niesamowite jak bardzo się różnią . Dlatego zachęcam żeby wszyscy którzy mają siódemki , opisali swoje spostrzeżenia . Arek masz Leicę , Swarovskiego i Doctera , wyjmij z szafy zakurzone pudełka :) i porównaj te perełki . Adamie z Wielkopolski :) liczę na Ciebie .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 13 Lip, 2021   

Był taki piękny dzień , siedzieliśmy z Mnichem nad zalewem Zegrzyńskim i porównywaliśmy Leicę Trinovid 7x42 BN z Zeissem 7x45 T*P* Night Owl . Nocna sowa od razu robiła wrażenie swoim polem 151 metrów , ale czuło się także inny styl , zupełnie jakby pejzaż malował inny malarz , używając innej techniki i innej palety barw . Obie lornetki były zachwycające , zarówno optycznie jaki mechanicznie , natomiast Zeiss wyślizgiwał mi się z rąk :( . Duży ciężar i kształt korpusu wymaga większej uwagi podczas używania Zeissa .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 13 Lip, 2021   

Wiking69, masz w takim razie zaległości w klasie 7x35. Jest cała masa modeli Porro z lat 50-tych i 60-tych z polami na poziomie 11-12.5 stopni - niektóre z nich uznawane już za kultowe. Np. taki Bushnell Rangemaster w pierwszej wersji z lat 50-tych robiony przez Fuji. Wtedy kosztował 125 dolarów, co odpowiada dzisiejszym 1200-1300 dolarom. Jeśli chcesz go obecnie kupić w bardzo dobrym stanie musisz przygotować kilka tysiączków.

Przy nich Zeiss Design Selection 7x45 B T* z polem 8.6 stopnia to dziurka od klucza ;)
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2508
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 13 Lip, 2021   

No, ten Bushnell Rangemaster robi wrażenie. Ciekawe jak u niego z optyką przy tak szerokim polu. Ale podobno aberracja dobrze skorygowana i ostrość też dobra. Bo gabarytowo i wagowo / 1000 g/ to kloc niezły jak na 7x35, chociaż są od niego cięższe. Z tego co piszą to ostatnie modele pod tą nazwą kosztowały 450$. Później był produkowany nie przez Fuji, tylko przez inną japońską firmę. A teraz cena faktycznie jest niezła-około 7000-8000 zł. :roll:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 13 Lip, 2021   

Arek ... tak ładnie zacząłeś swoje opowiadanie o szerokokątnych siódemkach i można powiedzieć że przerwałeś w połowie zdania :( . A to przecież dopiero początek historii :) . Przyznaj się lepiej że masz w szafie taką perełkę 7x35 z polem 12,5 stopnia :) . W takim razie zacznijmy od początku ... Dawno dawno temu w odległej galaktyce , rycerze Jedi szukali szerokokątnej siódemki żeby śledzić Krążowniki Imperium :) . Imperator wiedząc o tym wykupił wszystkie szerokokątne lornetki na eBayu . Nie wiedział jednak że redaktor naczelny Optycznego.pl schował jedną w swojej szafie w pudełku po butach . Szpiedzy Imperium śledzą portale lornetkowe żeby się dowiedzieć kto ma Bushnella z polem 12,5 stopnia . Rebelianci walczący z Imperium postanawiają ... no i co było dalej Arku :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 13 Lip, 2021   

Wiking69, ten artykuł, który piszę to właśnie o 7x35 więc będziesz miał swoją opowieść.

Jan55, potem robił to Tamron i to była już zupełnie inna lornetka. Z inną optyką, innym polem i zupełnie inną, bardzo oryginalną obudową. Modele Tamrona są uznawane za trochę gorsze i w ładnym stanie kupujesz je za 1000-2000 zł.
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 14 Lip, 2021   

Dzięki Wiking za wsparcie w temacie "siódemkowym". Moją pierwszą lornetką, którą dostałem od rodziców 35 lat temu... była Tento 7x35, no więc mam wielki sentyment do cyferki 7 i wszystkiego co się z tym powiększeniem wiąże :smile: Generalnie jednak moim ulubionym powiększeniem jest 10x i w większości sytuacji dziesiątka sprawdza się u mnie doskonale. Nie mam też problemów z drganiem (jak narazie...) Ale to powiększenie najzwyczajniej słabo działa w lesie, w parkach, w gęstych zaroślach na małych odległościach (np. w wyszukiwaniu małych, ruchliwych ptaków) Siódemka jest wg mnie świetnym uzupełnieniem dziesiątki, zwłaszcza 42 lub 35. W moich zastosowaniach 7x50, zwłaszcza IF nie ma uzasadnienia.
Jak dobrze pójdzie to za jakieś 2-3 tygodnie zrobię mały, amatorski raport z porównania 3 świetnych 7x42... :smile: Mam nadzieję, że się uda!

ps. mały raport ze Słowińskiego Parku: latarnie, tarasy i wierze widokowe, piękne jeziora, piękne dzikie lasy, Bieliki, Kanie itp., itd. i... jedna plastikowo-odpustowa zabawka w rękach małego chłopca... nie-do-wia-ry!!!
Z tych pięknych okoliczności przyrody pozdrawiam wszystkich serdecznie! :smile:

Słowiński Park.jpg
Plik ściągnięto 3618 raz(y) 638,97 KB

 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 14 Lip, 2021   

W pozdrowieniach zdjęcie z 10x, a to przecież temat siódemkowy... No więc zdjęcie przez siódemkę.
W polu widzenia przed momentem była Kania Ruda, a chwilę później Bielik... :smile:

Meopta7x42.jpg
Plik ściągnięto 3610 raz(y) 454,71 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 15 Lip, 2021   

Kiedy słyszę że za trzy tygodnie jest szansa na porównanie trzech wspaniałych 7x42 , uśmiech pojawia się na mojej twarzy :) . Byłoby fajnie , mam nadzieję że się rozpiszesz :) . Meopta , Leica Ultravid , Dialyt T*P* . A może Swarovski SLC ? . Na Nikona EDG nawet nie liczę :( , jest ich za mało na Polskim rynku .
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 16 Lip, 2021   

Na wstępie chciałem przeprosić za strasznego "ortobyka"... Oczywiście oglądałem piękno Słowińskiego Parku Narodowego z wieży widokowej, a nie z tego "tworu", o którym napisałem kilka postów powyżej... Proszę Arku o poprawienie tego babola! :smile: (daję sobie językową czerwoną kartę :smile: )
Wikingu, trafiłeś w setkę!!! Oby tylko się to udało. Jeśli tak, wszystko dokładnie, w miarę moich możliwości opiszę.
Pozdrawiam!
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 17 Lip, 2021   

Testy testami Adamie :) , ale i tak wygra Zeiss Dialyt T*P* . Taka lornetka zdarza się raz na 1000 lat :)
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 26 Lip, 2021   

No więc może byś się pochwalił co tam nowego w Twojej "stajni" się pojawiło? :smile:
Czy to 7, czy może 8, na pewno coś bardzo dobrego, no bo to przecież był SF...
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 26 Lip, 2021   

8x32 ... ale nic więcej nie powiem :)
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2508
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 26 Lip, 2021   

Wiking...Nie trzymaj nas w napięciu bo to niezdrowe, zwłaszcza dla nas :lol: . A jak Ci nie pogratulujemy zakupu, to wiesz czym to grozi tej lornetce :mrgreen: . Tak, że zastanów się i mów szybko. :grin:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 26 Lip, 2021   

Nic nie powiem :) . Nie chcę się narażać na życzliwe komentarze i dyskusję w stylu ... czy warto było zamienić SF na ... ? . Lekarz zabronił mi się denerwować , mam zmienić pracę i żadnego oglądania wiadomości w TVP :) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 20