Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fujinon 16x70
Autor Wiadomość
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 355
Wysłany: Czw 22 Lip, 2021   Fujinon 16x70

Poszukuje nowej lornetki marki : Fujinon 16x70.
Większość odzwonionych sklepów lornetkowo-astronomicznych jest nadal w pandemii korona-wirusowej i nie zna jej terminu zakończenia w związku z czym wysprzedają to co mają a tego akurat brak ... :)

Czy ktoś może wie gdzie można zdobyć owe cudeńko ?




T
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 23 Lip, 2021   Re: Fujinon 16x70

TRYTON7 napisał/a:
Poszukuje nowej lornetki marki : Fujinon 16x70.


Czy ktoś może wie gdzie można zdobyć owe cudeńko ?


TRYTON7 skoro tak się zawziąłeś na tego Fuji to można go nabyć tu:

https://www.amazon.pl/Fuj...customerReviews

chociaż cena moim zdaniem jest wygórowana.

Ps. Odradzam czytanie opinii nr3 z dnia 14 marca 2017 ponieważ może zachwiać twoim postanowieniem!
Ps.2 Osobiście bardziej zastanowiłbym się nad którąś z lornetek APM;
70-ki:
https://www.apm-telescope...aeser-70mm.html
80-ki:
https://www.apm-telescope...aeser-80mm.html
Ps3. Ostatecznie twoja kasa i twój wybór.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 355
Wysłany: Pią 23 Lip, 2021   

dzięki za inf. ale musze kupić lornetkę w sklepie z rachunkiem gdyż jak mówił - Jacek Ben Silberstein :"pieniądz musi być wydany w kraju bezwzględnie do końca roku..."

Co do opinie : czytam tylko te Edz-a z Cloudy Nights i właśnie Fujinon wśród achromatów 70mm jest gralem ...
Wśród Fujinonow właśnie 16x70 ma największe skupienie pełnego oświetlenie docierającego do źrenicy wyjściowej, wspaniałą sprawność >90%, jak i wiele innych parametrów optycznych na b. wysokim poziomie...
pewnym zagrożenie może być 18x70 Nikon ale Edz go porównał i wypadł trochę gorzej pod rozgwieżdżonym niebem, sprawdzę to niebawem na zlocie Kudłacze 2021.
Fujinony z Amazona,etc. tu trzeba uważać bo są podróbki...
mam znajomego dealera Fuji w USA który specjalizuje się w pogoni za klonami ... sprawdzał moje Fujinony : 7 i 10x50 FMT-SX2 czy abym nie miał podróbki
Mam oryginały.

APM ? w porównaniach achro do achro ED do ED nie zbliża się nawet do poziomu Japończyka
to chińszczyzna i bez względu jak bardzo będzie zachwalał je Markus :cool:

Kupił bym tez z marszu : Doctera N.8x56 B/GA lub William O. 22x70 ale obie poza zasięgiem organoleptycznym .


T
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 23 Lip, 2021   

Wprawdzie to inne parametry , ale ciekawe jak w astronomii sprawuje się Zeiss 20x60 S z mechaniczną stabilizacją obrazu .
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 23 Lip, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Wprawdzie to inne parametry , ale ciekawe jak w astronomii sprawuje się Zeiss 20x60 S z mechaniczną stabilizacją obrazu .

Zeiss świetnie sprawuje się w astronomii, ponoć nawet Elon Musk na niego odkłada pieniądze :razz:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 23 Lip, 2021   

Jeżeli z ręki można obserwować nocne niebo i to powiększeniem 20x , to musi być ... kosmos :) . Gdyby tak Arek ją kiedyś przetestował , mogłoby się okazać że gwiazdy są jak szpileczki :)
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 23 Lip, 2021   

TRYTON7 napisał/a:
Wśród Fujinonow właśnie 16x70 ma największe skupienie pełnego oświetlenie docierającego do źrenicy wyjściowej, wspaniałą sprawność >90%, jak i wiele innych parametrów optycznych na b. wysokim poziomie...

sprawdzę to niebawem na zlocie Kudłacze 2021.


Zacznę od Kudłaczy bo właśnie przed wczoraj dostałem sms-a od kolegi w tej sprawie, no cóż będę wtedy nie tak daleko bo pod Tatrami.

Jeżeli to ten Fujinon co był testowany:

https://www.optyczne.pl/i...netki&test_l=39

to jak na mój gust za bardzo winietuje, poza tym sprawność ponad 90% tak ale to sprawność dzienna nie nocna, bo ta tak wysoka to prawdziwa rzadkość.

Ps. Jeżeli wyżej cenisz achromat od ED Apo np. tego:

https://www.apm-telescope...f-fuellung.html

to nawet nie dyskutuję.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sob 24 Lip, 2021   

Z tego co pamiętam to ta fuji straszną aberrą zazielenia i zafiolecia obraz i zniechęca przeogromniastymi okularami, które ni jak nie pasują do nosa.
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 273
Wysłany: Sob 24 Lip, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Jeżeli z ręki można obserwować nocne niebo i to powiększeniem 20x , to musi być ... kosmos :) . Gdyby tak Arek ją kiedyś przetestował , mogłoby się okazać że gwiazdy są jak szpileczki :)


Tutaj co nieco o tym jak się sprawuje, i porównanie z tańszym stabilizowanym Canonem
http://astromaniak.pl/vie...p?f=22&p=436371
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 284
Wysłany: Nie 25 Lip, 2021   

Cześć

Fujinon 16x70 jest dobrym wyborem jeśli chodzi o nocne niebo AC przy obserwacjach DS ma drugorzędne znaczenie , obraz jaki daje pod ciemnym niebem zachwyca …

Miałem kilka BA8 astrphisc , DO ,
Fujinon najlepszy mechanicznie i optycznie


M.
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 284
Wysłany: Nie 25 Lip, 2021   

Całkiem fajną i tańszą alternatywą jest TS Optics 22x85

Większy zasięg okupiony ciężarem , optycznie jest poniżej fujinona ale możliwości ma duże .
Niestety wymaga poważniejszego statywu , ja używałem z Benro na głowicy Video S6 i. było naprawdę komfortowo , jak na lornetkę bez „kątowych okularów”
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 355
Wysłany: Pon 26 Lip, 2021   

Miałem Fuji 16x70 a wiec niestety wiem czego chcę.
Żadne chińskie APM na fk61 itp. orientalne szkiełka.

Zeiss 20x60 na stabilizatorach to inna liga cenowa...

Zastanawiam się czy Nikon 18x70 to naprawdę achro ?

https://www.cloudynights....4Q#entry3748366



T
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 729
Skąd: Śrem
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Takie coś wpadło mi w oczy:

https://www.astromaniak.p...hp?f=31&t=62894
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 729
Skąd: Śrem
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Po przesłaniu przeczytałem opis... :roll:
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 355
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

znam gkg , trzeba wymienić pryzmat albo nawet 2...
nie jest to takie proste...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14