Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
tania luneta na łosia
Autor Wiadomość
Macieq 
Początkujący


Posty: 45
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pon 20 Lis, 2006   

Przeglądałem ofertę Celestrona, a dokładniej modele 80ED. I okazuje się, że są dwie lunetki o podobnych parametrach. Jedna, to typowy refraktor do obserwacji nieba:
http://www.opticsplanet.n...ting-scope.html
a drugi, to lunetka ogólnego zastosowania, w tym również astronomicznego:
http://www.opticsplanet.n...ting-scope.html
I tu mam pytanie. Czy ta druga, czyli Ultima 80ED ma jakieś minusy przy obserwacjach astro, w stosunku do pierwszej? Na pewno nie ma celownika, ale to można pewnie dołożyć. Podejrzewam, że okular zoom też można wymienić na porządny astro. Przypuszczam też, że w Ultimie nie ma możliwości wymiany pryzmatów, np na kąt 90 st.
Prosiłbym o opinię na temat różnicy w przydatności do obserwacji przyrody i do astro obu modeli.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Macieq 
Początkujący


Posty: 45
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Czw 23 Lis, 2006   

Chyba muszę z tym pytankiem udać się na astro-forum :?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Lis, 2006   

Do Ultimy 80ED jest tylko wyjście okularów 1.25". Do refrakora 2", co poszerza możlwiosci o obserwacje przy użyciu szerokokątnych okularów 2" wysokiej klasy. Nie wiem też jak Ultima, która ma zwartą konstrukcję, wytrzyma np. z okularami ultraszerokokątnymi klasy 70-80 stopni. Tam może być spore winietowanie.

Ultima 80ED wydaje się też krótsza, co sugeruje mniejszą ogniskową, co przy tej samej średnicy obiektywu wskazuje na większą podatność na aberrację chromatyczną.

Arek
 
 
Macieq 
Początkujący


Posty: 45
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Czw 23 Lis, 2006   

Dzięki Arek :)
Czy wiesz, że kiedyś, jak byłem jeszcze w szkole podstawowej, każdy (z mojej klasy) musiał zastanowić się, kim chciałby być, a następnie pójść do odp. zakładu pracy i porozmawiać z osobami wykonującymi wybrany zawód.
Ja poszedłem do Instytutu (Zakładu?) Astronomii PAN, porozmawiać z astronomami. Życie potoczyło się nieco inaczej, wylądowałem na Geografii UW 8) , trochę astronomii tam mieliśmy :)
 
 
Felix 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Mazury, Radzymin
Wysłany: Sro 10 Cze, 2009   

Jak już masz coś kupić to kup raz a dobrze. Ja kupiłem na Allegro badziewo i teraz nie mam co z tym zrobić. Może być to dobra lornetka nawet do 1000 zł lub luneta. Popatrz sobie na stronę Delta Optickal. Kupowałem u nich lornetkę i w porównaniu z tymi z Allegro to sokole oko. Człowiek zajmujący się sprzedażą w tym sklepie dobrze doradzi. Nad Biebrzą faktycznie musi być luneta bo odległości z miejsc widokowych są znaczne. Tez lubię obserwować ptaki . Byłem nad Biebrza na początku maja.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2647
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009   

W sobotę testowałem trochę Celestrona Ultimę 80 porównując go do refraktora 70/700. Fajny, jasny obraz ale powyżej 28x na ptakach widoczna była aberracja (przy 50x już spora) a w ciemniejszym refraktorze ani śladu. Momo tego to niezły sprzęcik, mobilny, który radzi sobie także w astronomii - np. M81 i M82 ładnie widoczne tak samo gromady otwarte, Księżyc, Jowisz...Z tym celowaniem trochę kłopot.
Wersja ED pewnie z aberracją by sobie poradziła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10