Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Mała lornetka do 1000zł
Autor Wiadomość
OlaOleńka 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   Mała lornetka do 1000zł

Hej. Potrzebuję pomocy w wyborze małej lornetki dzięki której będę mogła podziwiać góry, mazury ale też i miejską dżunglę z balkonu :wink:
Trochę już poczytałam forum i wydaje mi się, że potrzebuję lornetki w rozmiarze 8x32 i wadze nie większej jak 500-550g (chucherko ze mnie :grin: )
Budżet jakim dysponuję to okolice 1000zł.
Po analizie forum wstępnie wytypowałam:
Kowa 8x32 SV,
Nikon Prostaff 7s 8x30,
Meade Rainforest Pro 8x32,
Vixen New Foresta HR 8x32 DCF,
Vixen ATREK HR 8x32 DCF
Vortex Diamondback 8x32
Niestety nie o wszystkich tych lornetkach znalazłam artykuły dlatego bardzo proszę o pomoc :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

Z tych, ktore wymienilas to najlepsza bedzie :
1.Vortex Diamondback HD 8x32 ( mozesz miec klopot z zakupem bo zniknely ze sklepow ale jeszcze BEA FOTO chyba ma. Lornetka idealna dla Ciebie, jest mala,lekka, ma bd optyke, duze pole widzenia, najwieksze z tych wymieninych, bd budowe i mechanike, mozna ja schowac nawet do torebki. Nie szukaj innych tylko kupuj ta a bedziesz wiecej niz zadowolona :grin:
2.Vixen New Foresta i Kowa to duze lornetki jak na 8x32 ale nie zle
3.Meade mialem, ale jest ciemnawa i niewarta obecnej ceny
4.Nikon nie zly ale ciemny, male pole widzenia
5.Vixen Atrek male pole i malo znana lornetka, nie ma wiadomosci w internecie.
W/g mnie tylko Vortex, mam go i jestem mega zadowolony. :grin:
Przepraszam za pisownie ale pisze z laptopa z niemiecka klawiatura.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

Olu Oleńko :) z kwotą 1000 zł możesz już powalczyć o coś konkretnego . Ale pamiętaj że nawet doświadczeni pasjonaci , mający duże doświadczenie i kilkanaście lornetek . Zawsze wolą przed zakupem przyłożyć lornetkę do oczu :) . Można się przykro rozczarować , nawet jeżeli z opinii innych wynika że to świetna optyka . Z lornetkami jest inaczej jak z butami , muszą od razu pasować , lornetki nie da się rozchodzić . Pamiętaj też że możesz kupić świetną markową lornetkę za 50 % ceny ... oczywiście używaną . Musisz tylko na spokojnie i bez pośpiechu poszukać czegoś ciekawego na OLX , najlepiej blisko domu . Koniecznie odbiór osobisty ! . Napisz w jakim województwie mieszkasz , łatwiej będzie Ci pomóc . Może nawet w Twojej okolicy jest fajny stacjonarny sklep z lornetkami :) .
 
 
OlaOleńka 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

Dziękuję za odpowiedź :wink:

Mieszkam w Lublinie. Jest tu dużo sklepów myśliwskich i sportowych ale nie bardzo wiem do których warto zajrzeć. Lornetkę Vortex Diamondback 8x32 znalazłam tylko w jednym sklepie internetowym (Kolba.pl) więc raczej w żadnym sklepie stacjonarnym jej nie znajdę :cry:

Edit. Vortex Diamondback 8x32 w cenie 900zł nie jest nigdzie dostępny. Znalazłam oferty w cenie ok 1050zł. Dostępna jest za to wersja 8x28 i to w cenie 600zł.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

Ta w Kolbie za 1050 to Vortex 8x42 i to jest tez bd lornetka tylko wieksza i ciezsza. Co do 8x28 to jest niezla ale slabsza (troche ciemniejsza ) od 8x32. Wielkosciowo i wagowo jest taka sama. Na OLX jest do sprzedania nowa z gwarancja 8x32 Vortexa za 850 zl, kupiona chyba w maju 2021r. Zadzwon i sie zorientuj co i jak. Ewentualny zakup zrob tylko platne przy odbiorze. Co prawda kol.Wiking poleca CI zakup uzywki ale ja na Twoim miejscu bylbym daleki od tego bo nie masz obeznania w lornetkach. Po za tym nie widze nic co by mialo pasowac do Twojej potrzeby czyli wielkosc,waga i jakosc. Nawet ta z OLX mozesz reklamowac, w razie czego, bo ma gwarancje 2 lata i dozywotnia producenta.
 
 
OlaOleńka 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   

Dzwoniłam do 2 sklepów i dostawa Vortexa Diamondback 8x32 nastąpi dopiero za ok 2 miesiące.
Ta z OLX odpada bo chce kupić nowy sprzęt z możliwością zwrotu.
Na anglojęzycznym forum polecali lornetkę Opticron Discovery WP PC 8x32. Czy to dobry wybór? Czas oczekiwania ok 2 tyg - jeszcze do przełknięcia.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   

Nigdy nie miałem jej w rekach , ale opinie na birdforum są pozytywne , polecają ją nawet dla dzieci . Ale największym atutem jest jednak jej waga ... 391 g .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   

A szukałaś czegoś w ofercie Delta Optical ? .
 
 
OlaOleńka 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   

Przeczytałam, że ten Opticorn ma korpus wykonany z plastiku i pewnie stąd taka mała waga.
Jako że chcę żeby był to zakup na lata to trochę się waham czy plastikowa obudowa będzie wystarczająco wytrzymała :cry:
Czytałam o Delcie Optical One 8x32 ale jest ogromna rozbieżność opinii odnośnie tej lornetki.
Ostatnio zmieniony przez OlaOleńka Sro 04 Sie, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   

Ola...Doloz do tej samej ale z dodatkiem ED; jest zdecydowanie lepsza, ma pole 8* i poprawiona optyke.
Co do zwrotu to tez sie zastanow. GB wyszla z Unii i niestety ale poczta miedzy nimi a Unia nie dziala juz tak jak przed ich wyjsciem. Przesylki ida zdecydowanie dluzej, nawet 2 tygodnie. Nie mowie juz o kosztach wysylki paczki i o cle. Po podliczeniu kosztow wyjdzie o 200-300 zl wiecej do ceny. Zakup poza Unia to tez loteria. Mozesz nie trafic w czas zwrotu i poniesiesz podwojne koszty.
Na Twoim miejscu nie zastanawialbym sie tylko albo kupil ta na OLX albo czekal na dostawe do sklepu.
Zakup na Amazonie odpada, mozesz kupic lornetke po "refribushu" co jest raczej pewne. Znam kilka osob co sie tak zrobily.Dopiero po interwencjach i reklamacjach, jedni dostali zwrot pieniedzy, inni nowe lornetki.
Chyba, ze szukasz jakiegos "grala" no to zmienia postac rzeczy, albo masz kogos na wyspach kto Ci kupi i przywiezie ale o zwrocie tez zapomnij bo nie zmiescisz sie w czasie. Przerabialem to i zrezygnowalem mimo, ze mam rodzine w Szkocji.
Warto to przemyslec. :wink:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   

W Delte nie wchodz, jest slabsza od Vortexa, zdecydowanie slabsza. :roll: Najwiekszy problem jest w tym, ze w Polsce nie ma co wybrac w 8x32 do 1000 zl. poza Vortexem,Vixenem Foresta i Kowa. Ale Vortex tylko spelnia Twoje warunki (wielkosc,waga,budowa i jakosc optyczna ) a pozostale to lornetki wieksze, ciezsze z malymi polami a optycznie porownywalne.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   

Ola...Wejdz na strone sklepu EDREDON (polski sklep,dobra obsluga) ,jego wlasciciel prowadzi sprzedaz lornetek Opticrona i mozesz sie zorientowac co ma do powiedzenia na ten temat.
 
 
OlaOleńka 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   

A co z Vortexem ale w rozmiarze 10x32? bo ten jest dostępny od ręki w cenie ok 850zł.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   

Olu ... jeżeli chcesz żeby to był zakup na lata , to musisz zwiększyć budżet i uzbroić się w cierpliwość . Kiedyś udało mi się kupić za 1350 zł używaną Leicę Trinovid 8x32 BA ( w idealnym stanie chodzą po 3000 zł ) . Musiałem po nią jechać aż 200 km :) . I to jest lornetka na całe życie , optycznie i mechanicznie bajka . Nowa lornetka na lata z gwarancją producenta kosztuje znacznie więcej ... moim zdaniem najtańsza opcja to ... Nikon 8x30 EII .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   

Olu chciałem Cię namówić na odrobinę wysiłku intelektualnego a przy okazji miłą i relaksującą lekturę . Lornetkowe klasyki sprzed lat ... to nie wizyta w muzeum archeologicznym , ale kopalnia wiedzy o wspaniałych lornetkach które są dzisiaj marzeniem wielu pasjonatów . Dopóki nie zapoznasz się z tą często ekscytującą lekturą , dopóki nie zobaczysz na własne oczy piękna tych lornetek , nie będziesz potrafiła podjąć mądrej i świadomej decyzji dotyczącej wyboru najlepszej lornetki dla swoich oczu . Naprawdę warto ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15