Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

----- R E K L A M A -----

Previous topic «» Next topic
Kompakt na ptaki ok 2k
Author Message
towner
Bywalec


Posted:     [ !!! ]

Może https://allegrolokalnie.pl/oferta/fujifilm-x-m1-obiektyw-16-50mm-jak-nowy
i ten obiektyw https://allegrolokalnie.pl/oferta/obiektyw-fujinon-xc-50230-mm-f4567-ois-ii

kompakt to dla mnie temat zamknięty zanim otwarty, od około 5-ciu a może 10-ciu lat nie ma to sensu,
chyba że mamy na myśli kompakty typu Fujifilm x100 albo Sigma DP ale to wąska specjalizacja,
raczej nie do ptaków.
 
 
sim17
Początkujący
fotografuję ptaki


Posted:     [ !!! ]

Dziękuję wszystkim za rady.

Miałem w ręku w Euro Panasiewicza FZ-300, w promocji za niecałe 1900 zł.
To co było kuszące to obiektyw ze światłem 2.8, który jak mniemam pozwoliłby robić foty przy gorszej pogodzie. Byłem o krok od kupienia, ale koniec końców się nie zdecydowałem. Póki co na krótsze spacery będę zakładał na D3500 krótszą lufę (Tamrona 70-300).

Jeszcze pomyślę.
 
 
Jan55
Optyczny
amator


Posted:     [ !!! ]

Lepiej na tej kombinacji z Nikonem wyjdziesz. Lustrzanka to nie kompakt i jakość zdjęć na pewno jest lepsza. Z tego co pamiętam, to zdjęcia z tego Panasa na 2,8 nie były zachwycające, dopiero po przymknięciu nabierały troszkę lepszej jakości. Może dozbieraj do lepszego obiektywu typu 150-600 i zostań z tym co masz. :wink:
 
 
sim17
Początkujący
fotografuję ptaki


Posted:     [ !!! ]

[quote="Jan55"]Może dozbieraj do lepszego obiektywu typu 150-600 i zostań z tym co masz. :wink:[/quote]

Mam już Sigmę 150-600 i to mój podstawowy oręż. Kompakt rozważałem jako sprzęt uzupełniający, lżejszy i poręczniejszy, na krótsze wypady.
 
 
Jan55
Optyczny
amator


Posted:     [ !!! ]

No tak, Sigma plus body trochę waży, więc jest co dźwigać, kompakt jednak trochę lżejszy a z poręcznością różnie bywa, te wszystkie długozoomowe jednak są duże i też ważą, tyle, że mniej od takiego zestawu jaki posiadasz. :grin:
 
 
TomPL2
Optyczny


Posted:     [ !!! ]

Kompromisem jakościowo-wagowym mógłby być FZ2000 (waga 966g i zakres 24-480mm) ale wymiotło już z rynku...
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group