Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Vortex Razor UHD 10x50 -- bardzo krótka recenzja
Autor Wiadomość
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 29 Sie, 2021   

To Węgry są już częścią Niemiec?
Conquest 10x42, żeby miał prawo tyle kosztować, powinien być ostrzejszy chociaż na osi, a muszle oczne powinny się zachowywać przynajmniej tak dobrze, jak w tych lepiej wykonanych lornetkach w Chinach.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Nie 29 Sie, 2021   

Maciek, twoją opinię traktuję jako zamierzone lub nie jednak wsparcie. Unikam wchodzenia w takie "spory" na forach, tutaj jednak określenia typu "tania chińszczyzna", czy pojawiające później się w tym kontekście określenia "dupiana obudowa" "chłam" uważam za przesadzone i dałem do tego komentarz.
Mam podejrzenie (i tylko podejrzenie), że Jan55 lornetek Conquest HD na oczy nie widział. W dwóch wpisach na ten temat w pierwszej kolejności odnosił się tylko do opinii z Internetu. W ostatnim skierowanym do mnie nagle pisze o tym, że widział kilka używanych jako jedyne lornetki swoich właścicieli, które wyglądały gorzej niż tańsza chińszczyzna. Dziwnie to wygląda, bo normalne jest, że w pierwszej kolejności piszemy o własnym prawdziwym doświadczeniu ze sprzętem, a w drugiej posiłkujemy się opisami nieznanych ludzi z Internetu. Podejrzewam, że chodziło o dodatkowe wzmocnienie swoich argumentów w sytuacji, w której takiej lornetki rzeczywiście używałem przez kilka lat - lato-zima, w leśnym terenie, nie w "białych rękawiczkach" i jako główną wyjściową. Dbam o sprzęt, dlatego moje lornetki bez względu na markę nie spadają z foteli samochodu podczas jazdy, nie kładę ich na podłogę pod fotel, nie smażą się latem na podszybiu w samochodzie, nie spadają z ambony, nie mają kontaktu z kanapkami, błotem, alkoholem, pies nie nosi w pysku itp. Być może przy takim traktowaniu po latach taka obudowa źle wygląda :)

Bardziej pozytywna wersja to taka, że może chodziło o wcześniejsze wersje Conquest, nie HD. Na temat tej wcześniejszej serii nie mam wiedzy: nie miałem i nigdy mnie nie interesowały.


A miałem już w tym temacie nic nie pisać. Człowiek jest jednak słaby, a Jan55 za wyrażone przez mnie "podejrzenie" da mi popalić :-(
A może jednak nie ?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2502
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 30 Sie, 2021   

Podejrzliwość w narodzie polskim jest powszechna więc na tym zakończmy tą dyskusję, a która wersja jest bardziej pozytywna , a która mniej, to zostawmy do rozważenia przez innych. :wink:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 31 Sie, 2021   

Są takie chwile których się nie zapomina :) . To było na festiwalu lornetkowym w Łochowie . Mnich był bardzo podekscytowany , zawołał mnie żebym spojrzał przez Conquesta 8x32 HD ( to była wtedy nowość ) . Obok na stoliku leżał flagowy model Zeissa FL 8x32 , można było je bezpośrednio porównać ( nie było jeszcze HT i SF ) . Kiedy wyraziłem swój zachwyt tym co zobaczyłem . Mnich powiedział że bardziej mu się podoba obraz z Conquesta 8x32 HD niż w FL 8x32 , największe wrażenie robiły ostrość i kontrast , Arek był podobnego zdania . Miałem w rękach chyba wszystkie modele z tej serii , to bardzo dobra optyka .
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Wto 31 Sie, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Miałem w rękach chyba wszystkie modele z tej serii , to bardzo dobra optyka .


Chciałem też przy okazji zauważyć, że na rynku jest dostępne dokladne przeciwieństwo Conquesta, czyli lornetka o ładnej i dobrej jakościowo obudowie, z przeciętną optyką w środku. Nazywa się to Leica Trinovid (nie mylić z Retrovidem! Tutaj szkło jest bowiem rewelacyjne, na poziomie Ultravida.). Nikt tego za bardzo kupować nie chce, w przeciwieństwie do Conquesta. Czyli chyba jednak Zeiss wie, co robi...

Myślałem też, że bardziej Was zainteresuje to, które osłonki boczne tak wspaniale na Conquesta spasowały :twisted: ...
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 01 Wrz, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Są takie chwile których się nie zapomina :) . To było na festiwalu lornetkowym w Łochowie . Mnich był bardzo podekscytowany , zawołał mnie żebym spojrzał przez Conquesta 8x32 HD ( to była wtedy nowość ) . Obok na stoliku leżał flagowy model Zeissa FL 8x32 , można było je bezpośrednio porównać ( nie było jeszcze HT i SF ) . Kiedy wyraziłem swój zachwyt tym co zobaczyłem . Mnich powiedział że bardziej mu się podoba obraz z Conquesta 8x32 HD niż w FL 8x32 , największe wrażenie robiły ostrość i kontrast , Arek był podobnego zdania . Miałem w rękach chyba wszystkie modele z tej serii , to bardzo dobra optyka .


Mam odmienne zdanie w tej kwestii ponieważ również porównywałem je obie i nie tylko w Łochowie w 2016-tym. Owszem Conquest ma dobrą ostrość i kontrast ale nie bardzo dobrą. Victory jest moim zdaniem lepszy. Pentax DCF ED 8x32 którego wtedy miałem również i to wyraźnie.

Wiking w kwestii ostrości i kontrastu może być znacznie lepiej niż w Conqueście wystarczy go porównać choćby ze Swarkiem SLC NEW 8x56 albo inną lornetką tej klasy co Swarek.

Ps. Tak w ogóle to się nie przejmuj albowiem zdania jak dupy zawsze podzielone. :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 01 Wrz, 2021   

Mam od ładnych kilku lat Conquesta HD 10x32 i jest to lornetka mało przeze mnie oszczędzana i porównywanie jej do taniej chińszczyzny też uważam za bardzo mocną przesadę.

Obudowa ma swoje mankamenty, ale nie są one związane z solidnością, bo lornetka potrafi przejść naprawdę wiele. Bardziej chodzi o wrażenia estetyczne. Guma jest gładka, na początku lekko matowa, ale z czasem wyciera się i zaczyna się błyszczeć. Wygląda to nieciekawie i poniżej tego co powinniśmy oczekiwać od lornetki za 4000 zł. Nie wpływa jednak na walory użytkowe, tym bardziej na optyczne.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2021   

Ale to pokrętło ostrości... :evil:
W wszystkich modelach chodzi tak samo lekko? Przesunąłby je chyba mocniejszy wiatr. Strasznie mnie to irytowało, bardziej niż wszędobylska aberracja i nie ukrywam - NA SZCZĘŚCIE - się jej pozbyłem.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2021   

NoVik ... przypomniałeś mi co najbardziej mnie wkurza w Zeissie FL 7x42 :) . Oczywiście pokrętło ostrości , które chodzi tak lekko że co chwilę muszę korygować ostrość , co jest bardzo denerwujące i męczące :( . Zeiss Dialyt 7x42 T* nie ma takich problemów , wchodzę do lasu , ustawiam ostrość i zapominam o temacie . Ale wszystko ma plusy i minusy , bo kiedy trzeba śledzić szybko poruszające się obiekty to FL jest mistrzem szybkości .
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2021   

Mam nadzieje, że we wszystkich Conquest HD pokrętło chodzi tak samo dobrze latem i zimą :) no i aberacji też było tak mało jak w mojej 8x32.
Też sprzedałem, ale z powodu zmiany koncepcji jeśli chodzi o stan posiadania a nie samej lornetki jako takiej.
Jeśli komuś nie przeszkadza waga 630g to polecam ten sprzęt bo używałem ją w terenie z przyjemnością przez kilka lat.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2021   

Wikingu - a myślałem, że to przypadłość „tańszych” modeli Zeiss.
Dla mnie to kompletnie dyskfalifikujace sprzęt w praktycznym użytkowaniu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15