Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
spotkanie lornetkowe ?
Autor Wiadomość
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 285
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2021   spotkanie lornetkowe ?

cześć

festiwal w Łochowie w tym roku będzie raczej fotograficzny ...

z inicjatywy oddolnej może zorganizujemy spotkanie ze sprzętem obserwacyjnym ?

proponuję góry świętokrzyski ...

- jest na co popatrzeć
- jest gdzie spać ( jeśli spotkanie miałoby być z kolacją )
- można zorganizować mini rajd świętokrzyski po terenie "pagórkowatym"

oczywiście uda się jeśli będą chętni i przywiozą co mają :cool:

Np:
http://www.swietnokrzyskachata.pl/

Jest „taras z widokiem”

pomysłów na lokalizacje zapewne będzi kilka ...
proponuje aby każdy kto chcę zaproponować lokalizacje zrobił to bardziej precyzyjnie tzn i jakimś nazwijmy to programem i dokładną lokalizacją .. można zrobić potem ankiete i wybrać najciekawsze miejsce .
Ostatnio zmieniony przez mariuszi Czw 02 Wrz, 2021, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 769
Skąd: Śrem
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2021   

Świetny pomysł!
Ja proponuję pod Poznaniem, wtedy wszystkim będzie bliżej :grin:
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2021   

Może Sulejów? - niemal w centrum Polski, z dobrym dojazdem z każdej strony?
Też jest na co popatrzeć
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2021   

15-17 października odbędzie się festiwal fotograficzny w Łochowie . To pewne miejsce z tradycjami , dobrą kuchnią i dużą ilością fajnych pokojów noclegowych . Myślę że lepiej byłoby ... podłączyć się pod ten festiwal . I tak zabralibyśmy swoje własne lornetki ( dużo pięknych lornetek :) ) . A zresztą większość z nas interesuje się fotografią . Na miejscu byłby Arek , miła atmosfera i piękna złota jesień . Więc może zapiszemy się na oficjalny festiwal w Łochowie . A po cichu ...
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2021   

Jeżeli chociaż trzech kolegów z forum lornetkowego wyrazi chęć uczestnictwa w tym festiwalu . To ja będę tym czwartym :) . Mogę przywieźć tylko 10 lornetek , ale czasy są ciężkie :) .
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2021   

Gdybyście się wybierali, to ja bym chętnie się podłączył.
Czy myślicie, że wypada wpaść na parę godzin na przykład w sobotę bez oficjalnego uczestnictwa w całej imprezie, żeby tylko spotkać się z lornetkowymi wariatami, czy też wstęp na teren wiąże się z obowiązkiem zgłoszenia itd?
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 285
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2021   

w zamyśle miałem spotkanie bardziej kameralne .... i tematycznie skierowane na sprzęt obserwacyjny ..
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2021   

Mariuszi masz dobre intencje . Ale na kilka godzin :( ... kto będzie chciał przejechać kilkaset kilometrów ? . W dwie strony jednego dnia i wydać kilkaset złotych na paliwo :( .
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 285
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2021   

wiking nie wiem kto ... po to zapytałem na forum żeby się dowiedzieć

ale może masz racje .. to tylko propozycja

ja do Łochowa mam 250 km .. a nowości fotograficzne mnie nie interesują
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2021   

Ja mogę na parę godzin z Warszawy do Łochowa przyjechać, żeby popatrzeć choćby przez klasyki Wikinga. Poczęstowałbym NL 12x42.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2021   

Na Festiwalach i Zlotach fotograficznych zawsze są lornetki. Wystawia się Canon, Nikon, Olympus, Pentax, Foto7, Focus Nordic, Delta. Na ostatnich imprezach nie brakowało więc sprzętu obserwacyjnego. Przykładowo w Gniewie, na formalnie fotograficznym Zlocie, były lornetki Bushnell, Canon, Delta Optical, Fujinon, Nikon i Olympus.

Teren Łochowa jest tak duży, że można zrobić kameralną podgrupę miłośników lornetek, która będzie sobie działać zupełnie niezależnie od fotografów, korzystając ze sprzętu swojego lub/i przywiezionego przez wystawców. Nie ma jednak możliwości przyjeżdżania na chwilę, bez zgłoszenia i bez opłat.

Impreza ze sprzętem obserwacyjnym będzie dopiero na wiosnę. Choć jak firmy będą reagować tak entuzjastycznie jak na moją propozycję nowego testu lornetek, w którym chciałem żeby wzięły udział, to pewnie tej imprezy nie będzie, albo będzie łączona.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2021   

No to może "zorganizujemy" towarzyskie spotkanie, najlepiej w jakiejś knajpie z ogródkiem, a swoją drogą chętnie poczekam na wiosenną imprezę z nadzieją, że się ona odbędzie.
 
 
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2021   

Jestem jak najbardziej za, pisze się na taki bino-mini-spęd :)
W weekend, pół dnia z lornetkami blisko jakiejś knajpki z obiadem ;)
Najlepiej gdzieś w centralnej Polsce aby wszyscy mieli równe szanse w dojeździe. Sulechów jak dla mnie to dobra opcja, ew. może gdzieś nad Jeziorskiem? albo Uniejów? albo może Spała? Ja jestem z Wrocławia, miejscówkę można wybrać gdy skrystalizuje się lista chętnych

Tylko czasowo to najszybciej dam radę w październiku :( , wrzesień mam już zajęty, wybywam w połowie miesiąca na urlop.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2021   

A ja wam mówię że podłączenie się do festiwalu fotograficznego Łochowie , który odbędzie się w październiku jest najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem . Ze względu na pogodę i komfort ( trzy dni i dwie noce ) . Już raz przerabiałem temat kameralnego spotkania o tematyce lornetkowej . Było bardzo miło , pogoda dopisała , bardzo sympatyczny kolega , kilka godzin czystego relaksu . Ale ... w jedną stronę miałem 350 km . A to oznacza że w jeden dzień musiałem przejechać 700 km i wydałem 350 zł na paliwo i opłaty autostradowe . Wróciłem do domu delikatnie mówiąc wykończony .
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2021   

Dobry pomysł. Teraz wyjeżdżam na ponad dwa tygodnie. Czyli Październik jest ok. Odżyją wspomnienia z pierwszego zlotu obserwacyjnego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15