Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
spotkanie lornetkowe ?
Autor Wiadomość
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Wto 07 Cze, 2022   Re: summa sumarum

gaudemus napisał/a:
Tak dla podsumowania:
na lornetkowe wędkowanie dotarli (kolejność przypadkowa  :) )
gaudemus
Adaher
TRYTON7
krzys13k
Wojtas_B
dar1981
Leniwiec
Mariuszi
Marek Marecki

lornetki obecne na spotkaniu to:
7x
vixen foresta 7x50
zeiss victory fl 7x42
leica ultravid hd plus 7x42
fujinon 7x50, 2szt
swift 7x35
zen ray 7x36
8x
zeiss victory 8x25
swarovski companion 8x30 , 2szt
zeiss jena 6x30
docter classic deltrintem 8x30
svbony 8x32
swarovski nl 8x32 , 2szt
zeiss sf 8x32
leica ultravid hd plus 8x32
nikon monarch 7 8x30 , 2szt
nikon EII , 3szt
nikon hgl 8x42
kowa genesis 8x44
9x
pentax 9x32
10x
swarovski cl 10x25
swarovski EL 10x32
nikon EII 10x35
GPO passion 10x42
swarovski EL 10x42
swarovski NL 10x42
steiner discovery 10x44
fujinon 10x50
nikon ex 10x50
swarovski EL 10x50
12x
swarovski nl 12x42
olympus 12x50
swarovski EL 12x50
inne
omegon 2,3x40
DIY 2x telekonwerter
lunety
nie pamiętam :(

prośba o korektę opisów lornetek bo nie pamiętam wszystkich oznaczeń. Chyba niczego nie pominąłem?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Wto 07 Cze, 2022   

Kowa ma 8.5x.

ta biel w starym Zeiss-ie 6x30 wynika zapewne z tego ze krzywa sprawności miedzy niebieskie- zielonym ? nie jest tak ostro pnącą się do góry co odzwierciedla się w klarownością bieli.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 07 Cze, 2022   

Sorry, że się wtrącam, ale chciałem zapytać krzys13k jak wypadł Svbony 8x32 w porównaniu z innymi lornetkami formatu 8x30,32 biorącymi udział w spotkaniu?
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 07 Cze, 2022   

Binokularnik napisał/a:
Sorry, że się wtrącam, ale chciałem zapytać krzys13k jak wypadł Svbony 8x32 w porównaniu z innymi lornetkami formatu 8x30,32 biorącymi udział w spotkaniu?

No w zasadzie nie było lornetek z którymi mógłby konkurować, bo praktycznie wszystkie lornetki były kilka - kilkanaście razy droższe, a więc siłą rzeczy lepsze optycznie.

Swarki, Ultravid, Victory SF i Nikon EII to zupełnie inna liga. Zeiss Victory Pocket był ostrzejszy na brzegach.
Docter Classic, wyraźnie przegrywał odwzorowaniem kolorów, ale za to był dużo ostrzejszy więc mimo żółtego koloru obraz mi się bardziej podobał.
Nikon Monarch 7 - dużo większe pole widzenia, no może jedynie odwzorowaniem kolorów SvBony mogło konkurować, ale nie porównywałem ich bezpośrednio do siebie.
Co do Pentaxa 9x32 też niestety nie zapamiętałem dokładnie.

Może ktoś będzie lepiej pamiętał?
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 149
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Wto 07 Cze, 2022   

A jak panowie oceniacie EL 10x32 w porównaniu zwłaszcza z NL?
Warto dopłacać?
 
 
anton 
Bywalec
____________________


Pomógł: 1 raz
Posty: 111
Skąd: Lubelszczyzna
Wysłany: Wto 07 Cze, 2022   

Patrząc na listę prezentowanego sprzętu widzę lornetkowy top, trochę modeli kolekcjonerskich i wielką czarną dziurę w segmencie lornetek że średniej półki. Wielcy nieobecni to chociażby Kowa BDII, Vortex Viper i Vortex DB. Mamy owszem lornetkę SVBony ale brak zupełnie całej rodziny modeli Delta Optical.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 07 Cze, 2022   

anton napisał/a:
Patrząc na listę prezentowanego sprzętu widzę lornetkowy top, trochę modeli kolekcjonerskich i wielką czarną dziurę w segmencie lornetek że średniej półki. Wielcy nieobecni to chociażby Kowa BDII, Vortex Viper i Vortex DB. Mamy owszem lornetkę SVBony ale brak zupełnie całej rodziny modeli Delta Optical.

Może to celowe działanie? Posiadaczom topów ciężko byłoby przyznać, że 80% jakości można kupić za 25% ceny :razz:
No i przypominam się z prośbą o informacje i zdjęcia tuningowanych muszli ocznych do Zeissa Victory Pocket (przyganiał kocioł garnkowi :oops: )
 
 
anton 
Bywalec
____________________


Pomógł: 1 raz
Posty: 111
Skąd: Lubelszczyzna
Wysłany: Wto 07 Cze, 2022   

Maciek napisał/a:
anton napisał/a:
Patrząc na listę prezentowanego sprzętu widzę lornetkowy top, trochę modeli kolekcjonerskich i wielką czarną dziurę w segmencie lornetek że średniej półki. Wielcy nieobecni to chociażby Kowa BDII, Vortex Viper i Vortex DB. Mamy owszem lornetkę SVBony ale brak zupełnie całej rodziny modeli Delta Optical.

Może to celowe działanie? Posiadaczom topów ciężko byłoby przyznać, że 80% jakości można kupić za 25% ceny :razz:
No i przypominam się z prośbą o informacje i zdjęcia tuningowanych muszli ocznych do Zeissa Victory Pocket (przyganiał kocioł garnkowi :oops: )


Nie generalizowałbym w ten sposób, bo stwarza to okazję do nieporozumień. Po prostu jako osoba potencjalnie zainteresowana takim spotkaniem, mógłbym mieć problem z wyrobieniem sobie opinii o segmencie średnim. No dobra, Kowe BDII mam i ja - więc nie powinienem marudzić ;) Jednak rozważając takie lornetki jak DO Chase 12x50 czy Kowa Genesis 10,4x44 miałbym problem ze złapaniem poziomu porównania. Jeśli się mylę to sorry - pewnie zaraz mi wyprostujecie lornetkopogląd :)
 
 
gruber 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 135
Wysłany: Wto 07 Cze, 2022   

Na takie spotkania jeżdżą pasjonaci. Nie dziwne więc, że dysponują sprzętem z wyższej półki. Koledzy zresztą zapowiadali co będą brać ze sobą. Nie zaczynajmy znów tej dyskusji o pieniądzach i o tym jak niewiele się zyskuje na jakości kupując topowy sprzęt. Przecież nikt nikogo do tego nie zmusza. A takie spotkanie to idealna okazja aby osoby nie mogące sobie w tym momencie pozwolić na zakup mogły na własne oczy zobaczyć czy warto składać kasę na topowy sprzęt czy nie.

Wojtas_B napisz proszę jak wypadła Twoja 12-ka w konfrontacji z 10 NL i 12x50 EL?
Czy dziś mając doświadczenie po spotkaniu podjął byś taką samą decyzję zakupową?

Ja również proszę o zdjęcia tej modyfikowanej genetycznie Victory pocket.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Sro 08 Cze, 2022   

anton napisał/a:
Wielcy nieobecni to chociażby Kowa BDII, Vortex Viper i Vortex DB

W takim razie pozbywam się kompleksu niższości i zaczynam żałować że nie miałem czasu żeby się pojawić ze swoimi Bushnellem Forge 10x42 i Vortexem Viperem HD 12x50. Do tego mógłbym załatwić od kolegów DO Chase 10x42 i Steinera NH 8x56, nie wspominając już o drobiazgach typu BPC5 8X30 czy Bresser Riva 8x40.
Następnym razem postaram się znaleźć czas. 🙂
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 08 Cze, 2022   

gruber napisał/a:
Na takie spotkania jeżdżą pasjonaci. Nie dziwne więc, że dysponują sprzętem z wyższej półki. Koledzy zresztą zapowiadali co będą brać ze sobą. Nie zaczynajmy znów tej dyskusji o pieniądzach i o tym jak niewiele się zyskuje na jakości kupując topowy sprzęt. Przecież nikt nikogo do tego nie zmusza. A takie spotkanie to idealna okazja aby osoby nie mogące sobie w tym momencie pozwolić na zakup mogły na własne oczy zobaczyć czy warto składać kasę na topowy sprzęt czy nie.

Wojtas_B napisz proszę jak wypadła Twoja 12-ka w konfrontacji z 10 NL i 12x50 EL?
Czy dziś mając doświadczenie po spotkaniu podjął byś taką samą decyzję zakupową?

Ja również proszę o zdjęcia tej modyfikowanej genetycznie Victory pocket.


Niech się inni wypowiedzą.

Ja jestem przekonany o słuszności własnego wyboru, bo przed zakupem NL porównywałem 10x z 12x, czyli zakup był przemyślany.
Obie to ta sama klasa jakościowa, wiadomo. 12x daje mi silniejsze wrażenie przeniesienia się w przestrzeni przy tak dużym polu własnym okularów.

EL 12x50 to oczywiście też klasa, nie zauważyłem różnic w jakości obrazu w stosunku do NL 12x42.
Jeśli komuś nie zależy na większym polu, a chce mieć większą źrenicę na zmierzchowe obserwacje, niech myśli o EL 12x50.
Jeśli ktoś używa lornetki głównie w dzień, niech rozważa NL.

W warunkach spotkania było na tyle jasno (południe, bezchmurne niebo), że nie zauważyłem żadnej różnicy w jasności między nimi. Gdybyśmy poczekali do zmierzchu, EL 12x50 pokazałaby na pewno przewagę.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Sro 08 Cze, 2022   

Obie perfekcyjne z przewaga dla NL.

Osobiście uważam ,ze 30-42mm to brylanciki ...
mniejsza średnica to lepiej odprężone szkło ,smużystość, pęcherze gazowe ,etc.

Nocne Niebo - Fujinon 10x50

Zmierzch - Docter N. 8x56 B/GA lub Steiner

Dzień - NL 30-42mm.


T
 
 
gruber 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 135
Wysłany: Sro 08 Cze, 2022   

Wojtas_B zależało mi na Twojej opinii bo masz i używasz NL 12. Wydaje mi się więc, że najszybciej zauważysz różnice. Nie wiedziałem, że bezpośrednio porównywałeś w sklepie 10 i 12x. Dzięki za odpowiedź.
Oczywiście opinie innych uczestników spotkania również chętnie poznam.
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 286

Wysłany: Sro 08 Cze, 2022   

w zasadzie wojtasB wszystko opisał ...
jak dla mnie EL 12x50 lepiej się "stabilizowało" w rękach , po przez wagę i gabaryt ..

obie rewalcyjne optycznie ze wskazaniem na 12x42 jako lepszą mechanicznie przez układ ustawiania ostrości
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Cze, 2022   

_Tomek_ napisał/a:
Czy są różnice między Nikonami EII 8x30 z różnych lat produkcji?


Porównywałem je tylko przez chwilę i nie widziałem żadnych różnic. Ale z tego co pamiętam robiłem to w dobrych dla lornetki warunkach. Może pod niskim słońcem coś by wyszło. Może ktoś kolegów sprawdzał?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14