Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Carl Zeiss JENA 6x30 - renowacja
Autor Wiadomość
lecitine 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 30 Maj, 2022   Carl Zeiss JENA 6x30 - renowacja

Witam Wszystkich,

Mam następujące pytanie i liczę na Waszą pomoc.

Od lat dysponuje sprzętem, który dziadek zdobył podczas wojny tj. Carl Zeiss Jena 6x30. Lornetka wiele przeżyła i jest w mocno średnim stanie. Pytanie czy możecie mi polecić zakład, Forumowicza, który zajmuje się czyszczeniem/renowacją takiego sprzętu?

Dodatkowo mam pytanie, chciałbym kupić jakiś nowy sprzęt i sprawdzi się lepiej:

Nikon Aculon 8x42 czy Nikon Aculon 10x50. Pierwszego można mieć nowego za 370 zł drugiego za niecałe 450 zł.

Pytanie co lepsze?
Dzięki za pomoc
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 30 Maj, 2022   

lecitine, najpierw sprawdź czy ta lornetka jest warta renowacji, której wartość może przekroczyć wartość lornetki. Mam obawy, że lornetka nie jest warta więcej niż 200-250 zł :?: a renowacja może kosztować i 300 zł. Lepiej taką kwotę dołożyć i kupić nową i lepszą lornetkę a tą zostawić jako eksponat w domu.
Był w Sosnowcu zakład świadczący takie usługi ale czy jeszcze jest ?, to poszukaj w Googlach.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Pon 30 Maj, 2022   

oj zawsze warto...
sam mam Zeiss-a : 6x30 i jestem zadowolony...

poniżej kierunkowskazy odnośnie napraw :

https://www.olx.pl/d/ofer...19-IDdQDGW.html


https://www.pkt.pl/firma/...adomski-8235828
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 01 Cze, 2022   

lecitine, to zależy. Jeśli lornetka ma jakieś oznaczenia wojskowe i widoczny nr seryjny, który wskazuje na wojenne lata produkcji, to gra może być warta świeczki. Miłośnicy militariów i rekonstrukcji potrafią za taki sprzęt zapłacić sporo.

Ale wszystko zależy od stanu i kosztów naprawy.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 01 Cze, 2022   

Nie wszystko trzeba przeliczać na pieniądze. Warto czy nie warto? Jak ktoś chce odrestaurować sobie lornetkę to kto mu zabroni. Sam wielokrotnie tak robiłem i jestem zadowolony z rezultatów. A pieniądze? Zabawa kosztuje.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 01 Cze, 2022   

RoboBat, słuszna uwaga.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Sro 08 Cze, 2022   

A propos czy warto ?...

https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=34151&postdays=0&postorder=asc&start=180

stary zeiss z jeny 6x30. nr seryjny ok 2000000 z indywidualnym ogniskowaniem vs egzemplarz z końcówki produkcji - nr seryjny ok 7500000 pod logiem już doctera
ten staruszek choć węższy to był ostrzejszy a obraz był bliższy bieli niż młodszy egzemplarz



T
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16