Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamiast trzymać pieniądze w Banku ...
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 07 Paź, 2021   

Coraz częściej spotykam mądrych i doświadczonych życiowo ludzi , którzy delikatnie mówiąc są zagubieni w absurdach współczesnego świata . Analizując fakty i brak logiki u naszych pasterzy , mam nieodparte wrażenie że przebywam na terenie Szpitala Psychiatrycznego . Tylko nie wiem tak do końca , czy to ja jestem pacjentem :( czy lekarzem :) . Jednego możemy być pewni , ktoś postradał zmysły :( . Dlatego nie zdziwiłbym się gdyby pomimo mojego optymizmu , do wiosny inflacja przekroczyła 250 % .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Czw 07 Paź, 2021   

Coraz częściej spotykam mądrych i doświadczonych życiowo ludzi , którzy delikatnie mówiąc są zagubieni w absurdach współczesnego świata .

Zaraz wymrą, nie przejmuj się :mrgreen:

Idzie nowe i tak się dzieje z pokolenia na pokolenia świata nie zmienisz
jak tu ktoś fajnie napisał "-cieszmy się ,ze mamy taka niespotykaną pasje , rozmawiamy i podziwiamy Swarki i innego zegarki " :cool:

wszystko przemija i za chwile będą to tylko wspomnienia...



T
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Czw 07 Paź, 2021   

Jak się to mówi, nie tylko Swarkami człowiek żyje. Za niedługo przy tej inflacji zamiast kiełbasy, będziemy parówki wpieprzać ;-)
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 07 Paź, 2021   

Może dojść do takiej inflacji , że już niedługo płacąc 5.ooo zł za skromne zakupy spożywcze . Pomyślisz sobie ... o cholera :( , a jeszcze rok temu mogłem sobie kupić za tą kasę Swarka CL :( .
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Czw 07 Paź, 2021   

Dokładnie, kto ma dziś kasę na drobne wydatki, źle nie zrobi kupując Swarka ;-) Te "drobne" dziś będą drobnymi jutro ;-)
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 07 Paź, 2021   

moshica...tylko dzisiaj nie wiele osób ma takie pieniądze na drobne wydatki, w związku z tym nie stać ich na kupno tego Swarka i zadowalają się kupnem np.Delty Forest II lub czymś na podobnym pułapie cenowym, nie myśląc co będzie jutro czy za rok. Może takie podejście do sprawy jest lepsze i mniej stresujące. :wink: .
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Czw 07 Paź, 2021   

Zgadzam się z Tobą, często takie rzeczy jak optyka, elektronika w wyższych cenach, są postrzeganie jako fanaberie zamożnych. Dla takiego Niemca zarabiajacego 4x statystcznie tyle co Polak, to robi dużą różnicę. I tak nie jest nie tylko z lornetkami, ale wszelakimi dobrami.
A poniekąd nawet ta ilość osób która w PL posiada najwyższych lotów optykę, to jest mały promil, nie dość że społeczeństwa to u tu pewnie na forum. W skali kraju, to są pojedyncze przypadki.
Ja nie znam nikogo osobiście, kto wydałby więcej niż 1-2k na na lornetkę, ludzie najpierw zaspokajają potrzeby typu, zmiana samochodu, wakacje, czy inne dobra typu AGD a na końcu sprzęt optyczny i to za niewielkie pieniądze.
Te zabawki są dla zamożnych.
 
 
Whisky 
Uczestnik


Posty: 58
Wysłany: Pią 08 Paź, 2021   

Przy takiej kwocie to bez dwoch zdan kupil bym najlepsza lornetke na rynku, a reszte zaiwestowal w Bitcoina i Ethereum :mrgreen:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 08 Paź, 2021   

Panowie :) ... Lornetki klasy premium takie jak Swarovski NL , to nie są zabawki dla zamożnych . To optyka dla pasjonatów , którzy po latach eksperymentowania z tanimi lornetkami nie chcą już chodzić na kompromisy . Można powiedzieć że są dwie filozofie ... Co rok kupować lornetkę po 1ooo zł i żyć w przeświadczeniu ... jestem jedynym rozsądnym facetem . Albo raz na 10 lat kupić jedną lornetkę za 10.ooo zł .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 08 Paź, 2021   

A ponieważ oficjalnie już ogłoszono że chcą wprowadzić do obiegu banknot tysiąc złotowy ( 1000 zł :) ). Należy przypuszczać że Bank Polski na polecenie premiera przygotowuje się do hiperinflacji . Mądrzy ludzie to wiedzą i pozbywają się gotówki :) .
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 08 Paź, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Panowie :) ... Lornetki klasy premium takie jak Swarovski NL , to nie są zabawki dla zamożnych . To optyka dla pasjonatów , którzy po latach eksperymentowania z tanimi lornetkami nie chcą już chodzić na kompromisy . Można powiedzieć że są dwie filozofie ... Co rok kupować lornetkę po 1ooo zł i żyć w przeświadczeniu ... jestem jedynym rozsądnym facetem . Albo raz na 10 lat kupić jedną lornetkę za 10.ooo zł .


Napisane w punkt.
Dodam, że decyzja o wydaniu 10 k na lornetkę to często również decyzja związana z wyborem. Na przykład jestem pasjonatem najlepszej optyki, to wolę wydać na lornetkę niż na komputer do grania, który kosztuje tyle samo. Mogę również jeździć kolejny rok dotychczasowym samochodem itp.
Proszę pomyśleć, że PC po dwóch latach jest już lekko przestarzały, a nowo wypuszczona flagowa lornetka będzie królowała 10 lat, ale nawet po premierze następnego flagowca jej wartość użytkowa wciąż się utrzyma tylko z małą stratą w stosunku do nowego modelu.

Zatem mówienie o fanaberii zamożnych ludzi w kontekście życiowego zakupu sprzętu, który się nie starzeje, jest bes sensu.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 09 Paź, 2021   

A teraz taka śmieszna kalkulacja . Chciałbym uświadomić niektórym kolegom że Swarovski NL nie jest lornetką tylko dla bogaczy . Zakładamy że klasa premium ( NL , EL , SF ) daje satysfakcję i uśmiech na twarzy przez 10 lat :) . Teraz pytanie ... czy wydatek 3 zł dziennie na swoją pasję to dużo czy mało ? . No to liczymy ... 3 zł x 365 dni x 10 lat .
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem
Wysłany: Sob 09 Paź, 2021   

Wiking69 napisał/a:
A teraz taka śmieszna kalkulacja . Chciałbym uświadomić niektórym kolegom że Swarovski NL nie jest lornetką tylko dla bogaczy . Zakładamy że klasa premium ( NL , EL , SF ) daje satysfakcję i uśmiech na twarzy przez 10 lat :) . Teraz pytanie ... czy wydatek 3 zł dziennie na swoją pasję to dużo czy mało ? . No to liczymy ... 3 zł x 365 dni x 10 lat .


Wiking, GENIALNA KALKULACJA!!! :grin: Gdyby przyznawana była nagroda Nobla w dziedzinie ekonomiczno-lornetkowej to byłbyś, za to epokowe odkrycie, murowanym kandydatem do jej otrzymania! :smile:

Odkładam pierwsze trzy zł. i lecę po NL :grin:
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Sob 09 Paź, 2021   

Gdyby te Wasze kalkulacje były takie proste to każdy by jeździł autem klasy premium, miał chałpę za milony i każdy posiadał chociaż 1 Swarowskiego NL, ale rzeczywistość jest inna, nie zapominajcie o tym.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 09 Paź, 2021   

Wiking...za 10 lat to już nas może nie być, czego nikomu nie życzę, ale życie jest tylko życiem i nie trwa wiecznie. Jeżeli miałbym składać kasę przez 10 lat po to aby kupić lornetkę alfa, która już być może nie będzie produkowana, bo w tym czasie wyprodukują już lepszą za 20000, to była by to jakaś paranoja. W związku z tym, wolę kupić, bardzo dobrą, w/g mnie, na jaką mnie stać teraz i cieszyć się z widoków jakie mogę oglądać teraz a nie za 10 lat. :lol:
moshica...masz całkowitą rację. :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14