Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka? Czy luneta? Inny sprzęt optyczny? Co to jest 7x25
Autor Wiadomość
euro666999 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 10 Paź, 2021   Lornetka? Czy luneta? Inny sprzęt optyczny? Co to jest 7x25

Witam.
Chcialbym sie dowiedziec co to za sprzęt optyczny.
Znalazlem cos takiego na giełdzie.

Napisy na niej. 7x25 9,5* WIDE

Jesli ktos wie od czego to i jakiej to firmy. Prosze o odpowiedź.

Dwa okulary i jeden obiektyw regulowany. Od 00 - 10m -.... - 0.5m ostrość
Srednica obiektywu okoli 7-8 cm

W powiększeniu z odległości np 1m mozna ustawic ostrość bardzo drobnych przedmiotow
Tak jakby patrzeć lornetka na bliska odleglosc.


Jakiej jest to firmy.? Do czego to moze byc i ile we jest warte?

Pozdrawiam

1633884974758_copy_799x600.jpg
Plik ściągnięto 1825 raz(y) 121,1 KB

1633884974739_copy_799x600.jpg
Plik ściągnięto 1825 raz(y) 92,03 KB

1633884974769_copy_600x799.jpg
Plik ściągnięto 1825 raz(y) 110,72 KB

1633884974749_copy_600x799.jpg
Plik ściągnięto 1825 raz(y) 89,95 KB

1633884974781_copy_600x799.jpg
Plik ściągnięto 1825 raz(y) 119,15 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Nie 10 Paź, 2021   

Dość ciekawa lornetka.
Odwrócone porro o powiększeniu 7x i średnicy obiektywów 25 mm.

Dość ciemna (źrenica wyjściowa około 3,6 mm), ale o sporym polu widzenia (okulary o polu 60 stopni).
Taka konstrukcja pryzmatów pozwala na umieszczenie obiektywów blisko siebie, dzięki czemu jest możliwość ustawienia ostrości na małe odległości.
Nietypowy system regulacji ostrości jednym dużym pokrętłem wokół obu obiektywów - czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

Wartość - nie mam pojęcia. Jak by była tania, a obraz nie był beznadziejny, to bym kupił, bo mi się podoba. Współczesnym odpowiednikiem może być Pentax Papilio II 6.5x21, przy czym on ma jeszcze mniejszą minimalną odległość ostrzenia (0.5 m) i mniejsze pole widzenia. Spodziewam się też, że powyższy staroć jest sporo cięższy i ma gorszą jakość obrazu.
 
 
euro666999 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 10 Paź, 2021   

Powiem tak. Gosc chce za to ustrojstwo 650zl.moim zdaniem dosc duzo.
Niewiadomej firmy. Ale.
Jest dosc ciezka.

Jakość obrazu. Rewelacja.

Nie to zebym byl jakimś specjalista ale przerobilem juz kilka lornetek i lunet. Wiec mam porownanie.


Tam za napisami jest znaczek-jest to znaczek firmowy? Jakiej to moze byc firmy?

Dziękuję za odpowiedź

1633888685429_copy_800x686.jpg
Plik ściągnięto 1808 raz(y) 46,76 KB

 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Nie 10 Paź, 2021   

Logo nie pomogło, ale w międzyczasie trochę poszukałem i znalazłem to:
https://www.monocular.info/miyauchi7x25mo.htm

Wygląda na to, że jest to firma, która specjalizowała się w produkcji lornetek astronomicznych. Jedna była nawet testowana na początku istnienia Optycznych:
https://www.optyczne.pl/4...77iB_20x77.html

Niestety wygląda na to, że w okolicach 2007 roku firma padła, bo wtedy zniknęła ich strona internetowa:
https://web.archive.org/web/2007*/http://www.miyauchi-opt.co.jp
(trzeba ręcznie skopiować pełen adres, bo silnik forum nie radzi sobie ze znakiem * w linku)

Obecnie zostało coś takiego:
http://opt-miyauchi.co.jp/wordpress/

Aktywności niewiele, ale człowiek chyba cały czas zajmuje się serwisowaniem sprzętu tej firmy (podstawowym, bo części zamiennych brak). A przynajmniej zajmował się tym 6 lat temu. Jak jest teraz nie wiadomo.
Może warto do niego napisać. Jest szansa, że będzie coś wiedział o tym modelu.

Przy czym za 650 bym nie kupił. Wolałbym współczesnego Pentaxa, który ogniskuje 2 razy bliżej (to już prawdziwe makro) i jest ponad 2 razy lżejszy.
 
 
euro666999 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 10 Paź, 2021   

Super. Dziekuje za tak szczegółowe informacje.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Pon 11 Paź, 2021   

Teraz doczytałem, że ta Miyauchi też ogniskuje z 0.5 m. Za pierwszym razem zmyliła mnie wypowiedź o obserwacji z 1 m.
Wypada więc jeszcze ciekawiej.

Ogólnie bardzo chętnie zobaczyłbym porównanie z Pentaxem. Musząc wybierać wolałbym nową, bo lżejsza i trochę tańsza (da się za 500 kupić teraz). No chyba, że sprzedawca da się przekonać tym argumentem i obniży cenę - wtedy dla kolekcjonera może być to gratka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,62 sekundy. Zapytań do SQL: 22