Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe Combo
Autor Wiadomość
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 28 Paź, 2021   

@Binokularnik - u mnie też tak było, musiałem używać dwóch palców. Po jakimś roku doszło do normy i co ważne - nie luzuje się coraz bardziej.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Czw 28 Paź, 2021   

To jest kwestia "przepchnięcia" smaru na prowadnicach. W miarę częstego focusowania, trafia on w skrajne położenia. Zależy od producenta, jedni dawają rzadszy inni gęstrzy. Pogorszyć się nie pogorszy...
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 28 Paź, 2021   

Maciek...w mojej Terze pokrętło ostrości chodziło od początku tak jak powinno, miękko ale z oporem, więc widać, że zależne to jest od egzemplarza. Największy problem z pokrętłem ostrości spotkałem w Delcie Titanium ED 10x42HD, gdzie nawet minimalne muśnięcie pokrętła powodowało przestawienie ostrości.

Raffi...jeżeli każdy może napisać taki artykuł jak admin CN, to czemu Ty tego nie zrobisz na tym forum. Jezeli miałeś te lornetki, o których piszesz, to napisz swoje wrażenia z porównania ich między sobą, a wtedy zobaczymy co potrafisz. A może okaże się, że jesteś lepszy od admina CN i od wielu z tutejszego forum, bo może my też nie potrafimy rozróżnić lornetki za 300 zł od lornetki za 3000 zł. Czemu nie napiszesz otwarcie, że opinia CN jest nie prawdziwa, a Twoja ma być prawdziwa ? Udowodnij, że lornetka Swarka z przed 6 lat jest gorsza od tej teraźniejszej tylko w nowej obudowie. Jakąż to lornetkę 8x30 masz, że nie możesz sobie kupić tego "świetnego" w/g Ciebie Swarka, jeżeli jest najlepszy. Ja i wielu na tym forum kupując nową lornetke, staramy się kupić zawsze lepszą, co nie znaczy, że drogą, od tych jakie już mamy, więc czemu Ty tego nie zrobisz?
Jescze jedno, napisz, kto tutaj na forum został zaszufladkowany z powodu posiadania przez niego lornetki Swarowskiego, a co za tym idzie został z tego powodu skrzywdzony. Teraz się możesz wykazać w czym masz rację, jeżeli oczywiście zechcesz coś napisać. :???:
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Paź, 2021   

Maciek napisał/a:
Moim zdaniem Terrę przebija tylko Victory dzięki szerszemu polu widzenia, lepszemu wykonaniu i jakości obrazu.


Biorąc pod uwagę to jak spisuje się Terra (patrzę sobie przez nią kiedy tylko mam okazję i Kowa, póki co, poszła w odstawkę) to Victory… to musi być dopiero kosmos!
Będę pewnie niedługo miał okazję się o tym przekonać...chociaż…hmm…może lepiej przez niego nie patrzeć? wszak zdrowie jest najważniejsze!
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 29 Paź, 2021   

Binokularnik... nie żartuj, tylko sprawdź czy faktycznie jest taka duża różnica w jakości obrazu i coś później napisz.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Lis, 2021   

moshica napisał/a:
To jest kwestia "przepchnięcia" smaru na prowadnicach. W miarę częstego focusowania, trafia on w skrajne położenia. Zależy od producenta, jedni dawają rzadszy inni gęstrzy.


W Kowie chyba jest smar rzadszy…
Kiedyś, po powrocie ze spaceru, położyłem lornetkę na szafie w przedpokoju. Na chwilę, ale coś odwróciło moją uwagę i o lornetce zapomniałem. Naszafa jest jednym z ulubionych miejsc mojego kotka….
Nagle.. łuuup! Kotek, zapewne niechcący, zrzucił Kowę z naszafy na podłogę. Nic się nie stało ale na wewnętrznej powierzchni soczewki prawego obiektywu pojawiło się siedem białych kropek, których wcześniej, na 100%, nie było. To pewnie ten smar, w momencie wstrząsu wywołanego upadkiem, bryzgnął na soczewkę…
Być może w Terze smar jest gęstszy ale nie będę tego sprawdzał tą metodą, a innej nie znam.
Zdarzenie to dało mi trochę do myślenia i na trwale wybiło z głowy rozważania na temat ewentualnego zakupu lornetki za kilka tysięcy...
 
 
anton 
Bywalec
____________________


Pomógł: 1 raz
Posty: 111
Skąd: Lubelszczyzna
Wysłany: Pon 01 Lis, 2021   

"Kot" i "niechcący" to nie idzie w parze :) , jako posiadacz dorodnego kocurra wiem że takie rzeczy nie dzieją się przypadkiem. Na szafach mam poustawiane wysokie pudełka kartonowe (można kupić eleganckie w różne wzory) co by kot nie mógł wskakiwać. Kot ma za to wysoki drapak wyparty do sufitu z kilkoma półkami który ustawiłem w salonie obok kominka.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Lis, 2021   

anton napisał/a:
"Kot" i "niechcący" to nie idzie w parze :) , jako posiadacz dorodnego kocurra wiem że takie rzeczy nie dzieją się przypadkiem..

Pewnie masz rację bo chwilę wcześniej, zamiast do kuwety, zrobiła kupę na podłodze w łazience za co pogroziłem jej palcem...
 
 
twegier 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Pon 01 Lis, 2021   

pgolik napisał/a:
I to był u mnie jeden z głównych czynników przy wyborze Kowy. Ja mam większą różnice pomiędy lewym i prawym okiem (i większą wadę), i wiele lornetek nie wyrabia (a przez okulary nie lubię). Pod tym wgzlędem BDII bardzo dobrze się sprawdza.

Mam już Kowę 10x42 BDII XD i porównałem jej korekcję dioptrii z Kową Prominar 8x32. Owszem, Kowa 10x42 BDII XD ma pewien zapas przy nieskończoności, wiekszy niż DO Chase 10x50 czy Nikon Egret 8x40. Ale Kowa Prominar 8x32 ma ten zapas znacznie większy; mogę rozfokusować obraz gwiazdy tak, że zajmuje jakieś ponad 20% promienia pola widzenia. Nie zdzwiłbym się gdyby osoby z wadą -10 D mogły patrzeć przez nią na niebo bez okularów/soczewek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14