Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wizyta w BEAFOTO
Autor Wiadomość
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Ten drugi argument słabo do mnie trafia. 56mm nie wydaje mi się bardziej prestiżowa niż 42mm, no chyba że "szerpa" nosi ją dla myśliwego. Poza tym na polowania gdzie wykorzystuje się takie lornetki to raczej jeździ się w pojedynkę, więc nie bardzo komu jest się pochwalić, jeśli rzeczywiście snobizm pełni tutaj jakąś role.
Jeśli 56mm dla myśliwych dzisiaj nie jest bardziej użyteczne niż 42 mm to powodów popularności szukałbym w historii. Być może jakoś transmisji była na tyle niska, że rzeczywiście średnica 56mm jakoś to rekompensowała. Poza tym 42mm to nie jest chyba odwieczny standard obiektywów, więc być może mniejsze średnice zupełnie się nie sprawdzały. Ale to są moje tylko moje domysły.
Czy jest tutaj jakiś myśliwy, który przedstawiłby punkt widzenia tego środowiska? :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Soniak10 słuszna uwaga z tą lunetą na strzelbie.
Poza tym lornetki do polowań po zmierzchu chyba odchodzą do lamusa w środowisku myśliwskim. Podczas ostatnich dwóch wizyt w sklepach myśliwskich usłyszałem, że teraz termowizja jest w natarciu.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

TheNewOne napisał/a:
chyba że "szerpa" nosi ją dla myśliwego.

Z reguły taka lornetka leży na tylnej kanapie samochodu albo na ambonie obok myśliwego.
Cytat:
na polowania gdzie wykorzystuje się takie lornetki to raczej jeździ się w pojedynkę, więc nie bardzo komu jest się pochwalić

Każde szanujące się koło myśliwskie organizuje przynajmniej raz w roku polowanie zbiorowe, tzw "hubertowskie". I jak tu się na takim polowaniu pokazać z małym "gówienkiem" klasy 8x42, gdy wszyscy koledzy będą dumnie paradować z cegłami klasy Docter Nobilem 8x56? No po prostu obciach! :oops:
Cytat:
teraz termowizja jest w natarciu.

Niestety!
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Jan55 napisał/a:
Wojtas...czyżby denerwowały Cię te posty? Chyba ich nie bierzesz do siebie?. Jeżeli tak, to przecież nie musisz ich czytać, chyba, że forum zaczyna podążać w stronę wąskiej grupy kilkunastu osób, zainteresowanych tylko high-endowymi lornetkami bo inne tanie ich zaczynają brzydzić a każdy inny post będzie przez high-endowców nie mile widziany bo będzie im zaburzał pole widzenia lornetkowego. Jak na razie to na forum pisze może 10 osób a za chwilę to może zostanie z 5. Może o to chodzi? :roll:


Chodzi o to, żeby post oznajmiający czyjąś słuszną radość z zakupu Swarovskiego nie wywoływał durnych reakcji i pouczeń, bo to można odczytać wyłącznie jak zazdrość.
Niech każdy pisze o swoim sprzęcie. Nie widziałem, żeby posiadacze topowych lornetek lekceważyli tu właścicieli lornetek budżetowych. Oczywiście, jeśli ktoś by się tu rozwodził na temat walorów sprzętu z bazaru, to bym poradził, żeby poszedł do diabła.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

TheNewOne napisał/a:
Soniak10 Nie jestem myśliwym, ale od razu nasuwa mi się pytanie po co myśliwi kupują ciężki sprzęt 8x56 skoro 42mm spełnia swoją funkcję? No chyba, że nie kupują :-)

Wprawdzie nie jestem myśliwym ale ze względów rodzinnych obracam się w tym środowisku więc może przybliżę powody:
1) większa jasność powierzchniowa,
2) większa źrenica wyjściowa, która daje dwie korzyści: po pierwsze u młodych pozwala na pełne wykorzystanie jasności, u starszych dzięki temu, że snop światła ma większą średnicę niż źrenica oka umożliwia "szybsze" spojrzenie i identyfikację celu (brak konieczności precyzyjnego przyłożenia lornetki do oka).

Ale to już przeszłość, lornetki 8x56 nie są już popularne wśród myśliwych. Kupują oni lornetki dzienne (zazwyczaj 42mm) na polowania zbiorowe. Na nocne polowania nie zabiera się już lornetek, mniej zamożni mają lunety z noktowizją, bogaci termowizyjne (kosztujące od 25 tysiaków wzwyż). I to właśnie termowizja a nie lornetki jest obecnie wyznacznikiem statusu myśliwego i jego miejsca w stadzie ... ups ... kole łowieckim.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Wojtas...Jeżeli kol.Wiking wpisuje w poście."Bardzo się cieszę że tak dużo kolegów na forum , decyduje się na lornetki tak wysokiej klasy" a tyczy się to NL-a, co generalnie nie jest prawdą, bo jak widać po wpisach to może jest to 3 czy 4 osoby a wśród nich Ty, to chyba nie jest to dużo osób w stosunku do ilości użytkowników forum, co z kolei udowadnia, że nie każdy może sobie pozwolić na taki zakup. Do tego próbuje (Wiking) udowodnić, że kupujący takie lornetki to ludzie nawet nie średnio zarabiający (4000), no to wybacz, ale może ponieść innego, takiego średnio zarabiającego, do wpisu, że pisze(Wiking) bzdety i mu to wyłuszczyć :wink: . Gdyby tak było, jak napisał Wiking, to zakładam, że co najmniej 50% użytkowników forum stało by w kolejce pod sklepem po lornetkę NL i wtedy miał by sens jego wpis. Na koniec życzę wszystkim i sobie aby kiedyś do takiej sytuacji doszło :mrgreen: .
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Maciek napisał/a:
Na nocne polowania nie zabiera się już lornetek, mniej zamożni mają lunety z noktowizją, bogaci termowizyjne

Czyli tym bardziej oznacza to zmierzch lornetek typu "cegła". Może i dobrze?
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Wojtas, zaczyna się to do diabła mdłe wszystko robić. Tak samo to odczytuję jak Jan i uważam, że inni tak samo to widzą, tylko nie mają odwagi napisać.
Może stwórzcie sobie podgrupę Swarovski NL i my zwykli posiadacze taniego gówna nie będziemy tam zaglądać. I unikniemy głupich nieporozumień.
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Pretensje do garbatego, że ma proste dzieci...
O co wam właściwie koledzy chodzi...? Wiking powiedział, że cieszy się iż coraz więcej osób na forum ma wspaniałe, choć bardzo drogie lornetki. I ja również się cieszę! Bez znaczenia czy taką chcę, mogę kupić, czy nie. Nie wiem dlaczego osobom ciężko pracującym i posiadającym odpowiednią ilość gotówki nie można kupić tego czego chcą i tym się podzielić na forum bądź co bądź entuzjastów, pasjonatów, a nawet maniaków optyki... Czy ktoś robi nagonkę na kupujących Delty Forest i takie tam inne...? (jeśli ktoś robi, to oczywiście też źle)

Czy równie łatwo byłoby wam snobami, niestabilnie stąpającymi po ziemi, nazywać osoby, nawet zarabiające te mityczne 4000 zł. posiadające lornetki za łączną kwotę równą lub większą niż NL?
To raczej na naszym forum było by niemile widziane. (jest tu takich bardzo dużo...)

ps bardzo nie chciałem wtrącać się do tej dyskusji, ale po prostu jest mi przykro gdy obraża się moich Kolegów!
 
 
Kyle 
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

TheNewOne napisał/a:
Soniak10 Nie jestem myśliwym, ale od razu nasuwa mi się pytanie po co myśliwi kupują ciężki sprzęt 8x56 skoro 42mm spełnia swoją funkcję?
Przy większej źrenicy wyjściowej jak jest mało światła lepiej się patrzy.

Soniak10 napisał/a:
Maciek napisał/a:
Na nocne polowania nie zabiera się już lornetek, mniej zamożni mają lunety z noktowizją, bogaci termowizyjne

Czyli tym bardziej oznacza to zmierzch lornetek typu "cegła". Może i dobrze?
No tak, w końcu tylko i wyłącznie myśliwi patrzą/patrzyli przez lornetkę jak jest mało światła, albo od teraz WSZYSCY (myśliwi i nie myśliwi) kupują noktowizor.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

moshica, Może napisz coś ciekawego o swoich mitycznych pomysłach racjonalizatorskich (naprawy lornetek, konstrukcje żurawii itp.), abyśmy mogli dowiedzieć się czegoś pożytecznego.
Nikt z tego "elitarnego" klubu posiadaczy NL, który wydaje się stać Ci kością w gardle - podejrzewam że ze zwykłej zawiści, nie obraził ani nawet w najmniejszy sposób nie pokazał, że gardzi tańszymi lornetkami, więc odczep się proszę od porządnych ludzi. Twoje wpisy robią się chamskie.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Twoje wpisy 3 strony wczesniej już były chamskie to po pierwsze.
Po drugie ja nie żyję jak wy i nie śnie po nocach o lornetkach z najwyższej półki, bo ich do szczęscia nie potrzebuję, pomimo, że finansowo nie mialbym problemów spełniać sobie takie zachcianki. Zanim zaczniesz coś pisac o porządnych ludziach to vice versa, odp...się ode mnie z takim wpisem, sugerując coś na temat mojej osoby.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

[quote="adaher"]

ps bardzo nie chciałem wtrącać się do tej dyskusji, ale po prostu jest mi przykro gdy obraża się moich Kolegów![/quote ]

Czyli jedni są Twoimi kolegami a pozostali o sprzecznych pogladach już nie 😄
Brzmi jak koło wzajemnej adoracji, i tak właśnie tu jest.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Jan55 napisał/a:
Do tego próbuje (Wiking) udowodnić, że kupujący takie lornetki to ludzie nawet nie średnio zarabiający (4000), no to wybacz, ale może ponieść innego, takiego średnio zarabiającego, do wpisu, że pisze(Wiking) bzdety i mu to wyłuszczyć :wink: .

Wprawdzie nie spotkałem się z taką sytuacją w przypadku lornetek, ale znam wędkarza, który zarabia na Mordorze jakieś 4 - 4,5 tysiaka brutto a sprzęt jaki posiada budzi podziw u znacznie bardziej zamożnych. Nie znam się na wędkowaniu i sprzęcie, ale ponoć sama tylko posiadana przez niego zdalnie sterowana łódka do zarzucania jakiejś zanęty z echosondą i kamerką nadającą obraz do smartfona kosztuje prawie tyle co Swar EL. Również inne jego sprzęty to tak zwana górna póła.
Pasja potrafi więc zdziałać cuda. Gorzej jak w moim przypadku kiedy pasji jest więcej. Pewnie też miałbym NL - ale jest jeszcze stale modernizowany rower i co raz to lepszy sprzęt do słuchania muzyki.
Przez to co jakiś czas w każdej z tych dziedzin niczym kura "przeskakuję na wyższą grzędę" - może kiedyś dojdę do NL :roll:
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Maciek, to wszystko ma sens, tylko pod warunkiem, że ktoś traktuje to jako pasję. Jak ja lub ktoś inny ma inne zdanie w tej kwestii, to kwituje się takie wpisy tu jako zazdrość. Dla mnie lornetki to nie jest pasja, mam inne ciekawsze zainteresowania. Jedni drugich bronią bo są kolegami. I tak to tu wygląda.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14