Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia przez lornetkę
Autor Wiadomość
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 01 Sie, 2023   

Z Nikonka EII 8x30 z ręki, bez statywu.

Nikon EII 8x30 1m.jpg
Plik ściągnięto 2379 raz(y) 340,63 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 203
Wysłany: Sob 02 Wrz, 2023   

Wątek umarł na miesiąc, więc czas go wskrzesić. :-)

Tym razem Svbony SV202 10x50 ED.

IMG_20230901_135245 by Mark S, on Flickr
IMG_20230901_133603 by Mark S, on Flickr

I na koniec dzika zwierzyna: :mrgreen:
IMG_20230901_134404 by Mark S, on Flickr
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 451
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 05 Wrz, 2023   

Obserwacja Tatr z daleka dwiema lornetkami: UVHD 7x oraz Docter 15x60

docter.jpeg
Plik ściągnięto 2061 raz(y) 144,9 KB

uv.jpeg
Plik ściągnięto 2061 raz(y) 174,2 KB

 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 203
Wysłany: Wto 05 Wrz, 2023   

krzys13k, a z jakiejż to perspektywy Tatry tak się prezentują? Z okolic Nowego Sącza może? Układ szczytów by mi pasował... Pięknie!
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 05 Wrz, 2023   

Mechooptyk, raczej z perspektywy Krakowa, prawdopodobnie od strony oś. Widok :wink: .
Gdziekolwiek z okolicy Krakowa nie spojrzysz, to ta część Tatr Słowackich, jest najbardziej widoczna, nawet z lotniska w Balicach, oczywiście przy sprzyjających warunkach pogodowych :mrgreen: .
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 203
Wysłany: Sro 06 Wrz, 2023   

Jan55, masz rację. Od strony Nowego Sącza Lodowy czy Łomnica sterczałyby za Tatrami Bielskimi. Prawie tak jak to widzę z moich stron (Pogórze Ciężkowickie i Jasielskie). 🙂
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 203
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2023   

Svbony SV202 10x50 ED

czapla by Mark S, on Flickr
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2023   

Mechooptyk, duże pociemnienia brzegowe ma ta lornetka, szkoda bo środek jest bdb.
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 154
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2023   

Jan55 napisał/a:
Mechooptyk, duże pociemnienia brzegowe ma ta lornetka, szkoda bo środek jest bdb.

Raczej słabo dopasowana lornetka do obiektywu. Ja coś nie mogę dopasować smartfona do Monovida i Geco i dlatego nie wrzucam zdjęć.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2023   

browar, to może też być, bo ja też próbowałem ale nie mam szans, tym bardziej, że obiektyw jest z boku na pleckach i ciężko jest trafić centralnie w okulary lornetek. Z adapterem też był problem, więc go odesłałem. Nie chce mi się już z tym bawić :cry: , a szkoda bo to fajna sprawa. Najważniejsze, że koledzy mają farta w tej materii i jest na co popatrzeć :mrgreen: .
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 203
Wysłany: Czw 14 Wrz, 2023   

Jan55, rację chyba ma browar. Na zdjęciach widać często rozmytą diafragmę, pociemnienie brzegowe czy aberracje, których nie widzę patrząc przez lornetkę. Tzn, AC jest poza środkiem widoczna w tej lornetce, ale nie razi aż tak jak to na zdjęciach widać. Najwyraźniej mój (moje?) Xiaomi Poco X3 Pro nie współgra dobrze z okularami lornetek. Mam wrażenie, że pozaosiowe patrzenie też powoduje nasilanie się wad optycznych, ale to chyba normalne zjawisko...
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2023   

Bushnell Prime 8x32, z ręki.
Przełęcz Łapszanka...
1.
https://tinypic.host/image/fAmuf
2.
https://tinypic.host/image/fAHsM
3.
https://tinypic.host/image/fAMvk

Zastanawiam się, czy da się z "ręki" uzyskać idealnie czarny krążek jak na Waszych zdjeciach?
Od czego to zależy, aby idealnie mieć wpasowane foto w osi optycznej ?
Ps. nie moge dodać załacznika, jak byk stoi "You tried add empty file" co jest jakąś bzdurą...
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 203
Wysłany: Nie 08 Paź, 2023   

Jak widać, nie tylko odległe obiekty można przez lornetkę obserwować. :-)

Svbony SV202 10x50 ED

20231006-IMG_20231006_133757 by Mark S, on Flickr
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 25 Mar, 2024   

Witam.

Wiosna. Czas odkurzyć wątek.

Podczas ostatniego spotkania na Stawach Milickich miałem wielką przyjemność podglądać przyrodę przez wiele wspaniałych lornetek. Niewątpliwą gratką była możliwość porównania trzech dwunastek:

https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=34990&start=30

Meopta Meostar B1 12x50. Świetna lornetka. Posiadam ją od 1,5 roku i mogę śmiało powiedzieć, że wiem już o niej wszystko... Po prostu świetna lornetka!

Swarovski EL 12x50 SV. Wspaniała lornetka! (nie ukrywam, że od dawna o niej myślę...)

Swarovski NL Pure 12x42. Lornetka, która rozwaliła system!!!

Gruntowną analizę techniczną wszystkich trzech dawno zrobił już Arek. Nie bardzo jest sens powtarzania rzeczy wiadomych... Natomiast pokrótce opisać mogę moje osobiste spostrzeżenia:

Meopta B1 12x50 jest bardzo dobrą lornetką... dopóki nie popatrzy się przez dwie pozostałe z tego "zestawu". Troszkę jednak dokucza nieostrość brzegowa i nie tak, że się jej szuka. Po prostu wchodzi w pole widzenia. Może trochę rozpieszczony jestem przez EL 10x50... No ale w moim przypadku tak jest i kropka. Ostrość centralna też minimalnie gorsza niż w EL i NL. Niemniej, jeśli ktoś potrzebuje solidnej dwunastki w rozsądnej cenie, to szczerze polecam.

EL 12x50. Lornetka, która urzekła mnie od pierwszego wejrzenia. Klasa sama w sobie! Obraz taki jak w EL 10x50, tylko że WIĘKSZY! :cool: A na dodatek z moimi oczami dogaduje się doskonale! Nie wiem z czego to wynika, że szybciej odnajduję idealną pozycję niż z moją EL 10x50... Źrenica 4.16 vs 5, a jednak coś sprawia, że rozstaw tubusów, odsunięcie muszli okularowych, nie musi być (w moim przypadku) bardzo precyzyjnie ustawiane. Przykładam i mam! Pełne pole, bez zaciemniej, odblasków itp. Aberracja źrenicy wyjściowej absolutnie ujarzmiona! Topowa optyka! Poezja obrazu!

NL Pure 12x42... rozwaliła system...
Zacznę od jedynej "wady". Trzeba, w odróżnieniu od EL 12x50, wszystko baaardzo solidnie poustawiać, dosłownie co do milimetra... Ale jak już się ustawi, to mamy marzenie optyczne! Gigantyczne pole, ostre jak miecz samuraja, w którym można zanurzyć się bez reszty!
Prawdziwa maszyna do teleportacji!

Sceneria bardzo wymagająca. Szaro-buro, nieostrości na trzcinach itp.

EL 12x50, Meopta 12x50, NL 12x42.jpg
Plik ściągnięto 376 raz(y) 790,89 KB

Meopta B1 12x50.jpg
Plik ściągnięto 376 raz(y) 579,84 KB

Swarovski SV EL 12x50.jpg
Plik ściągnięto 376 raz(y) 636,48 KB

Swarovski NL 12x42a.jpg
Plik ściągnięto 376 raz(y) 712,56 KB

Ostatnio zmieniony przez adaher Pon 25 Mar, 2024, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 25 Mar, 2024   

C.D.
Z dedykacją dla Arka! :smile:
Pozdrawiam!

Meopta 12x50.jpg
Plik ściągnięto 370 raz(y) 563,06 KB

Swarovski EL 12x50.jpg
Plik ściągnięto 370 raz(y) 746,5 KB

Swarovski NL 12x42.jpg
Plik ściągnięto 370 raz(y) 656,81 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,53 sekundy. Zapytań do SQL: 26