Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Mało nas , mało nas , do pieczenia chleba ...
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 02 Lut, 2022   

Binokularnik napisał... "ale lornetki ze stabilizacją nie kupuje się po to żeby używać ją bez włączonego trybu IS".

Tutaj się z Tobą trochę nie zgodzę :wink: , bo z tego co czytałem po forach to generalnie wszyscy korzystają też z takich lornetek nie używając IS. Włączają IS jak zachodzi potrzeba bardziej dokładniejszego zobaczenia oglądanej rzeczy np ptaka, przynajmniej tak piszą. Pomijam te modele, które mają duże powiększenia, ale 10-12x to można używać z ręki bez włączonego IS i bez większych problemów, no chyba, że ktoś ma "trzęsiawkę" w rękach lub z innych powodów nie może. Osobiście jak miałbym kupować lornetkę z IS to taką od 12-14x32-42 i z przyzwoitą wielkością pola (min od 6*) :smile: . Ale to moja taka dywagacja, bo takiej lornetki i tak nie kupię ze względu na gabaryty i wagę.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 02 Lut, 2022   

W bazie jest opticron 12x30...
Waży tylko 537g, kątowe pole widzenia ma 0 stopni, liniowego nie podano...
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sro 02 Lut, 2022   

Dla zainteresowanych
https://m.optykamysliwska.pl/akcesoria/lornetki/sprzedam/142828-kite-apc-stabilized-16x42
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 03 Lut, 2022   

W Beafoto jest taniej.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 03 Lut, 2022   

Binokularnik...tak, 10 zł. Ale kupno w BeaFoto nie jest obarczone ryzykiem, i jest możliwość zwrotu.
Co do samych lornetek to wielkości pól to jakaś masakra, 3,5-3,8* przy krótkiej odległości to jeszcze idzie patrzeć, ale np 500-1000 m to obraz wygląda jak przecinek, może to ktoś lubi, ja nie, wolę komfort patrzenia przez normalną lornetkę z normalnym polem (7-8*).
Powyższe, co napisałem, odnosi się do lornetek Kite, bo one mają takie wąziutkie pola, Canon ma już trochę większe ale z kolei gabaryty i ceny Canona są coraz większe, ma to może związek właśnie z większymi polami :?: . Chyba, że się mylę.
Z tego co wiem to w USA i GB lornetki stabilizowane nie cieszą się jakąś większą estymą. Może dlatego Nikon nie wchodzi na tamten rynek z tą 10x25 :?: .
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 03 Lut, 2022   

Jan55 napisał/a:
Z tego co wiem to w USA i GB lornetki stabilizowane nie cieszą się jakąś większą estymą.


Może to wynika z tego, że są po prostu za cienkie pod względem optycznym i więcej frajdy z obserwacji dają jednak lornetki z super optyką mimo braku stabilizacji….
Gdyby Swarovski lub Zeiss wprowadził na rynek lornetki z optyką najwyższej klasy, dodatkowo z możliwością stabilizacji obrazu, to pewnie sytuacja wyglądałaby inaczej.
Ale do tego trzeba by połączyć kunszt klasycznej optyki Zeissa i Swarovskiego z potencjałem firm japońskich w dziedzinie elektroniki.

Cytat:
Może dlatego Nikon nie wchodzi na tamten rynek z tą 10x25 :?:


Ta lornetka jest za mała do komfortowych obserwacji dla rasy białej…za duże dłonie, za wielkie i za głębokie oczodoły w porównaniu z japońskimi. :wink:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 03 Lut, 2022   

Binokularnik napisał..."do tego trzeba by połączyć kunszt klasycznej optyki Zeissa i Swarovskiego z potencjałem firm japońskich w dziedzinie elektroniki".

Tak, może by coś z tego wyszło, ale najbardziej to chyba cena, sądzę, że tak z 5000 $ w USA a w Europie 5000 EU, zakładając, że w tej chwili obecne najdroższe kosztują coś koło 2000 $. Do tego wielkość i waga przy np 14x42 może zmieściłyby się w 1500g. Mam obawy, że chętnych na taką lornetkę za wielu by nie było.

Binokularnik..."Ta lornetka jest za mała do komfortowych obserwacji dla rasy białej…za duże dłonie, za wielkie i za głębokie oczodoły w porównaniu z japońskimi".

Te lornetki w ogóle nie nadają się, MZ, do jakichś większych(dłuższych) obserwacji z powodu swoich masakrycznie małych pól widzenia (3,4-5,5*) a o komforcie patrzenia trudno tutaj mówić. Chodzi mi głównie o te z cenami poniżej 5000 zł. Co do dużych dłoni i oczodołów to tak nie do końca, bo przecież "biali" ludzie kupują lornetki 8x25, 8x32, których gabaryty są mniejsze od tych z IS i są zadowoleni a nawet zachwyceni ich wielkością i wagą. Tutaj największą rolę odgrywa, MZ, wielkość pola widzenia, bo popatrz przez dużą lornetkę z polem 3,5-5* i popatrz zaraz przez małą lornetkę 8*. To jest przepaść w odbiorze widzianego obrazu na korzyść mniejszej ale z dużym polem :shock: .
Może wiele ludzi nie odczuwa takiego dyskomfortu ale ja odczuwam i dlatego nie kupiłem i nie kupiłbym lornetki z takim małym polem, choćby miała nawet "kosmiczną"optykę :mrgreen: . Ale to jest moje zdanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15