Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zalety posiadania jednej lornetki ...
Autor Wiadomość
Kyle 
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Czw 03 Lut, 2022   

Jan55 napisał/a:
Trzeba też zauważyć, że dla dzieci cena nie gra roli
Dla rodzica już niestety tak. Wyżej kolega Wiking69 pisał o "ogromnym zapotrzebowaniu" na lornetki dla dziecka. ... tylko niech teraz zapyta przeciętnego człowieka, ile jest gotów taki przeciętny "NIElornetkowiec" zapłacić za lornetkę "do zabawy" dla swojej pociechy (coś czuję, że będą to kwoty uniemożliwiające wyprodukowanie przyzwoitej lornetki).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 03 Lut, 2022   

Binokularnik...coś co się trzyma w ugiętych rękach (np lornetka) w jednej pozycji w dłuższym czasie, powoduje odczucie dużej wagi, tak że, każde 100g więcej powoduje odczucie trzymania dużo większego ciężaru niż wynika to z prawdziwego ciężaru danej rzeczy. To tak jak z uciskiem na kolana przy schodzeniu z góry. Nacisk na kolana, całego ciała, wynosi bodajże 8 krotność masy ciała danej osoby. Przy wadze 60 kg to daje 480 kg. Na stawy łokciowe i barkowe jest to dużo mniejszy nacisk, ale bardziej odczuwalny, mimo trzymania dużo lżejszego ciężaru, bo trzymamy ręce w pozycji uniesionej i zgiętej w łokciach. To samo dotyczy kręgosłupa szyjnego, gdzie następuje stały ucisk paska lornetki, na dwa-trzy kręgi szyjne, i dlatego nawet lekkie podniesienie lornetki w rękach, powoduje natychmiastową ulgę. Ktoś powie, że to tylko 600 czy 800g wagi ale ta waga przy ciągłym obciążeniu powoduje uczucie dźwigania na karku po jakimś czasie, kilku kilogramów. Wytłumaczył mi to fizjoterapeuta. W/g niego, np ja, nie powinienem nosić na plecach i szyi większego ciężaru jak 3 kg (plecak z foto + lornetka na szyi) :sad: . Dlatego coraz więcej ludzi kupujących lornetkę, zwraca uwagę na to ile ta lornetka waży. Czym cięższa lornetka tym mniejsza ochota do jej noszenia w rękach czy na szyi, więc ląduje w plecaku albo zostaje w domu. :mrgreen:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 03 Lut, 2022   

Kyle...masz rację, przyzwoita lornetka dla dziecka powinna wyglądać jak coś pokroju Delty One 8x32, tylko z rozstawem okularów 50-70 mm i polem min 8-9*, a taka to już musiała by kosztować co najmniej 700-1000 zł jak nie więcej. Do kupienia jej dla dziecka może znalazł by się 1 na 1000 rodziców i to taki który wie o co chodzi w lornetkach i mający swoją lornetkę za 2000-4000 zł. Każdy inny uznał by wydatek 700 zł na lornetkę dla dziecka za bluźnierstwo :shock: . Dlatego te co są na rynku po 50-90 zł to lornetki-zabawki z plastiku gdzie szkła zastąpione są "szkłami" z plastiku. Przynajmniej ja taką widziałem.Jak się sprzedają, to nie wiadomo :?: .
Ta cena 50-90 zł za taką lornetkę-zabawkę i tak uważana jest przez wielu rodziców za bardzo drogą zabawkę, więc nawet nie zaprzątają sobie głowy jej zakupem.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 04 Lut, 2022   

Kiedyś lornetki były marzeniem większości dzieci , pamiętam te czasy . A spacer z lornetką po lesie był przygodą . Ale kiedyś nie było smartfonów , laptopów i kolorowej telewizji . Cały czas uważam że najbardziej odpowiednią lornetką dla dziecka , oczywiście za rozsądne pieniądze . Jest pancerny i lekki Zeiss Silvarem 6x30 wyprodukowany w DDR . Oczywiście lornetka musi być w bardzo dobrym stanie z idealną kolimacją . Żadna z lornetek klasy 8x32 nie ma tak ogromnej głębi ostrości , a to jest bardzo ważny parametr zwłaszcza dla dziecka .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 04 Lut, 2022   

Cytat:
Miałem kiedyś (dorosłym będąc) lornetkę 670g…po kilkunastu minutach noszenia jej na szyi, łapałem się na tym, że odruchowo podtrzymywałem ją jedną ręką bo była za ciężka i bolał mnie kark.
Z kową (ok. 530g) jest zupełnie inna sprawa a to tylko 140g różnicy.


Kwestia indywidualna. Moja żona potrafiła chodzić pół dnia po lesie z Minoltą Activa 10x50 która waży 911 gramów i nigdy nie narzekała.

Chyba najbardziej popularną klasą lornetek są modele 42 mm, które są używane masowo przez turystów, leśników, myśliwych, podróżników, ornitologów. Znaczna większość robi z nimi całe kilometry dziennie, a w przypadku tej klasy waga 650 gramów to minimum najczęściej są to okolice 700 gramów, a zdarza się też nawet 800 gramów.

Mój kilkuletni syn potrafił chodzić z lornetką 8x40, która ważyła ponad 700 gramów. Problemem nie była jej waga przy noszeniu, bo nie trzeba nią obciążać szyi tylko na czas chodzenia można przerzucić pasek na bok. Problemem było za duże powiększenie przy za małym polu widzenia. Dlatego te czynniki uważam za ważniejsze.
 
 
twegier 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Pią 04 Lut, 2022   

Widzę, że i ten wątek zdryfował na temat lornetek dla dzieci. Wszyscy piszą o powiększeniu, wadze, polu widzenia, chyba tylko Jan55 napomknął o rozstawie źrenić. A to ważny parametr przy doborze lornetki dla dziecka. Sprawdziłem właśnie 3 z moich 4 lornetek; ich min. rozstaw źrenic to 55, 57 i 57 mm. To może być sporo za dużo dla niektórych dzieci.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 04 Lut, 2022   

twegier...masz rację. Z takim rozstawem (55-70) to już raczej młodzież. Mam jedną lornetkę ,Opticron Traveller BGA ED 8x32 z rozstawem od 51 mm i ta idealnie pasuje dla dzieci od 6 lat. Sprawdzałem na dzieciach w rodzinie i były zachwycone jak dużo widzą. Natomiast z Kową BD II 6,5x32 (57mm) już miały problem bo nie mogły trafić źrenicami w samo centrum okularów (zaciemnienia).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14