Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
10x42 dachówka, budżet 4500 PLN - jaka?
Autor Wiadomość
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

Soniak10 napisał/a:
Wojtas_B napisał/a:
Przez które modele lornetek zaliczanych do tzw. klasy alfa miałeś okazję popatrzeć?

Przecież na to pytanie już odpowiedziałem wyżej... :shock:
BTW: i właśnie z tego powodu chętnie bym wziął kiedyś udział w jakimś "spotkaniu lornetkowym", żeby móc poszerzyć swoje doświadczenia z topowymi lornetkami i porównać ich "legendarną jakość obrazu" z tym, co widzę przez swojego Bushnella Forge czy Vortexa Vipera HD. Może kiedyś nadarzy się okazja...


Janie 55

to ze ty cos skończyłeś nie znaczy ze każdy musi to SKONCZYC.

to ty czytaj ze zrozumieniem i przestań dawać swoje dziwaczne komentarze do każdej odpowiedzi bo świadczy to twojej arogancji i braku zrozumienia i byc moze innych problemach.
teraz możemy zakończyć. :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

TRYTON7, :roll: :roll: jak dobrze, że zakończyłeś.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

A ja jeszcze nie skończyłem.
"Jeszcze tu k... wrócimy, z Olem!"
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

Wojtas_B napisał/a:
A ja jeszcze nie skończyłem.
"Jeszcze tu k... wrócimy, z Olem!"


Po co ta szarpanina? Obaj jesteście potrzebni na na forum... przybijcie piątki...i przestańcie wchodzić sobie w drogę..
milej się zrobi czego i Wam , i sobie życzę...
pozdrawiam...
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

Soniak10 napisał: "Sorki, ale nikt mi nie wmówi, że np. takie Ferrari albo Bugatti czy Lamborghini ludzie kupują bez najmniejszych nawet pobudek snobistycznych i że tylko tymi autami mogą w komforcie dojechać do celu"
Soniak10, nikt nie będzie próbował tego robić, wmawiać, ponieważ marki które wymieniłeś kupuje się pomimo braku komfortu :)

Znowu na tym forum pojawia się słowo "snobizm". Zastanawiam się jakie muszą być inne argumenty zakupu drogiej lornetki poza "wyłącznie fantastyczna jakość sprzętu", żeby kupujący taki sprzęt nie został nazwany kłamcą i snobem?
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

TheNewOne napisał/a:
Zastanawiam się jakie muszą być inne argumenty zakupu drogiej lornetki poza "wyłącznie fantastyczna jakość sprzętu", żeby kupujący taki sprzęt nie został nazwany kłamcą i snobem?

Noooooo, plijjjjjzzzzzzzzz! Czy ja aż tak niejasno przedstawiam swoje myśli?
Po 1) problemem, przynajmniej jak dla mnie, nie jest to, że ktoś kupuje sobie drogi sprzęt, tylko dopiero to, jak próbuje innym, tzw "zwykłym użytkownikom" przedstawiać swój wybór jako "najlepszy z możliwych, dający nieporównanie lepszy obraz niż inne i bez którego on nie mógłby realizować swoich zadań" itp.
Po 2) są ludzie, co do których baaardzo bym się zdziwił, gdyby kupili sprzęt z innej półki, niż ta najwyższa, np. członek zarządu spółki typu KGHM, Orlen, Robert Lewandowski czy inna osoba z tzw "elity finansowej", ale też np. Arek, który jest zawodowym testerem i chociażby z tej racji wręcz powinien używać sprzętu z każdej kategorii cenowej, żeby mieć pełny przegląd rynku.
Po 3) nie mogę zrozumieć, dlaczego niektórzy przyjmują prezentowane tutaj poglądy jako niemalże "obrazę boską i atak na nich osobiście"? Przecież moje poglądy są po prostu moimi poglądami i mam takie samo prawo ich upubliczniania jak ci, którzy uważają inaczej, czyż nie?! Obrażanie się o to zamiast spokojnej dyskusji może świadczyć raczej o tym, że "dotknąłem ich ambicji" a więc że jednak trochę racji miałem w tym, co mówię?
A ostatecznie każdy z nas ma prawo pozostać przy swoim punkcie widzenia, natomiast najcenniejszym efektem takich dyskusji będzie to, że INNI UŻYTKOWNICY, którzy kiedyś tu zajrzą i będą szukać rady przy wyborze lornetki, będą mogli się z tymi poglądami zapoznać i samodzielnie wyciągnąć wnioski a w konsekwencji podjąć decyzję o zakupie z pogłębioną świadomością tego, na co się chcą zdecydować.
Tak więc: Ty zostań przy swoim, ja przy swoim, a Czytelnicy niech to przemyślą. Ot i wszystko.
OK? Pzdr. :idea:
TheNewOne napisał/a:
marki które wymieniłeś kupuje się pomimo braku komfortu

O, kurcze! Teraz to mnie podniosłeś na duchu: jak ja się cieszę, że jeżdżę "zwykłym Oplem Mokką". I jest mi w niej wygodnie! :grin:
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

TheNewOne napisał/a:
(...)Znowu na tym forum pojawia się słowo "snobizm" (...)

Ja z moimi Zeissami z niższej półki zaliczam siebie do średniaków, niemniej jednak uważam, że dla każdego jest miejsce w tym kraju/na świecie. Więc dlaczego snobi mają być dyskryminowani? Być może paradoksalnie to właśnie oni ciągną do przodu rynek i technologię goniąc wciąż za lepszym=droższym?
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

Ciekawe o jakiej lornetce w skrytości marzy Jan55, ale się nie przyzna. Gdyby miał trochę poczucia humoru i się przyznał, że jest to np Swarovski EL, można by nadać przydomek analogicznie do angielskiego króla Jana bez Ziemi - Jan bez Swara lol
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

Tzn. juz teraz można, nie musi się przyznawać.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

Binokularnik napisał/a:
Wojtas_B napisał/a:
A ja jeszcze nie skończyłem.
"Jeszcze tu k... wrócimy, z Olem!"


Po co ta szarpanina? Obaj jesteście potrzebni na na forum... przybijcie piątki...i przestańcie wchodzić sobie w drogę..
milej się zrobi czego i Wam , i sobie życzę...
pozdrawiam...


To akurat napisałem żartem. Nie poznajesz cytatu z kultowego filmu?

A tak na poważnie, jeśli chodzi o przybijanie piątek, to nie mam z kim. Ludzie, którzy mówią tak "różnymi językami", nie muszą się kolegować ani w realu, ani na forum.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

Maciek napisał/a:
dlaczego snobi mają być dyskryminowani? Być może paradoksalnie to właśnie oni ciągną do przodu rynek i technologię goniąc wciąż za lepszym=droższym?

Całkiem możliwe
Wojtas_B napisał/a:
Nie poznajesz cytatu z kultowego filmu?

Ca-Fe-Bi-Ba? "Kranówa! Dolej kranówy!" :smile:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

pandal, Jan nie marzy o żadnej lornetce, bo jak będzie chciał to sobie może kupić każdą poza WX. Na
razie wystarczają mu te, które ma i się z nich cieszy, oraz nie sądzi aby lornetka 5x droższa dała mu 5 razy lepszy obraz, więc wydawanie takich pieniędzy na lornetkę, zwłaszcza w dzisiejszych czasach , uważa za bezcelowe. Czy Jan zaspokoił Twoją ciekawość?.
:grin: .
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

W takim razie o czym marzy Jan55 ? :-)
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

Jan, ale gdyby cena nie była kwestią, a czasy spokojne?
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 757
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

Nie macie wrażenia, że sporo nieporozumień wynika z różnego rozumienia znaczenia słowa "snobizm"? To właściwie jest próżność i wynika z chęci robienia wrażenia na innych, co jest raczej powszechnie oceniane źle. W związku z tym kipią emocje po tak mocnych stwierdzeniach jak:

Soniak10 napisał/a:

3) ktoś kto płaci takie astronomiczne kwoty (8-10 tys albo i więcej) za lornetkę i twierdzi, że robi to wyłącznie ze względu na fantastyczną jakość tego sprzętu i że nie ma w tym najmniejszego cienia snobizmu, to KŁAMIE!

Pomijając już to czy niewielka poprawa jakości obrazowania jest warta dopłacenia, bo opinie będą różne, to raczej wszyscy fani lornetek chcieliby sobie sprawić odrobinę radości posiadaniem sprzętu uznanej marki, ładnie opakowanego, np. w drewnianej skrzyneczce, do tego obitego prawdziwą skórą, z metalowym a nie plastikowym fokuserem, itd. :) , czyli mówiąc krótko wydania kasy na coś co nie ma uzasadnienia technicznego. I nie ma w tym cienia snobizmu, czyli chęci robienia wrażenia na innych, tylko chodzi o sprawienie radości sobie. Czy to źle, to już każdy sam zdecyduje, w nadmiarze na pewno, ale snobizm to nie jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14