Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
10x42 dachówka, budżet 4500 PLN - jaka?
Autor Wiadomość
plabaj 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   10x42 dachówka, budżet 4500 PLN - jaka?

Stoję przed zakupem nowej lornetki - stara "poległa w boju"


  • szukam czegoś ze źrenicą wyjściową w okolicy 4mm, z powiększeniem 10x - stąd ograniczenie do "standardu" 10x42
  • ze względu na rozmiary szukam lornetki z pryzmatami w układzie dachowym
  • budżet, jakim dysponuję to 4500 PLN
  • skłaniam się ku otwartemu mostkowi, ale to nie jest wymóg
  • mile widziana blokowana korekcja dioptrii


Na jakich modelach powinienem się skupić podczas poszukiwań?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 366
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

trochę mniejsza ale mieszcząca się Twoim budżecie.

https://beafoto.pl/lornetka-kowa-genesis-xd-10x33.html
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2573
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

Popieram propozycję TRYTONA lub jeszcze są, Nikon HG 10x42 ( jest w Teleskopy.pl za 4499), Zeiss Conquest HD 10x42 lub Vortex Razor HD 10x42, ale to powyżej 4500zł. O wszystkie wymienione lornetki pytaj w sklepie BeaFoto, bo można u nich ponegocjować cenę, która jest niższa od ceny na Allegro. A jeżeli chcesz taniej, ale nie wiele gorzej, to Kowa BD II, Monarch M7(nowa wersja) lub Vortex Viper HD (2018 r).
Wymienione powyżej lornetki różnią się, między sobą, niuansami, wszystko zależy co Ty preferujesz, czy bardzo duże pole, czy małą nieostrość brzegową, czy minimalną AC, czy wagę i wielkość, czy jeszcze coś innego. To musisz wiedzieć co Tobie pasuje, bo my tylko podajemy propozycje.
W tej chwili jest zły okres na zakup lornetki w Twoim budżecie, ze względu na podwyżki cen, więc w okolicy 4500 za bardzo nie ma co kupić, poza Nikonem HG 10x42 i to w tym jednym miejscu, o którym napisałem, no i ta Kowa 10x33 , o której napisał TRYTON, natomiast Zeiss i Vortex już powyżej 4500 zł.
Ostatnio zmieniony przez Jan55 Pon 09 Maj, 2022, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
plabaj 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

O, niezła promocja. Dzięki

Przyjrzę się opiniom, a najlepiej , samej lornetce. Do tej pory korzystałem z lornetki 8x32 i nie wiem czy 10x33 nie będzie - dla mnie - za ciemna.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2573
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

plabaj, jeżeli Kowa 10x33 jest tak dobra jak 8x33 to jest na pewno świetną lornetką. W dzień, różnicy w jasności raczej nie dojrzysz między nimi, o zmierzchu, już tak, ale czy aż tak duża to różnica będzie? Wszystko zależy od tego, do czego potrzebujesz lornetki, czy do obserwacji bardziej dziennych, czy zmierzchowych.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 366
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

teleskopy.pl maja jeszcze po starych cenach : 8.5x44
pewnie zaraz się to zmieni :
https://teleskopy.pl/advanced_search_result.php?keywords=Lornetka%20Kowa%208,5x44%20Genesis%2044-8,5
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2573
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

TRYTON7, jeżeli kol.plabaj nie przeszkadza waga lornetki, jak cegły, to jak najbardziej, powinien spojrzeć na tą lornetkę. Nie pisałem o niej, jak i o 10,5x, właśnie ze względy na ich dużą wagę.
Wymieniliśmy koledze, lornetki najlepsze i najbardziej zbliżone do jego budżetu, na +/- 300 zł, a on musi zadać sobie pytanie, która będzie dla niego najodpowiedniejsza pod względem ergonomicznym jak i optycznym, tym bardziej, że miał lornetkę 8x32 a to inna waga i ergonomia, optykę pomijam, bo pod tym względem są świetne 8-10x32 jak i 8-10x42.

plabaj ...na "optykamyśliwska lornetki", jest ogłoszenie o sprzedaży Zeissa Conquesta HD 10x42 z 2020/21 r za 4000 zl, kupionego w Polsce. Warto na to ogłoszenie spojrzeć.
Jest jescze jedna lornetka o której zapomniałem, to Kite Lynx+ 10x42 za 4200 zł w Beafoto, to nowość, ale warta też zainteresowania, bo firma znana i dobra.
Ostatnio zmieniony przez Jan55 Pon 09 Maj, 2022, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

Cytat:
A jeżeli chcesz taniej, ale nie wiele gorzej, to Kowa BD II, Monarch M7(nowa wersja) lub Vortex Viper HD (2018 r).

I słusznie, uważam że nie warto przepłacać dwukrotnie za poprawę w drobnych niuansach, a od kiedy zacząłem używać Vortexa Vipera HD 12x50, przekonałem się do tej marki i dlatego wybrałbym tego, również Vipera
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam 😎
 
 
plabaj 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

Lornetki z serii Genesis x44 rzeczywiście dość ciężkie. Lornetki używam głównie w trakcie wycieczek, więc zależy mi na lżejszej konstrukcji - stąd moje kryterium dachówki.

Poszukam teraz sklepu, albo koś kto ma w Krakowie te lornetki, żeby je "przymierzyć"

  • Kowa Genesis XD 10x33
  • Nikon Monarch HG 10x42
  • Zeiss Conquest HD 10x42


Dziękuję za wszystkie propozycje
 
 
plabaj 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

Cytat:
jescze jedna lornetka o której zapomniałem, to Kite Lynx+ 10x42 za 4200 zł w Beafoto

W edredonie jest za 3650 - więc też jej się przyjrzę

Cytat:
uważam że nie warto przepłacać dwukrotnie za poprawę w drobnych niuansach, a od kiedy zacząłem używać Vortexa Vipera HD 12x50, przekonałem się do tej marki

Sprawdzę też ten model w wersji 10x42
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2573
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

plabaj, tu możesz mieć problem, sklepu w Krakowie nie ma, natomiast lornetki będziesz musiał, chyba, kupować pojedynczo i sprawdzać, a później zwracać i kupować następną itd. Nie ma innej możliwości, chyba, że wycieczka do Łomianek do Beafoto, po wcześniejszym upewnieniu się, że są, używany Conquest jest chyba z Warszawy? To musiałbyś sprawdzić na portalu, który Ci podałem.
W Krakowie chyba nikt nie ma akurat tych lornetek, ale może się mylę.
W Edredonie nie sprawdzisz bo jest tylko na zamówienie a nie ma fizycznie, ma tylko Vortexa Vipera HD 10x42. Cena Kite w Edredonie jest ceną starą, Kite podrożały, w Beafoto też były kiedyś po 3650, a teraz mają już po nowej cenie. Ale w Bea można coś utargować.
Na Twoim miejscu zainteresowałbym się tymi trzema, które wymieniłeś albo tymi tańszymi, które Ci podałem, zwłaszcza Kową BD II i nowym Nikonem M7.
Ostatnio zmieniony przez Jan55 Pon 09 Maj, 2022, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 964
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

Moim zdaniem wspomniana tu Kowa Genesis 10,5x44 jest najlepsza optycznie ze wszystkich tu wymienionych propozycji. Patrzyłem przez wszystkie.

Kowa Genesis 10,5x44 waży trochę więcej, ale to optyka z wysokiej półki, lornetka łatwa w patrzeniu (nie musiałem szukać wygodnej pozycji), ostrzy od 1,7 m (dobra na robaczki).
Dodatkowe 0,5x może się wydawać niczym, ale tak nie jest - daje dodatkowego małego kopa.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2573
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

Wojtas_B, tylko tu chodzi o lornetkę do 4500 zł, a Ty podajesz lornetkę za ponad 6000 zł. Kolega TRYTON podał ale 8,5x44, a kol.plabaj napisał, że taka ciężka lornetka mu nie odpowiada, bo woli lżejszą na spacery i wycieczki.
Nie znaczy to, że Kowa 10,5x44 jest słaba, jest świetna, jak piszesz, ale odpowiednia dla osób, które lubią wagę ciężką na karku.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 964
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

Jan55, Nie namawiam na siłę pytającego na zakup 10,5x44. To tylko moje zdanie jak ją oceniam na tle Nikona HG i Zeissa Conquest. Kowa ma niezauważalną AC, którą tamte mają, choć nie jakąś dużą. Jeśli sprawa wagi jest tak ważna, to cóż.

Ja miałem z budżetem tak, że planowałem max. 5k (rany! jak to i tak dużo - tak myślałem). Skończyło się na tym, że ten budżet zwiększyłem, bo okazało się, że każda do 5k miała coś, co pozostawiałoby we mnie większy lub mniejszy niedosyt.

Oczywiście, Nikon HG i Zeiss Conquest to bardzo dobre lornetki, ale nie idealne, a Kowa 10,5x44 ociera się wg mnie o klasę premium i nie kosztuje 10k. Warto rozważyć w przypadku możliwości zwiększenia budżetu.

A propos weryfikacji budżetów:
Byłem niedawno w Łomiankach (mam tam blisko z biura) oglądać bardzo chwaloną (również na Optycznych) lunetę Vorex Razor HD 27-60x85. Potem spojrzałem tam przez najnowszą topową Kowę TSN-99A za 18k i wyleczyłem się z lunet, bo wydać ponad 7k i czuć niedosyt nie ma sensu. No ale sprzedawca Bea opowiedział mi o kliencie, który przyszedł po wspomnianego Vortexa, a skończył na Kowie. Powiedział tylko w międzyczasie, że musi zastanowić się nad możliwością przesunięć budżetowych. Nie wiem, może facet odłożył plany zmiany samochodu na następny rok albo jest zwyczajnie nadziany.
 
 
modzdz 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

Wojtas_B napisał/a:
Jan55, Nie namawiam na siłę pytającego na zakup 10,5x44. To tylko moje zdanie jak ją oceniam na tle Nikona HG i Zeissa Conquest. Kowa ma niezauważalną AC, którą tamte mają, choć nie jakąś dużą. Jeśli sprawa wagi jest tak ważna, to cóż.

Ja miałem z budżetem tak, że planowałem max. 5k (rany! jak to i tak dużo - tak myślałem). Skończyło się na tym, że ten budżet zwiększyłem, bo okazało się, że każda do 5k miała coś, co pozostawiałoby we mnie większy lub mniejszy niedosyt.

Oczywiście, Nikon HG i Zeiss Conquest to bardzo dobre lornetki, ale nie idealne, a Kowa 10,5x44 ociera się wg mnie o klasę premium i nie kosztuje 10k. Warto rozważyć w przypadku możliwości zwiększenia budżetu.

A propos weryfikacji budżetów:
Byłem niedawno w Łomiankach (mam tam blisko z biura) oglądać bardzo chwaloną (również na Optycznych) lunetę Vorex Razor HD 27-60x85. Potem spojrzałem tam przez najnowszą topową Kowę TSN-99A za 18k i wyleczyłem się z lunet, bo wydać ponad 7k i czuć niedosyt nie ma sensu. No ale sprzedawca Bea opowiedział mi o kliencie, który przyszedł po wspomnianego Vortexa, a skończył na Kowie. Powiedział tylko w międzyczasie, że musi zastanowić się nad możliwością przesunięć budżetowych. Nie wiem, może facet odłożył plany zmiany samochodu na następny rok albo jest zwyczajnie nadziany.
Ja osobiście uzywałem vortexa razora 27-60x85.Teraz używam kowa 883.Vortex jest fajną lunetą jak na swój przedział cenowy, obraz użyteczny w całym zakresie powiększeń, choć przy 60x dało się zauważyć jakieś tam rozmiękczenie obrazu.Dla mnie problemem w tej lunecie była AC, szczególnie przy digiscopingu(jest to bardziej widoczne niż przy patrzeniu gołym okiem przez lunetę), jak również brak dedykowanych przystawek/redukcji do digiscopingu.W
kowie nie mam tego problemu.O tym samym pisałem w wątku o kowie BD II 8x42.Mam kowę BD II 10x42 oraz Genesis 10.5 x 44.Obraz z Genesis jest praktycznie bez wad, kowa BD II w specyficznych warunkach(śnieg, pochmurny dzień)potrafi walnąć nieźle fioletem po oczach :-) .Ja vortexa kupowałem używanego i przy sprzedaży nie straciłem nic.Przy zakupie nowej lunety straci się przy odsprzedaży. Jeżeli jesteśmy wrażliwi na ac bądź inne wady obrazu naprawdę warto się zastanowić nad zwiększeniem budżetu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14