Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon se 12x50
Autor Wiadomość
jarbarek 
Początkujący


Posty: 41
Skąd: Puck
Wysłany: Sro 06 Gru, 2023   

Obecnie jestem w Magdeburgu, a Nikon jest w Poczdamie. Umówiłem się na piątek pod wieczór. Swarovski jest w Sztutgarcie.... Mam Nikona 12 x 50 i jestem zadowolony...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 322
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Sro 06 Gru, 2023   

Watek obudzil wspomnienia i wyrzuty sumienia. Na fali fascynacji katowkami kilka lat trmu sprzedalem 12x50 SE, aby zebrac fundusze na big bino. Katowka okazala sie obserwacyjnym golebiem na dachu, a SE pozostalo w pamieci jako porro EDG. Czyt. ideal. Jak powiedzial kiedys Wiking, najwieksza madrosc pochodzi z popelnionych bledow. Nic dodac, nic ujac.

A nabyca SE ani mysli o odsprzedazy...
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 288
Wysłany: Sro 06 Gru, 2023   

Ja z habichtem się dogaduję i nie zamieniłbym na SE ale chętnie dokupiłbym SE do Habichta ;-)

Jak pisał WojtasB okulary w habichcie nie każdemu będą pasować , SE może być lepszym wyborem ..
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 960
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Gru, 2023   

mariuszi napisał/a:
Ja z habichtem się dogaduję i nie zamieniłbym na SE ale chętnie dokupiłbym SE do Habichta ;-)

Jak pisał WojtasB okulary w habichcie nie każdemu będą pasować , SE może być lepszym wyborem ..


A już miałem odpisać, żeby brał obie.
 
 
jarbarek 
Początkujący


Posty: 41
Skąd: Puck
Wysłany: Czw 07 Gru, 2023   

...Ufff, czyli nie od Ciebie 12 x50 se odkupiłem :cool: . Raczej jestem za kupnem Nikona 8 x 32 se. I duży będzie mieć mniejszego brata. A za parę lat nazbieram ,,''( niestety po cichu przed żoną) na jakiegoś ' Swatka nl '
 
 
jarbarek 
Początkujący


Posty: 41
Skąd: Puck
Wysłany: Czw 07 Gru, 2023   

Dacie wiarę... Nic nie wyszło z kupna Nikona w Poczdamie, bo facet stwierdził, że ja ...za słabo znam niemiecki. A on z kimś takim interesów nie robi :neutral: i
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 960
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 08 Gru, 2023   

jarbarek napisał/a:
Dacie wiarę... Nic nie wyszło z kupna Nikona w Poczdamie, bo facet stwierdził, że ja ...za słabo znam niemiecki. A on z kimś takim interesów nie robi :neutral: i


A Ty odpisz łachudrze, że nie robisz interesów z nazistami.
 
 
jarbarek 
Początkujący


Posty: 41
Skąd: Puck
Wysłany: Pią 08 Gru, 2023   

Jest jeszcze jeden Nikon se niedaleko mnie, w Nad Freienwalde. To niedaleko naszej Cedyni. Ten chce za se 8x32 900 euro. Tamten w Poczdamie chciał (chce) 800 euro (upust 200 e), na niemieckim a'la olx... Chwilowo nie mam ochoty na targi :neutral:
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 322
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Pią 08 Gru, 2023   

900 eur za 8x32 porro to cena za egzemplarz w topowym stanie z pudelkiem, pelnym wyposazeniem i bigpackiem Rittersportow w cenie. Tak jest?
 
 
jarbarek 
Początkujący


Posty: 41
Skąd: Puck
Wysłany: Pią 08 Gru, 2023   

Tak, gość opisuje jako stan idealny, z kartonikiem, papierami,...
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Pon 11 Gru, 2023   

nie kupił bym żadnej lornetki z II ręki zdalnie od obcej osoby ...

ludzie nie maja pojęcia o skazach albo wiedza i oszukują, właśnie zamknąłem rozdział poszukiwania D.N 8x56 b/ga - na zdjęciach było perfekcyjnie po przybyciu na miejsce - 2 grzyby i rysy okularów... sprzedawca od razu zszedł na 1/2 ceny... nie skorzystałem z promocji :grin:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/lornetka-docter-nobilem-8x56-b-oryginal

1. dwa zdjęcia po przyjeździe na miejsce :)
2. zdjęcie od sprzedawcy przed przyjazdem :)

mam masę innych zdjęć tej lornetki przed i po ale nie będę zaśmiecał wątku.

3d.png
Plik ściągnięto 1233 raz(y) 488,98 KB

D2.png
Plik ściągnięto 1237 raz(y) 667,5 KB

D1.png
Plik ściągnięto 1237 raz(y) 446,28 KB

 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 960
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 11 Gru, 2023   

Niektórzy myśliwi poniewierają lornetki tak, że aż serce boli. Trudno to zrozumieć tym, dla których lornetka nie jest narzędziem lecz obiektem optycznych westchnień.
Poprosiłem kiedyś sprzedającego o dokładne zdjęcia, zbliżenia. Zachował się w porządku, bo zdjęcia mi wysłał, więc nie musiałem jechać kawał drogi na oględziny. Może optyka była w porządku, ale charakter "otarć" metalowych elementów mostka był zdumiewający, jakby lornetkę gryzł wyżeł niemiecki albo nawet weimarski.
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 322
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Pon 11 Gru, 2023   

Dlatego ja mam juz od kilkunastu lat taka zasade, ktora goraco Kolegom na forum polecam, bo naprawde dziala - nie kupowac okazyjnie lornetek z rynku wtornego i generalnie sprzetu optycznego. Co prawda zdarzaja sie sytuacje sprzedazy ponizej rynku wsrod osob nieswiadomych tematu, ale dotyczy to samego low endu - nikt nieswiadomy wad sprzetu optycznego nie kupuje, a nastepnie korzystnie sprzedaje Doctera Nobilem 8x56 itp.

Oczywiscie potrafie uwierzyc, ze pokusa sprobowania i natrafienia na zyle zlota jest wielka, no ale nie mozna sie dziwic, gdy konczy sie jak wyzej.

Ja mam generalnie takie przemyslenie, ze rynek optyki (przynajmniej w Polsce) jest bardzo malo dojrzaly. Przez zalew chlamu ceny dociskane sa do podlogi, wlasciciele faktycznie dobrego sprzetu zmuszani sa do sprzedazy ponizej rozsadku badz w ogole sie na nia nie decyduja - zastanawialiscie sie kiedys, dlaczego tak malo w Polsce transakcji na jakosciowym sprzecie i dlaczego wiekszosc wyplywa na zachodni rynek? Status materialny rodakow, przede wszystkich z kregow wykorzystujacych pasjonacki optyke sportowa wcale nie jest niski, a z wlasnych obserwacji rzeklbym nawet co najmniej wysoko europejski. To blede kolo przekonan, ze wszystko musi byc tanie i dobre prowadzi nas w slepa uliczke.

Mam nadzieje, ze jak we wszystkich innych branzach i tutaj dojdziemy do madrosci.
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 150
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Pon 11 Gru, 2023   

Na pepersie rzuciłem wątek z nikonem Monarch HG który pojawił się w sklepach (znanych ) za nieco ponad 3 tys. (Opcja 42mm). Bardziej chciałem zobaczyć jakie będą reakcje i się nie zawiodłem 🙂 wiara podeszła do tego , jakbym im chciał wcisnąć wała, 3 tys za lornetkę jak można mieć za 200 zł z Ali. Świadomość ludzi jest na żenująco niskim poziomie, ale fajnie że będąc ptasiarzem udało się parę mądrych ludzi w temacie bino spotkać na swojej drodze
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 01 Sty, 2024   

Panowie, a może ktoś chciałby Nikona 12x40 H-Line, opianego i pokazanego w klasykach?
Dokładnie tego (post z 14 III 2017)
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=13133&postdays=0&postorder=asc&start=868
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 20