Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka na jacht do 3 tys
Autor Wiadomość
chrustalew 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Józefów
Wysłany: Pią 15 Lip, 2022   Lornetka na jacht do 3 tys

Witajcie moi drodzy specjaliści, poszukuję lornetki na jacht - motorówkę, myślę że mniej więcej maksymalnie 3000 zł. Jest tego tyle na rynku ,że można zwariować... Główne przeznaczenie będzie do obserwacji -brzegu, wody i tak dalej na jachcie na Mazurach ale oczywiście sezon jest krótki i w kolejnych miesiącach lornetka będzie używana na wakacjach w podróżach i w domu... Zależy mi na tym żeby lornetka była niewielka absolutnie nic ogromnego... Może udałoby się znaleźć coś w granicach 400 g. Myślę że konstrukcja dachowa... Korci mnie stabilizacja obrazu ale nie lubię wymieniać i ładować żadnych urządzeń bo już mam tyle kabli ,że idzie oszaleć. Trochę mi się ręce trzęsą więc na pewno coś stabilnego :) Myślę ,że konstrukcja powinna pozwolić wytrzymać u padnięciu gdzieś na jachcie na podłogę lub wpadnięciu do wody. Szybka regulacja ostrości oraz żadne zdejmowane klapki tylko wszystko takie bardzo szybko zdejmowane i zakładane. Bardzo proszę o jakieś porady... :) Bardzo bym prosił też o informację gdzie mógłbym w Warszawie pójść i najwięcej sprzętu zobaczyć obejrzeć dotknąć i wybrać... Wstępnie będę uderzał do sklepu militaria.pl ale może znacie jeszcze jakieś dobre sklepy z ogromnym wyborem?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 15 Lip, 2022   

BeaFoto w Łomiankach. Nie ma chyba lepszego miejsca w Polsce, poza oczywiście zlotami lornetkowymi raz na rok :???:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2515
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 15 Lip, 2022   

chrustalew, jeden z kolegów tutaj na forum pisał, że używa na kajakach i na łodzi, od kilku lat, Delty Chase ED, chyba 8x42 za 1200 zł.
Co do wagi do 400 g, to poza lornetkami 8x25, nie nadającymi się na wodę, nie ma nic. Wszystkie lornetki 8x32 ważą powyżej 400 g, ale na wodę też nie nadają się, chociaż może się nadają. Dlatego lornetka 8x42 ważąca powyżej 600 g jest chyba najlepszym wyborem.
W kwocie do 3 tyś. zł jest duży wybór lornetek, tak 8x32 jak i 8x42 np. Nikon M 7. Vortex Viper HD, Kite Falco, itp. Tylko czy jest sens kupna lornetki za 2000-3000 zł na wodę? Może lepiej pomyśl o kupnie tańszej lornetki (1200-1300) na wodę i za resztę pieniędzy dobrej lornetki do użytku domowo-turystycznego.
Pamiętaj, że nie ma takiej lornetki, która po wpadnięciu do wody czy upadku na ziemię lub pokład łodzi, da Ci gwarancję, że nic się z nią nie stanie. Na forum są testy topienia lornetek, znajdź sobie i zobacz jak to wyglądało :cry: .Możesz się bardzo zdziwić.
Jedź do sklepu, który wskazał Ci kolega z postu powyżej, i tam masz największy wybór i świetne doradztwo.
 
 
chrustalew 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Józefów
Wysłany: Pią 15 Lip, 2022   

Oki, dzięki tak zrobię ;)
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 15 Lip, 2022   

Klasyk na wodę to 7x35/45/50. Jeśli relatywnie lekka to np. Steiner Navigaor 7x35 (z kompasem lub bez) ale to nie dach i nie 400g. Ja osobiście postawiłbym na nowego Nikona M7 plus 8x https://beafoto.pl/Lornetki-Nikon-Monarch-7.html (skoro Beafoto). Wersja 8x30 jest zbliżona do oczekiwanej wagi.
 
 
chrustalew 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Józefów
Wysłany: Pią 15 Lip, 2022   

Właśnie chodzi o to, że mój jacht nie buja bo to będą tylko Mazury a tam nie ma fali... zatem korci mnie coś 10 zamiast 7 ponieważ 7 to na morze z bujaniem i falą... wstępnie mam polecone Vortex viper 10/50 lub Kowa BD 2 10/50
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2515
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 15 Lip, 2022   

chrustalew, 10x50 na wodę, bez względu jaką, to tylko wtedy jak masz żelazny chwyt i mięśnie ze stali. Lornetki 10x50 potrzebują dużej stabilności, aby obserwacje były satysfakcjonujące. Natomiast tak jak pisze Abs, , 7x jest idealna, a 8x w sam raz, do patrzenia bez drgań, zwłaszcza na jakiejkolwiek wodzie, a na rozbujanej wodzie to i 7x nie daje rady :roll: .
Ja też polecam Nikona M7 8x30 (waga i świetna optyka) lub 8x42, albo Vipera 8x42 i Kowę BD II 8x42 XD, które mają hydrofobowe powłoki na szkłach, co zapobiega plamom z wody i ułatwia czyszczenie szkieł. Do tego w/w lornetki mają duże pola widzenia, co nie jest bez znaczenia w obserwacjach, zwłaszcza na akwenach wodnych i w terenie.
Takiej Kowy BD II 10x50, jak piszesz, nie ma, więc nie wiadomo o jaką Kowę Ci chodzi, chyba że o Kowę SV 10x50, której nie polecam, bo ma małe pole i patrzy się przez nią jak przez dziurkę od klucza, co na wodzie jest tragedią a na lądzie nie lepiej.
Weź jeszcze pod uwagę, że żadna lornetka, jak wpadnie do wody, to nie wytrzyma więcej jak 30 sek i to jeszcze na płytkiej wodzie do 1 m, więc kupno lornetki drogiej, jest zakupem ryzykownym, do tego celu (na wodę). W testach wytrzymałościowych (topienie) Optycznych lornetka za 600 zł, czyli Delta Forest II, wypadła lepiej, jak niejedna, kilka razy droższa od niej :shock: .
 
 
chrustalew 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Józefów
Wysłany: Pią 15 Lip, 2022   

a z tych trzech? Nikon, Kowa czy Viper?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2515
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 15 Lip, 2022   

chrustalew, jeżeli małą i lekką to Nikon M7 8x30, a jeżeli 8x42 to jakąkolwiek z w/w kupisz, to będzie dobrze. Cenowo, jakościowo, wagowo są praktycznie takie same,różnią się optycznymi niuansami. Natomiast jak będziesz w sklepie to sprawdź, która lornetka, a zwłaszcza muszle oczne, Tobie najbardziej pasuje, bo to jest najważniejsze. Co z lornetki, nawet świetnej, jak wystąpi problem z dopasowaniem muszli ocznych do oczodołów, co z kolei ma wpływ na komfort obserwacji. Wszystkie te lornetki są w BeaFoto, więc masz ułatwione zadanie i możliwość dopasowania jednej z nich, do swoich oczu. Powodzenia.
Jak kupisz to napisz jaka Ci najbardziej spasowała i dlaczego.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 15 Lip, 2022   

Powiększenie 10x nie jest złe ale dla lornetek lekkich / małych z opcją "wody" lepiej brać mniejszy power. Będzie bardziej komfortowo i uniwersalnie.

Jest jeszcze opcja pośrednia czyli powiększenia 8,5x, 9x. Wybór jest mały ale jest - np. chwalony Pentax 9x32, 9x42 czy luksusowa Kowa Geneseis 8,5X

Opcja trzecia - można kupić bardzo dobrą 8x30/32. Wydasz ok. 2 tys. czyli zostanie jeszcze parę setek za które możesz nabyć teraz lub kiedyś przyzwoite porro 10x50 i zmieścisz się w 3 tys.

PS. Kowa BD II jest także świetną lornetką
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2515
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 16 Lip, 2022   

Ja osobiście kupiłbym jedną bdb 8x30-42 do turystyki, typu Nikon M7, Kowa BD II, Viper czy Kite Falco,a na wodę coś tańszego,a dobrego, typu porro Opticrona Adventurera T WP, lub dach Chase ED czy Vortexa Diamondbacka HD. Ale to jest moje zdanie a ktoś może mieć odmienne.
Natomiast, MZ, Pentaxy serii AD i SD to lornetki przeciętne, dobre mechanicznie ale optycznie słabsze od Kowy, Kite Falco czy DO Chase i Vortexów itp. Porównywałem kiedyś AD 9x32 z Monarchem 7 8x30 i jak dla mnie i kilku innych osób, obrazek z Monarcha był lepszy, że nie wspomnę o wielkości pola, które niestety, ale Pentaxy mają marne. Dopiero seria ZD ED jest chwalona, bo jest zdecydowanie lepsza optycznie od serii AD i SD, ale też prawie 3x droższa. Ale wybór należy do chrustalew, będąc w sklepie Bea Foto, ma szeroką gamę lornetek, które może sobie porównać, bo może się okazać, że kupi coś co jemu się spodoba, a nie koniecznie podoba się nam. :wink:
 
 
Marcelixt 
Bywalec
Marcelixt


Posty: 189
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 16 Lip, 2022   

A może Steinera 7x30 albo 7x50 lub 8x30.
 
 
chrustalew 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Józefów
Wysłany: Sob 16 Lip, 2022   

Moi drodzy wybór się dokonał... Byłem w Łomiankach polecanej filmie naprawdę super obsługa bardzo fajna rodzinka :) generalnie jedno jest pewnie w życiu bym nie mógł dokonać wyboru kupując taki produkt przez internet... Bardzo ważna okazało się dopasowanie po prostu do oczodołów, gdzie w większości około w 70% lornetek praktycznie mało widziałem i robiły się wokół czarne półksiężyce jeśli mogę to tak nazwać po amatorsku... Ostatecznie zostały dwie które były naprawdę bardzo dobre i była to Delta 8*42 Chase oraz Swarovski 8,5 x 42 gdzie jest Swarowski naprawdę był cudowny ale kosztował prawie 9000. Ostatecznie wybór padł na Delta i byłem zdziwiony ,że ta lornetka kosztuje tylko około 1200 zł. Mimo wszystko wygrała trochę waga, ale jako amator uważam że nie ma sensu wziąć i od razu może zepsuć sprzęt za 10 000 ale na pewno za rok jako druga będzie to Swarovski :) bardzo dziękuję wszystkim za pomoc jestem wdzięczny za wszystkie podpowiedzi i serdecznie wszystkich pozdrawiam :)
 
 
chrustalew 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Józefów
Wysłany: Sob 16 Lip, 2022   Wybrane

Kiedyś wrócę po swarovskiego a tymczasem najlepsza dla mnie lornetka za naprawdę nieduże pieniądze... :)
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2515
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 16 Lip, 2022   

chrustalew, gratuluję wyboru i zakupu.
Pamiętaj, że jak Ci Chase wpadnie do wody, czego Ci nie życzę, to będzie mniejszy żal, niż jak by Ci miała wpaść do wody lornetka za 10000 zl :wink: . Co do muszli ocznych, dobre dopasowanie do oczodołów to połowa sukcesu w doborze lornetki i komforcie obserwacji :mrgreen: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14