Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dwunastka na ptaki
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 06 Sie, 2022   

anton, Monarch 5 a Prostaff 5 to dwie różne klasy lornetek, gdzie Prostaff 5 to klasa DO Forest II itp, a Monarch 5 to klasa Vortex Viper itp. Prostaffy 5 są bardzo aberracyjne i mają tylko powłoki FMC a na pryzmatach powłoki alu, natomiast Monarchy mają FMC, powłoki dielektryczne i szkła ED i korekcję fazy. Miałem kiedyś, w sklepie, w rękach, Prostaffa 5 8x42 i pamiętam,że zrobił na mnie marne wrażenie, zwłaszcza pod kątem AC i jasności, natomiast jak popatrzyłem za chwilę przez Prostaffa 7s, to tak jakbym patrzył przez lornetkę o niebo lepszą, a to ta sama klasa lornetek.Ja tylko na podstawie dokładnego porównania Monarcha 7 z Prostaffem 7s, mogę powiedzieć, że seria Monarch jest dużo lepsza od Prostaffów 7 a co dopiero od Prostaffów 5. Pomijając inne kwestie optyczne, to we wszystkich Prostaffach 3-5-7, najgorsza jest AC i pole widzenia, jak dziurki od klucza.
W tej chwili jest nowy Monarch M7 i jeżeli jest tak dobry optycznie jak M7 8x30, to może być to świetna lornetka, tylko cena już nie jest świetna.
Co do wielkości pola widzenia między 12x50 a 12x42, to jest różnica i to widoczna na +, od 0,3 do 0,5*, a to przy takiej dużej aperturze jest widoczne i bardzo przydatne. Zakładając, oczywiście, że producent nie cygani w specyfikacji. MZ, pole widzenia (5*) w Nikonach 12x jest na granicy przyzwoitości. Uważam, że 5,3-5,5* to luxus, a 6,5* jak w S NL, to kosmos :shock: .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 06 Sie, 2022   

Jakoś ta rozmowa zainspirowała mnie, żeby wziąć dzisiaj na ptaki na otwartym terenie (Wyspy Zawadowskie na Wiśle) i Kowę 8x42, i 12x56. Obie na szyję :) Nie miałem dziś ani jednej sytuacji identyfikacji, kiedy dwunastka pokonałaby ósemkę, ale też zdarzały mi się wcześniej takie sytuacje, więc jak najbardziej powiększenie 12x jest dobre.

Tak na marginesie, patrzyłem na brodźce z jakichś 200 m przez ósemkę i dwunastkę na zmianę zastanawiając się, czy gdybym miał tylko ósemkę to bym je rozpoznał (bliżej podejść by się nie dało, bo byłem z rodzinką, a dzieciaki hałasują), aż tu nagle góra 100 m od nas czapla biała. Boże, jaki to piękny ptak :) Majestatycznie krążyła i z gracją usiadła na wyspie. Zdjęcia w małym stopniu to piękno oddają, może filmy bardziej? Ładniejsza od czapli siwej zdecydowanie.

Co do obiektywów, to 42 mm przy tym powiększeniu tylko w dzień. Źrenica wyjściowa 3.5 mm będzie sporo mniejsza od źrenicy oka w okolicach zmierzchu czy świtu. Przerabiałem to przy powiększeniu 8x i obiektywach 32 mm oraz 42 mm. Nie jest to tylko kwestia tego, że obraz jest nieco ciemniejszy, bo z tym da się żyć, ale czasem detale w cieniach po prostu giną.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14