Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fujinon 7x50 seria FMT - odblaski
Autor Wiadomość
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2022   Fujinon 7x50 seria FMT - odblaski

Ponieważ właśnie rozpoczęło się rykowisko postanowiłem potestować swój nowy nabytek w okolicznościach jak najbardziej temu sprzyjających. Wybrałem się tuż przed zachodem słońca na zasiadkę na pewną polankę. Za punkt obserwacyjny wybrałem takie wzniesienie, z którego miałem polankę w zasięgu wzroku, jednak moja miejscówka nie była całkiem idealna bo zachodzące słońce biło trochę po oczach. Jednak były to ostanie minuty przed zachodem więc postanowiłem przeczekać. Gdy słońce zaszło za linią drzew a niebo się żółto-czerwone rozpocząłem obserwacje na zasadzie "czesania" krzaków od lewej do prawej i odwrotnie. Jakież było moje zdziwienie gdy w lornetce co jakiś czas, w zależności od kąta padania światła, pojawiały mi się w polu widzenia potężne odblaski, uniemożliwiające wręcz obserwacje (zasłaniały obraz). Jak wyszukałem ten najbardziej niekorzystny kąt patrzenia to widziałem czerwone niebo i las do góry nogami w tej mlecznej poświacie. Jeśli ktoś z Was ma doświadczenia z tym modelem to pytanie moje brzmi czy ten typ tak ma? O co chodzi? Przecież to zacny sprzęt jest. Podobnie miałem w Nikonie EX 10x50 dlatego szybko się go pozbyłem. Ale to inna liga. W przypadku Fujinona spodziewałem się obrazu premium bez żadnych niespodzianek.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2022   

Przekonałem się wielokrotnie, że na poziom odblasków ma wpływ sposób przyłożenia lornetki do oka.
Niektórym pewne lornetki dają duże odblaski, innym te same lornetki odblasków nie dają. Ma to związek z kształtem oczodołów. Często odblaski eliminuje się przez możliwie najwiękze zbliżenie oczu do okularów. To jest skomplikowany temat rzeka.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2022   

Ja patrzę przykładając lornetkę do okularów, więc zawsze tak samo. Tylko lornetki różne.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2022   

wywijasz muszle oczne przykładając okulary do lornetki ?

mam F.7x50 i 10x50 i takich rzeczy nie widzę ale jak na razie nie musze zakładać okularów do lornetki.

Fuji to fajne lornetka ale diabelnie ciężkie i niewygodne w porównaniu z dachowymi cudeńkami.

zapomnij tez o takiej jakości obrazu jak w NL czy EL ... tam kolorystyka i kontrast jest podbity na max.
Fuji rządzi nocą na niebie a w dzień masę dachówek :grin:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 06 Wrz, 2022   

Tak. Muszle oczne są na stałe wywinięte. Nawet ich nie rozprostowuję przy odkładaniu lornetki. Co do obrazu nie mam zastrzeżeń. Jak się nie patrzy pod niskie słońce to jest igła. To taki specyficzny kąt musi być, żeby to uchwycić. Pod niskie słońce i tak z 45 stopni do kierunku padania światła dzieją się te cuda.
A co do NL to nie miałem okazji przez nią zerknąć więc się nie wypowiadam. Natomiast EL miałem przy oku. Jest oczywiście dobra ale bez efektu WOW. Porównywałem bezpośrednio z Vanguard Endevadour ED II i przepaści nie widziałem poza tym, że EL był wyraźnie jaśniejszy. Natomiast Victory SF to był dla mnie WOW.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Wto 06 Wrz, 2022   

dla mnie serie EL i NL to szczyt jakości optycznej ... nawet nad Victory SF właśnie przez konstrukcje i wygodę okularów.

Mój Olympus 12x50 EXPS lepiej sobie radzi ze światłem pod Słonce niż Fuji pewnie przez zastosowany filtru UV.



T
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 06 Wrz, 2022   

TRYTON7 napisał/a:


Mój Olympus 12x50 EXPS lepiej sobie radzi ze światłem pod Słonce niż Fuji pewnie przez zastosowany filtru UV.

T


A jednak. Choć to pewnie nie od filtra UV zależy, tylko jakieś boczne światło łapie i gdzieś coś się odbija. Kwestia wyczernienia wnętrza raczej tu się kłania.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Wto 06 Wrz, 2022   

Fujinon nie jest stworzony do takich zastosowań- to lornetka do zastosowań morskich i astro.

Olympus daje b. stonowane obrazy w silnym naświetleniu -moim zdaniem właśnie przez ten filtr. nawet Kowa Genesis tak dobrze nie radzi sobie z silnym światłem.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2022   

Czy ktoś jeszcze posiada taki sprzęt i może się podzielić swoimi spostrzeżeniami w kwestii odblasków wewnętrznych?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2022   

Wojtas_B napisał..."Przekonałem się wielokrotnie, że na poziom odblasków ma wpływ sposób przyłożenia lornetki do oka.
Niektórym pewne lornetki dają duże odblaski, innym te same lornetki odblasków nie dają. Ma to związek z kształtem oczodołów. Często odblaski eliminuje się przez możliwie największe zbliżenie oczu do okularów. To jest skomplikowany temat rzeka."

RoboBat napisał..."To taki specyficzny kąt musi być, żeby to uchwycić. Pod niskie słońce i tak z 45 stopni do kierunku padania światła dzieją się te cuda".

Miałem taką sytuację z Kową BD II 8x32, dopiero mocne wciśnięcie muszli ocznych w oczodoły, powodowało, że te cuda znikały i obraz był taki jak powinien być. Niestety ale powodowało to bardzo duży dyskomfort (ból oczodołów) w patrzeniu, więc lornetka poszła do zwrotu. Nie pomógł żaden poziom ustawienia muszli, a patrząc w okularach, było jeszcze gorzej. Natomiast wiele osób nie ma takiego problemu z tą lornetką. Po prostu średnica muszli ocznych była dla mnie za duża (43mm). Taką samą sytuację (odblaski) miał sprzedawca w sklepie, który sprawdził moją zwróconą lornetkę. Co ciekawe, to nie mam tego problemu z Kową BD II 10x42, mimo, że ma taką samą średnicę muszli, a muszle mam wysunięte na przedostatni poziom.
Dlatego zacytowałem kol. Wojtasa, bo jego wpis, może być bardzo ważny, zwłaszcza dla nie obznajomionych, w temacie odblasków.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15